[LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa LS
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: klinikalpg.pl »

Keepmovin pisze:Panowie,

sam mam u siebie Tech 328, reduktor PRINS i wtryskiwacze KEIHIN.

Reduktor Prinsa zaczał już lekko buczeć na niskich obrotach, więc trzeba będzie regenerować membrany i reszte...

Stąd pytanie: jeżeli dostałem ofertę z dobrego zakładu regeneracji w mniej więcej tej samej cenie co nowy KME Gold GT - nie lepiej się przesiąść na nowszy sprzęt ?
Jakby chyba znam ten zestaw :P.
Reduktor wart jeszcze wg mnie regeneracji, chociaż zawsze zastanawiam się nad jej sensem. Jak porównać cenę regeneracji do ceny nowego reduktora Prinsa to jasne, że fajnie i warto, ale już porównanie pełnej regeneracji (czyszczenie + wymiana membrany oringów etc. - zestaw naprawczy) do ceny nowego Golda GT nie jest takie jednoznaczne. Zwłaszcza, że Prins na polskim gazie najprawdopodobniej znów będzie wymagał czyszczenia po 30-50k km.
mrowaz
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 16 cze 2011, o 18:32
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: mrowaz »

Czy możecie polecic jakiś warsztat w Krakowie, który sensownie ogarnie instalację w Ls430 i zrobi to w "normalnych" pieniądzach. Z ogólnie polecanych warsztatów oferty są rzędy 5200-5800PLN.
Wydaje mi się, że jest to troszkę za drogo i powinno sie dać w granicy 4000-4500 ten samochód zrobić. Czy się mylę??
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Niestety wiedza kosztuje, ale druciarstwo jeszcze więcej - szczególnie w takich silnikach.

Waże by stroili po AFR, ale z wrzuty pod maskę czasem ciężko cokolwiek wyciagnąć...
Awatar użytkownika
piter14060
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2016, o 09:19
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: piter14060 »

Ja osobiście polecam Ci Instalację STAG, koniecznie w autoryzowanym serwisie wtedy masz gwarancje w całym kraju.
z tego co widzę 2 takie Autoryzowane zakłady STAG są Krakowie.

Mam taki zestaw i jestem bardzo zadowolony, osiągi takie same jak na benzynie, spalanie LPG to co pokazuje komputer +25% .

Sterownik: QMax PLUS
Reduktor: 2 x AC R01 250KM
Wtryski: AC W03

https://youtu.be/SIWwnIc-oOM
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: gmiter »

http://gcstuning.pl/kontakt
Struna.


Co do gwarancji i jakości autoryzowanych zakładów to bardzo często możesz je traktować tak jak Rosjanie traktowali pakt o nieagresji Polska - ZSRR z 1932.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Dokładnie, miałem napisać o strunie.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: klinikalpg.pl »

mrowaz pisze: Wydaje mi się, że jest to troszkę za drogo i powinno sie dać w granicy 4000-4500 ten samochód zrobić. Czy się mylę??
Moim zdaniem tak, ale niewątpliwie brakuje mi obiektywności :P.
Ale możesz otworzyć zakład i oferować w takiej cenie i udowodnisz mi błąd :-).
Struna zajmuje sie tylko strojeniem.
Jakbym był z Krakowa montowłbym u Piotra Ficka.
http://autonagaz.net/

Autoryzację zakłady uzyskują głównie przez sprzedaż produktów, jakość montażu nie jest kryterium decydującym...
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, o 21:49 przez klinikalpg.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
mrowaz
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 16 cze 2011, o 18:32
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: mrowaz »

Oczywiście zakład Pana Piotra był pierwszy na liście. Liczyłem, że jest może inny warsztat godny polecenia z krótszym okresem oczekiwania.
Umówiłem się wstępnie do Pana Piotra, mam nadzieję, że może wyczaruje czas wcześniej:)
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: klinikalpg.pl »

:ok:
mrowaz
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 16 cze 2011, o 18:32
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: mrowaz »

Czy do LS-a wejdzie zbiornik 680/270 bez podnoszenia podłogi? Nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi a warsztat zaoferował 630/225 lub 680/270. Jeszcze sprawdzą inne opcje. Oczywiście chciałbym jak największy bez podnoszenia płyty bagażnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości