[IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Pepe_GD »

Po co przepłacać w aso? W sklepie z łozyskami koszt takiego porządnego łożyska to 12 zł :biggrin2:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: blue »

Jeśli wcześniej masz jakieś na wzór, żeby zmierzyć... W ASO kosztuje pewnie z 50 PLN, więc nie majątek.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Pepe_GD »

Ale po co pzepłacać ;)

To tak dla potomnych info, jest to standardowe łożysko 12/28/8 proste jednorzędowe 6001 2RS
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Rzeznix »

Szkoda, że tak dużo roboty przy tym jest... Mam podobnie, teraz auto u mechanika i na pewno jest luz na podporze wału - cały wał idzie do wyważenia i regeneracji i zobaczymy co będzie... Sprzęgło Aisin 70kkm nalotu jeśli właściciel poprzedni nie kłamie, więc w sumie też może być styrane już, chociaż u mnie ma lekko, bo staram się szanować. U mnie najbardziej czuć wibracje przy około 80km/h jak odpuszczę gaz - jest łupnięcie i mocniej wibruje. Po wciśnięciu gazu znowu łupnięcie i wibracje trochę słabsze. Przy 120km/h cały czas czuć. Przy 150km/h to już zaczyna wręcz telepać autem tak drga, ale generalnie bardzo rzadko zdarza mi się przekraczać 110-120. Tak czy siak komfort jazdy to dramat przez te cholerne wibracje...
Dej mu na zimnym!
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: medyss »

Użytkuje swoje auto od 5 lat, od roku też mam ten problem z wibracjami przy prędkościach jak kolega wyżej... Nie wiem co jest grane :/
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Rzeznix »

Wczoraj po 2 tygodniach oczekiwań wreszcie odebrałem auto. Wał został zdjęty, wyważony i zregenerowany. Z czego w sumie zmieniony był chyba tylko wieloklin od strony skrzyni. Efekt taki, że wibracje zniknęły :O dzisiaj jadę trochę trasy to się upewnię. Pukać puka dalej, ale to już tak nie przeszkadza.
Dej mu na zimnym!
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: XYZ »

Wibracje mogą też pochodzić od skrzyni biegów. U mnie podczas jazdy na 6 biegu powyżej od 3,5k rpm czuć lekkie wibracje, a powyżej 4,5-5 są już dosyć mocne. Na żadnym innym biegu tego nie mam.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: medyss »

dokładnie na 6 biegu występują, jak przerzuce na 5 to nagle jest spoko. Skrzynia i tak idzie do wymiany więc zobaczymy co wyjdzie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości