[LS430] korozja drzwi

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Ysiak
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 16 maja 2017, o 18:00
Model Lexusa: LS430 FL
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

[LS430] korozja drzwi

Post autor: Ysiak »

Wiem, że korozja drzwi w tym samochodzie zdarza się dość często. Z tego co zrozumiałem wychodzi przy listwach ozdobnych w "połowie" drzwi i zaczyna się od wewnątrz, a nie na zewnątrz.
U mnie ślady korozji widać trochę w innym miejscu i na razie jest to niewielka sprawa z którą muszę coś zrobić. Problem w tym, ze nie znam się na tym a nie chciał bym skopać tego całkowicie.
W planie mam też w przyszły weekend zdjąć tapicerkę wszystkich drzwi i sprawdzić czy nie ma tam czegoś niepokojącego.
Teraz pytanie co zrobić jeśli nie będzie rdzy? Zabezpieczyć jakimś preparatem? Od czego dokładnie zaczyna się korozja? Może w takim wypadku wypadało by zabezpieczyć tylko te miejsca i mieć spokój na powiedzmy rok a później powtórka?

Linkuje zdjęcia tego co widać teraz, może od razu powiecie jak zadziałać z tym co już widać.

http://ysiak.net/lexus/IMG_20180510_222106.jpg
http://ysiak.net/lexus/IMG_20180510_222115.jpg

Mogłem przyłożyć linijkę dla jakiegoś punktu odniesienia. Na oko to zalążek rudej ma ~1.5 do 2cm
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, o 21:30 przez Ysiak, łącznie zmieniany 1 raz.
:dance3:
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

[LS430] korozja drzwi

Post autor: djslavoll »

Jako lakiernik uważam, że to dobry moment na zrobienie tych lekkich wykwitów, dopóki nie ma jeszcze dziur a rdza jest powierzchniowa.
Możesz to sam zrobić, bo to wewnętrzna, niewidoczna raczej strona drzwi - nie potrzeba tu wybitnych umiejętności.
Ysiak
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 16 maja 2017, o 18:00
Model Lexusa: LS430 FL
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [LS430] korozja drzwi

Post autor: Ysiak »

A czy możesz podpowiedzieć jak mogę się do tego zabrać i co trzeba zrobić? Chętnie sam bm się tym zajął, ale nie znam się na tym i nie chciał bym zrobić więcej szkody jak pożytku.
:dance3:
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

[LS430] korozja drzwi

Post autor: djslavoll »

Zeszlifuj rdzę papierem na mokro o gradacji około 400, popraw 800 na mokro, do gołej blachy. Ale tylko te miejsca pokryte rdzą. Resztę elementu wokół tego miejsca też 800 na mokro. Przed podkładem wszystko musi być suche. Użyj podkładu w sprayu, nakładaj warstwy, zamiast od razu grubo. Niech porządnie wyschnie 1-2h, możesz z daleka użyć suszarki.
Wyszlifuj na mokro papierem 800, aż będzie gładkie pod palcami. Obszar, który chcesz polakierować zmatuj pakietem 1200 na mokro. Teraz pytanie, czy chcesz pomalować całe doły drzwi czy tylko te miejsca rdzawe?
Lakier metalik jest dwuwarstwowy. Najpierw nakładasz kolor, który sam w sobie jest matowy. Znów nakładasz warstwami ale nie za grubo. Jak wyschnie, wtedy bezbarwny. Tu bardzo ostrożnie, bo o zacieki nie trudno.
To bardzo ogólne, co Ci tu napisałem.
Gdyby nie fakt, że to tylko doły drzwi wewnątrz, to lepiej oddać do lakierni.
Ysiak
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 16 maja 2017, o 18:00
Model Lexusa: LS430 FL
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [LS430] korozja drzwi

Post autor: Ysiak »

Dzięki.
Czy jest sens użycia jakiegoś środka w stylu App R-Stop?
Malował bym tylko ta część którą przeszlifuję. Wydaje mi się, że w tym miejscu więcej nie potrzeba. Trzeba dobrze się schylić, żeby to zobaczyć.
:dance3:
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

[LS430] korozja drzwi

Post autor: djslavoll »

Użyć można, jednak nastaw się, że to newralgiczne miejsce. Skoro "fabrycznie" wyszła rdza, to po naprawie tym bardziej wróci. To tylko kwestia czasu. Nie bez powodu gwarancja na elementy lakierowane w lakierni, to 12 miesięcy.
Ysiak
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 16 maja 2017, o 18:00
Model Lexusa: LS430 FL
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [LS430] korozja drzwi

Post autor: Ysiak »

Ok. Dzięki. Tak czy inaczej powalczyć trzeba :-)
:dance3:
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

[LS430] korozja drzwi

Post autor: djslavoll »

Jasne, że tak :)
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: [LS430] korozja drzwi

Post autor: Troy »

Podkład epoksydowy jest lepszy.Wchodzi on w reakcję z tlenkami
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: [LS430] korozja drzwi

Post autor: piotrek_camry »

Przecież papierem rdzy się nie usunie tylko zeszlifuje nalot. Ja bym to wypiaskował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość