Lexus is250 ruszanie po postoju i hamowanie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irysek222
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 6 maja 2018, o 17:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: Ożarów
Kontakt:

Lexus is250 ruszanie po postoju i hamowanie

Post autor: irysek222 »

Witam.. otóż jestem właścicielką lexusa is250 w automacie... I wkurza mnie cholernie dźwięk przy ruszaniu... np. Po nocy... jak samochód trochę stoi... odpalam... I przy delikatnym nawet ruszaniu słychać jakby hamulec, zaciski? Dźwięk przy ruszaniu mniej slyszalny niż przy hamowaniu ale przy tym hamowaniu to tylko wtedy gdy hamuje do zera i sie zatrzymuje..zaznaczam iż dźwięk jest słyszalny tylko na początku... potem jak się wszystko że tak powiem rozrusza to nic nie słychać... może ktoś miał podobny problem ? Co to dokładnie wydaje takie dźwięki? Może trzeba coś tam psiknąć ? W sumie to nie wiem czy to tył czy przód.. :zryw: :scratch:
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Lexus is250 ruszanie po postoju i hamowanie

Post autor: djslavoll »

Mam tak w GS300 - to normalne. Też mnie to irytuje, ale tak jest w "automatach".
Dopiero jak klocki się nagrzeją jest nieco ciszej.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Lexus is250 ruszanie po postoju i hamowanie

Post autor: ArtIS »

Podłączę się z pytaniem pod wątek.

Co to jest, co tak "chrupie" po pierwszych dwóch metrach od ruszenia autem? Zauważam to jedynie w Lexusie i Toyotach...
bidziu5
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 3 sie 2020, o 15:10
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus is250 ruszanie po postoju i hamowanie

Post autor: bidziu5 »

Podbije temat, bo u mnie również występują takie dzięki :angry: czasem nawet do tego dochodzą jakieś chwilowe piski. Po rozgrzaniu oczywiście wszystko ustaje :mda:
Rakhim
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2020, o 23:01
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus is250 ruszanie po postoju i hamowanie

Post autor: Rakhim »

Wydaje mi się że trzeba mocno dociskać hamulec przy postoju. Piszczenie może się pojawiać jak auto długo stoi nie jeżdżone na dworze. Is 250 też ma problemy z zapiekającymi się zaciskami, więc to też może być przyczyną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości