Czarny dach

Problemy dotyczące innych modeli niż wymienione
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Czarny dach

Post autor: Kukis »

Bardzo spodobał mi się czarny dach i chciałbym coś takiego mieć w swoim :LEXUS: Jako, że mam lakier w dobrym stanie myślałem o obklejeniu go jakąś czarna folia. Czy da rade tak zrobić? Jak tak to jakiej folii użyć i jak to zrobić, żeby się nie odklejała...
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Czarny dach

Post autor: dS »

"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Czarny dach

Post autor: Kukis »

A może coś wiecej na ten temat? Jakiej folii użyć? Może orientuje się ktoś ile takie obklejenie kosztuje? Bo samemu to balbym sie to troche zrobic :P
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Czarny dach

Post autor: prosperopro »

w Lublinie okolo 3-5 tys caly samochod 1 czesc? hmmm pewnie okolo 500- 700 zl zaleznie co wybierzesz pewnie w w Warszawce czy gdansku tez to robia w podobnej cenie ;) co do czarnego dachu to fajnie tez wyglada carbon ;) maja tak folie 3d ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Czarny dach

Post autor: lukas78 »

Ja mam czarny daszek przy swoim IS i też się zastanawiałem tak jak Ty, czy oklejać, czy malować? - po przemyśleniu i przekalkulowaniu wybór padł na malowanko, bo koszty są pewnie zbliżone, a efekt dużo trwalszy niż folii. Po dwóch bocznych stronach dachu idą dwie plastikowe listwy przy których istnieje duże prawdopodobieństwo odklejania się foli na załamaniach. Poza tym piszesz, że masz dobry stan lakieru - pamiętaj, że po przyklejeniu folii i pojeżdżeniu autem kilka sezonów jeśli folię będziesz chciał odkleić, odcień dachu na pewno będzie inny od pozostałych elementów karoserii, bo słońce robi swoje. ;)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Czarny dach

Post autor: dS »

Folia z tego co mi wiadomo utwardza się i zachowuje nadany kształt, więc raczej o odklejaniu nie ma mowy.
Po kilku latach rzeczywiście może być różnica w kolorze, ale nie będzie to coś drastycznego. Z racji że folią zakryty będzie cały element którego z niczym bezpośrednio nie można porównać , jak np parę drzwi czy błotnik, to różnica nie powinna być jakoś mocno dostrzegalna, raczej trzeba będzie się mocno przyjrzeć żeby jak dostrzec. Ja ostatnio zdjąłem u siebie naklejki które jeździły na aucie kilka lat i różnicy w odcieniu lakieru nie zauważyłem, choć może jestem ślepy :sarcastic:
Dach jest prostym geometrycznie elementem więc oklejenie go powinno być raczej tańsze niż np oklejenie drzwi. Jeśli cena oklejenia i pomalowania była by porównywalna to ja raczej zdecydował bym się na oklejenie, bo jednak folia daje możliwość powrotu do poprzedniego stanu.
Lakierowanie ma tą zaletę że mamy szerszą paletę kolorów.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Czarny dach

Post autor: forest »

też kiedyś zdecyduje się na OKLEJENIE dachu ...
SC430 '2002
Awatar użytkownika
allenddz
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2010, o 15:21
Model Lexusa: is 200
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Czarny dach

Post autor: allenddz »

Ja jakoś najprawdopodobniej w przyszłym tyg. będę obklejał dach to podrzucę fotki jak wyszło :)
póki co jeszcze szyby przód przyciemniłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: Czarny dach

Post autor: dommell »

a ja mam głupie pytanie :) jak to ja :)

w sensie co daje takie oklejanie? czy malowanie? czy np carbonowy dach, maska? tu chodzi tylko o względy wyglądu i bo komuś się tak podoba? Czy ma to jakiś inny cel? :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Czarny dach

Post autor: Ralfx »

Chodzi o wygląd tylko, ale to też kwestia dyskusyjna :P mi się to ani trochę nie podoba.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości