Wymiana ekranu naigacji w gs 300 mk2

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
wojtas2
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 cze 2014, o 14:23
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Wymiana ekranu naigacji w gs 300 mk2

Post autor: wojtas2 »

Posiada ktoś może instrukcje jak rozebrać radio przedliftowe to z ekranem lub jakieś schematy ??? Chciałbym wymienić w nim ekran bo mi świeci na biało.
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Wymiana ekranu naigacji w gs 300 mk2

Post autor: rsz1981/2 »

Ktoś już kiedyś wrzucał:

"Co będzie potrzebne:
- Klucz nasadowy 10 mm z długim "wysięgnikiem", na oko 15-20 cm (taki w kształcie litery T)
- śrubokręt gwiazdkowy duży i mały
- haczyk w postaci np. zagiętego śrubokręta, ja użyłem śledzia komputerowego (taka blaszana zaślepka zaślepiająca otwory na wyjścia kart z tyłu komputera)
Jak to zrobić (mogę nie wszystko pamiętać, ale nawet jak coś pominę to i tak sobie poradzisz):
- wyjmij popielniczkę, najlepiej ją otworzyć i pociągnąć zdecydowanie za klapkę, odpiąć od niej kostkę z przewodami
- wyjmij panel, który znajduje się nad klimą, ten z zegarkiem i nawiewami. Trzeba do tego użyć haczyka i z wyczuciem zaczepić go o jedną kratkę nawiewu i ostrożnie pociągnąć aż poczujesz, że zaczep puścił, potem to samo z drugą kratką, po wyjęciu panelu odłączyć kostki
- odkręć cztery śruby 10 mm, dwie nad radiem, dwie pod radiem (uważaj, żeby Ci nie upadły, bo ciężko potem je wyjąć, jeśli spadną), w tym momencie możesz wyjąć radio razem z panelem klimy, odepnij kostki (nie trzeba pamiętać która gdzie była podpięta, nie będą pasować jeśli spróbujesz je nieprawidłowo podpiąć)
- odkręć dwie blachy trzymające razem radio i panel klimy
- teraz musisz zdemontować przedni panel radia, o ile dobrze pamiętam, to trzymają do dwie śruby po bokach oraz zatrzaski
- po zdemontowaniu panelu powinieneś na jego tylnej ścianie widzieć płytkę PCB z wyświetlaczem, trzyma się chyba na czterech śrubach, po ich odkręceniu możesz wyjąć moduł wyświetlacza"
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
wojtas2
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 cze 2014, o 14:23
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wymiana ekranu naigacji w gs 300 mk2

Post autor: wojtas2 »

A wiesz może czy ekran z Anglika da się zamontować bez problemu czy trzeba coś więcej zmieniać?
wojtas2
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 cze 2014, o 14:23
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wymiana ekranu naigacji w gs 300 mk2

Post autor: wojtas2 »

Ktoś coś ???
wojtas2
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 cze 2014, o 14:23
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wymiana ekranu naigacji w gs 300 mk2

Post autor: wojtas2 »

Jak wygląda wymiana ekranu z wersji en na eu ?Dawca z zewnątrz cały porysowany dlatego potrzebuje zmienić ekran od środka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości