[LS400] Części zamienne z modelu '96 do '92

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
RadzioPL
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 3 sty 2011, o 00:30
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

[LS400] Części zamienne z modelu '96 do '92

Post autor: RadzioPL »

Witam.

Nie bardzo wiedziałem, w którym dziale napisać zapytanie, więc jeśli admin znajdzie lepszą lokalizację to proszę o przeniesienie.

Posiadam LS400 z 1992 roku. Mam okazję kupić LS-a z 1996 roku właściwie z przeznaczeniem na części, bo jest to anglik. Bardzo proszę o informację, czy mogę przerzucić części z tego anglika do mojego LS-a. Nie chodzi mi o rzeczy oczywiste typu maglownica. Interesuje mnie głównie zawieszenie, może coś z silnika, elementy audio. Z tego co się zdążyłem zorientować m.in. w sklepach internetowych części do modeli do roku 1994 są inne niż modeli 1995-1997. Jednak nie mam pewności, czy nie da się ich jakoś przeszczepić. Wydaje mi się, że otwory montażowe powinny być takie same i da się wymienić np. kompletne zawieszenie, a nie poszczególne jego elementy. Jeżeli się mylę to proszę o poprawienie.
Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS400] Części zamienne z modelu '96 do '92

Post autor: Ralfx »

Jeśli jest to model 96 to montowali tam większe hamulce - myślę że warto je przełożyć. To co jest pod maską - mocniejszy motor też da rade przełożyć.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [LS400] Części zamienne z modelu '96 do '92

Post autor: janasek »

Mim zdaniem zawieszenie też powinno pasować, punkty mocowania się raczej nie zmieniły.

Nie będą pasowały zderzaki, migacze w zderzakach, tylnie lampy, pewnie oblachowanie tyłu też się troche różni...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Części zamienne z modelu '96 do '92

Post autor: prosperopro »

zawieszenie nie pasuje przynajmniej do mojego ls400 biorac pod uwage czesci katalogowe. silnik ma wiele zmian praktycznie wszystko co jest po prawej w ls400 ucf1x to w ucf2x jest po lewej duzo zabawy byloby w przelozeniu silnika dla tych 20KM.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS400] Części zamienne z modelu '96 do '92

Post autor: Ralfx »

prosperopro pisze:zawieszenie nie pasuje przynajmniej do mojego ls400 biorac pod uwage czesci katalogowe. silnik ma wiele zmian praktycznie wszystko co jest po prawej w ls400 ucf1x to w ucf2x jest po lewej duzo zabawy byloby w przelozeniu silnika dla tych 20KM.
To że w katalogu coś wygląda inaczej, nie znaczy że nie będzie pasować, ale czy zawieszenie pasuje to akurat nie wiem, wystarczy poszperać po zagranicznych forach i myślę że tam wiedzą. ;) A co do silnika to jest ot nadal 1UZ i żeby zadziałało nie musisz przekładać całego osprzętu.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Części zamienne z modelu '96 do '92

Post autor: prosperopro »

niby tak ale spojrz sobie pod mache wiazki moga nie dosiegac ;) a rozbebeszac caly kokpit to tez lipa ;)

Edit: a nie jednak nie jest tak tragniczne bezpiecnziki sa na swoim miejscu zmieniany jest zbiorniczek wyrownawczy zbiorniczek z plynem hamulcowym ;) chyba nie byloby takiego jednak problemu ;)
Załączniki
ucf20
ucf20
ucf11
ucf11
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości