Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Post autor: Lex Luthor »

Panowie, nazbieralo mi sie troche, walcze ale nie wiem gdzie nawet szukac. Moze ktos cos jakis podobny problem

Otoz pewnego goracego dnia na dlugiej trasie mialem wrazenie, ze nagle jakby cos cicho strzelilo, zapalily sie kontrolki na panelu od klimu i teraz zawsze sie 2 swieca nawet jak klima nie dziala Od razu poczulem na nodze jak robi mi sie ciepla cala kolumna za radiem, popielniczka i nawiewem. Radio nawet po krotkiej trasie jest gorace, jak sie dotknie reka to z przodu cieple, jak wyciagne to blachy z tylu gorace.

Druga kwestia - jak wyciagne radio to jest taka wiazka z biala wtyka, ktora nigdzie mi nie pasuje, z nia biegna 2 kable niebieski i zolty, jeden jest uciety i nigdzie nie doczepiony (tak mial jak go kupilem) i nie moge znalezc gdzie go dopiac, podejrzewam, ze dlatego nie gra mi jeden glosnik z tylu. Glosnik sprawdzalem, jest ok.

Inna kwestia to ,ze na wlaczonym nagnetofonie wraz ze wzrostem obrotow slysze w glosnikach buczenie, taki lekki gwizd, ktory wzrasta wraz z obrotami silnika - gdzies jest przebicie czy co?
Wylacze radio i nie ma tego. Czyli silnik mi gra w glosnikach ;)
Dodam, ze gdzies mi ucieka 0,3v z ladowania, jest 13,8-13,9 i rano czasami rozrusznik nie ma sily ukrecic, musze ladowac, bo robie w zasadzie krotkie trasy i na ma ladowania w ogole .

Wrzucic moze jakies zdjecia? Bylbym wdzieczny jakby ktos cos... ;)
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Post autor: Lex Luthor »

Fotki. na pierwszym ta dziwna wtyka, ktora mi nigzie nie pasuje, z nia sa 2 kable, jeden, niebeski jak widac jest podlutowany do wtyki do audio, drugi zolty jest luzem - nie wiem gdzie go dopiac.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Post autor: Lex Luthor »

Panowie, wie ktos co to za wtyka ta na 1 zdjeciu? Do niczego mi nie pasuje. Ta z ostatniej fotki to w ogole dziwna sprawa...
korczykmarek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2018, o 22:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: wlkp
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Post autor: korczykmarek »

Kumpel też 300, jutro mu podrzucę foto i zobaczymy co z tego będzie, dam znać ;)
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Post autor: Lex Luthor »

Dzieki, czekam ;)

Nie widze do czego w ogole ta wtyka moglaby byc.... no i ten zolty kabel, jest uciety, nie moge znalezc gdzie go podpiac.
Wszystko niby dziala, tylko magnetofon i radio mi "gra" razem z obrotami silnika, takie buczenie, jakby nie bylo zadnego dlawika po drodze....

Ten okragly kabel jest do "cellular phone" czyli telefonu satelitarnego z tego co ustalilem . Tej bialej wtyki zenskiej 8-pinowej nie idzie znalezc nawet w ksiazce serwisowej.
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Post autor: Lex Luthor »

korczykmarek pisze:Kumpel też 300, jutro mu podrzucę foto i zobaczymy co z tego będzie, dam znać ;)
I jak poszlo? Do tej pory nie wiem co z tym zrobic. Zolto zielony kabel sugeruje uziemienie, ale nie wiem gdzie go dopiac. Widzialem porady takie ogolne, ze zielono zolty do power antenna, ale u mnie antena sie wysuwa. Czy moze sprawdzic przy antenie albo wzmacniaczu?

Fotki wygasly, wiec podrzuce jeszcze raz - zolty jest uciety, nie wiem gdzie doczepic, w wiring manual nie widze, zreszta jestem kompletnym lajkonikiem w temacie, dopiero sie ucze na zywym organizmie mojego lexa ;)

https://zapodaj.net/4d3c5f8577a38.jpg.html
https://zapodaj.net/e1179e88389ab.jpg.html
https://zapodaj.net/796e363f64f9e.jpg.html
https://zapodaj.net/976b9696d8081.jpg.html
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Post autor: Marek82 »

widać, że nie masz o tym pojęcia - pojedź do elektryka, żeby Ci się fura nie zapaliła...
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Post autor: Pawcio1979 »

Na moje ta wiazka jak i żółto-zielony nie pochodzą oryginalnie z tego auta, ktoś coś musiał dokładać.
Przewód a właściwie linka jest dużo grubsza od innych to raz a dwa to uniwersalna koszulka termokurczliwa na wiązce. Na moje to była tam jakaś zmieniarka usb.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Kilka rzeczy naraz - grzeje sie kolumna audio

Post autor: Lex Luthor »

No wlasnie, najlepiej jakby ktos na swoim mogl to sprawdzic, ale nie mam nikogo w okolicy z takim modelem.

Co do usb, to raczej nie sadze, ale i ta wtyka biala jest dziwna, nie ma jej w manualu. Myslalem, ze moze telefon, bo gniazdo takie klasyczne jak na telefon stacjonarny mam obok manetki biegow i z tylu na szybie dziwna antene.
Tylko dlaczego niebieski jest dopiety do wiazki biegnacej do radia, to mnie zastanawia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości