Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: marchewa195 »

Głośniki przód zafundowałem sobie nowe... wprost z ASO. Natomiast Sub chwilowo gra. Aż skóra na tyłku cierpnie jak sobie pomyślę ile trzeba rozebrać żeby się do niego dokopać.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: owczar »

Hmm. 20 min zabawy..
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: q3_ »

Owczar nie jest obiektywny. Potrafi cały samochód rozebrać i poskładać z zamkniętymi oczami. Nie mniej ja korzystając z opisów wyjąłem suba w jakieś 40 minut. Później trochę się bawiłem w odklejanie i przyklejanie zawieszenia w domu i kolejne pół godzinki zajęło mi zamontowanie naprawionego suba na miejsce. A zaznaczam, że jeśli chodzi o majsterkowanie przy samochodzie to jestem dość biegły w nalewaniu paliwa. Z resztą mam pod górkę.
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: marchewa195 »

LS430 president - wymiana subwoofera nie wymaga demontażu kanapy tylnej, osłon słupków C, tylnej półki itp? A to zaskoczenie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: owczar »

Nie wymaga. Wystarczy odkręcić oparcie i je odchylić. Potem lekko unieść tylną półkę. Odrobina zręczności i gotowe.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: Rzeznix »

Co do słabej jakości dźwięku to też zauważyłem przepaść w IS200 (wersja ze wzmacniaczem) między FM, a zmieniarką. Mam podłączonego Yatoura i na dobrej jakości empe trójkach gra naprawdę dobrze, natomiast po przełączeniu na radio... Mam wrażenie, że ktoś kocem pozakrywał głośniki :P
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: marchewa195 »

Moje spostrzeżenia dotyczące systemów dźwięku w moich lexusach:
1. RX330 Lexus Premium Sound - gra całkiem nieźle, oczywiście z CD dźwięk dużo lepszy niż z FM
2. LS430 Mark Levinson - kolosalna różnica między FM (tragedia!) z dźwiękiem z CD, który jest bardzo dobry
3. GS430 Mark Levinson - najlepszy system dźwięku z tych trzech aut, z tym że FM lepiej słuchać z wyłączonym efektem Surround a CD z włączonym.

Radość ma jest wielka ze względu na to że nie trzeba auta rozbierać do śrubki by ewentualny subwoofer wywlec. Mam nadzieję że nie będę musiał tego czynić.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: machony79 »

Przesiadłem się z Citroena z systemem Philips Hi-Fi do NX z Mark Levinsonem.Niestety system gra bardzo kiepsko.Gra czysto ale brakuje niskich tonów.Subwoofer jest w tylnej klapie jednak nic go nie słychać.
Oczywiście bass podkręcony na maxa. Generalnie bawiąc się faderem słychać,że cały tył gra cicho.
Czy ktoś ma też takie odczucia czy może subwoofer się skończył ?
adampakoart
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2021, o 00:05
Model Lexusa: ls 430
Skąd:: Dundee
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: adampakoart »

Podepnę się pod temat.Mam ls 430.I pytanie odnośnie subwoofera.Po zakupie grał sporadycznie...czasem, czasem wcale.Pianka wokół niego była popękana więc ,,pyrkał,, basem.Wyjąłem go, założyłem nową piankę, uszczelniłem.Obudzil się chyba raz i od 3, 4 miesięcy cisza.Cale audio gra oprócz subwoofera.Dzis wszystkie wtyczki wzmacniacza przeleciałem sprayem kontakt, również wtyczkę w samym głośniku...ale nadal nic.Macie jakąś radę na tą bolączkę?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Słaby dżwięk systemu audio Mark Levinson

Post autor: owczar »

Jesteś pewien że cewka nie przecierała? Na moje oko wygląda jakby została uszkodzona cewka. Podłącz inny głośnik pod wyjście. Ale pamiętaj o impedancji takiej samej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości