IS/GS/LS - sedan za 80-100k

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
sorantor250
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2017, o 04:35
Model Lexusa: -
Skąd:: Łódź
Kontakt:

IS/GS/LS - sedan za 80-100k

Post autor: sorantor250 »

Witam, przymierzam się do zakupu samochodu, a z racji tego, że do Lexusa od lat czuję "pociąg" , wybrałem właśnie tę markę. Od razu mówię, że nie jeździłęm żadnym z wyżej wymienionych modeli, a swoje opinie opieram na internetowych testach i przeglądaniu różnych forum. Bardzo podoba mi się LS IV, za wymienioną kwotę widziałem dość sporo zadbanych aut z początku produkcji, ale tutaj odstrasza mnie trochę wiek tych aut, możliwe przebiegi i ogólne wyeksploatowanie. Następnie przewijał się gdzieś GS III 450H i GS IV 250. Wiadomo, w tym pierwszym rewelacyjne osiągi, w tym drugim sporo młodsze technologicznie auto, utrzymane we "współczesnym" designie marki. No i dzisiaj przeglądając alledrogo, zwróciłem uwagę na IS III gen, w kwocie do 100k znalazłem nawet jednego dwulatka 200t, co prawda golasa, ale z przebiegiem zaledwie 60k, co daje nam praktycznie nowy samochód. Dodam, że IS zdecydowanie najbardziej podoba mi się stylistycznie, natomiast jest niestety najmniejszy, a ja lubię spore samochody. Nie mam porównania, nie jezdzilem tymi autami, dlatego prosiłbym o opinie forumowiczów, którzy mogą coś na ich temat napisać. Pomijając koszty eksploatacji, wolelibyście 10-12 letniego LSa/ kilka lat młodszego, ale nadal całkiem fajnie wyposażonego GS, czy może 2-3 letniego, prawie nowego ISa w "bieda-edyszyn"? a może ISa 250/300h z początku produkcji, z lepszym wyposażeniem? doradźcie coś, bo mam naprawdę straszne rozterki na ten temat :P pozdrawiam.
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: IS/GS/LS - sedan za 80-100k

Post autor: wuju »

Napisz czego oczekujesz od auta, bo na razie poza ceną i marką nie wiemy nic.
IS/GS/LS to zupełnie inne auta i co innego każde z nich ma do zaoferowania.
Ja osobiście jeżdżę gs'm, chciałem ls'a (miejsce i komfort) ale ze względu na to, że żona też jeździ wybrałem coś mniejszego.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS/GS/LS - sedan za 80-100k

Post autor: MateoM »

Myślę, że powinieneś odpowiedzieć sobie tym ile oprócz samego zakupu będziesz chciał później ładować w auto gotówki, bo:

a) koszty utrzymania w związku z serwisem będą rosły
b) koszty ubezpieczenia będą rosły, w przypadku IS będziesz miał ubezpieczenie do dwóch litrów są inne widełki niż za 3,5 litra GS (znajomi za fury o podobnej wartości do mojej 40-50 tyś. często płacą około 2000 zł ubezpieczenia przy moim 3500 zł rocznie za GSa, a ubezpieczenie LSa z jeszcze większym silnikiem pewnie będzie jeszcze bardziej kosztowne
c) czasu na opiekę nad autem. Stary Lexus to owszem jakość Lexa, ale wciąż stary samochód i cudów nie ma. O ile w przypadku IS z przebiegiem 60.000 km można założyć, że jak nie będziesz miał pecha to oprócz rutynowych przeglądów przez lata będziesz miał spokój, tak w przypadku droższych i bardziej wyeksploatowanych aut to będzie zabierało Twój czas, bo nagle pojawi się jakiś brzdęk, coś hałasuje, coś nie działa tak jak byś chciał i zaczyna się jazda po serwisach, regeneracje, terminy, umawianie itd.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: IS/GS/LS - sedan za 80-100k

Post autor: q3_ »

A odpowiadając krótko na Twoje pytanie czy IS czy LS, to moim zdaniem LS. Miałem IS220D w pełnym wypasie od nowości przez 6 lat, teraz mam starego (2004) LS430 i zastanawiam się dlaczego wtedy nie kupiłem jakiegoś używanego LS w podobnej kwocie co nowy is. Pewnie bym nim do dziś jeździł.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS/GS/LS - sedan za 80-100k

Post autor: owczar »

Koszty OC to w sumie pomijalne koszty przy takiej kwocie zakupu.
Te różnice nie są aż tak duże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości