Hałas i wycie na 6 biegu

zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: zarez »

michalllw pisze:Skrzynia w is200 musi hałasować tak jak diesel musi dymić. Polecam głośniej słuchać muzyki, mi pomogło i już nie słyszałem dziwnych dzwięków :laugh1:
wygląda na to że lexus is 200 to totalny kibel pełen wad :D ,żebym wiedział został bym przy daihatsu charade :D
Czytać dużo czytać
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: Rzeznix »

Odświeżę, ale... Właśnie jestem po wymianie sprzęgła i dwumasu na jednomas... Dwumas, który to ponoć był okej według sprzedawcy 11kkm temu na dzień dzisiejszy przy zwykłym użytkowaniu miał luz na 5-6 ząbków i luz na boki... Wreszcie można spokojnie ruszać bez szarpania. Łożysko na wałku sprzęgłowym oczywiście wymienione, stare zwyczajnie stało.... Niestety jak problem był na 4 i 6 biegu powyżej 80kmh tak dalej problem jest. U mnie jeszcze wyszło, że skrzynia była rozkładana, bo uszczelniona czerwonym sylikonem, podejrzewam, że jakiś ciapaty... tfu, "niemiecki" mechanik już tam był. Ta skrzynia wku*wia niemiłosiernie. Gdyby nie to, że założyłem już gaz i wpompowałem już chyba tyle kasy ile za niego dałem to bym to badziewie pogonił w pi..., dołożył i kupił IS300 w automacie, a teraz trzeba g*wnem jeździć.. :ireful3:
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: carinus »

Ten czerwony uszczelniacz jest oryginalny.Zainwestuj w lepsze wygłuszenie tunelu nad skrzynią.Tematu inaczej nie przeskoczysz,automat sobie odpuść bo bedziesz narzekać że nie jedzie tak żwawo,chociaż manual też za bardzo nie jedzie.Trzeba było pomyśleć o turbo a reszta byłaby wtedy nieistotna.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: Rzeznix »

Ale mi nie chodzi o to "miauczenie", które zresztą jakoś bardzo nie przeszkadza tylko o to, że na 4 biegu w przedziale prędkości 75-100km/h słychać miarowe buczenie/dudnienie jakby z tyłu auta. Co dziwne na 6 było podobnie tylko słabiej, a po tej wymianie jakby na 6 biegu było okej... Już sam nie wiem o co chodzi.
Dej mu na zimnym!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości