Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
zbyh
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 sie 2018, o 08:03
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Pyrlandia
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: zbyh »

Są dostępne mapy 2018.
zbyh
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 sie 2018, o 08:03
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Pyrlandia
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: zbyh »

wojtekS pisze:Na allegro się pojawiły spreparowane mapy za 49 zł. EDIT 16/07: coś się za popularne to stało i kolo podniósł cenę o 10 zł... :D

https://allegro.pl/mapa-nawigacja-toyot ... 49551.html

Przedwczoraj wsadziłem dokładnie tę płytę od tego sprzedawcy do priusa kolezanki żony - odpaliła bez problemu, wcześniej nalezy oczywiście odłaczyć aku żeby się pamięć zresetowała. Po właczeniu pojawia się po chwili myślenia komunikat system loading itd.

To jest ta nawigacja przed wersją z dyskiem twardym co była czyli do mniej więcej 2009 roku. Prius 2 gen z 2008 to był konkretnie... Ją toyota w ogóle olała i nie ma języka polskiego i nigdy pewnie nie będzie. Tak było w tym priusie - mapa nowa tak, ale lektora polskiego nie.

Tu jakaś dobra dusza wyekstraktowała pliki głosowe lektora polskiego z nowszej wersji nawigacji gdzie on juz jest czyli z wersji HDD i wsadziła go do wersji poprzedniej jako pliki głosowe wersji angielskiej (nadpisała pliki oryginalne). Mniej więcej jest tez przetłumaczone menu samej navi. Lektor to dokładnie ta sama baba co u mnie w GSie z HDD (2010). Jeżeli chodzi o np sterowanie nawiewami to dalej jest ono po angielsku. Nie jest to bynajmniej takie copy - paste bo to wszystko jest zaszyfrowane i ma dziwną strukturę plików. Rosjanie jakiś czas temu ją złamali - jest taki programik KIWI explorer bodajże przez nich zrobiony.

Czyli po włożeniu tej płytki musimy wybrać English jako język systemu i uzyskamy tym samym lektora polskiego.

Mapa jest 2017-2018 - z tego co na szybko patrzyłem to jest już cała A4 i jest też obwodnica Łodzi czyli całkiem OK.

EDIT: znalazłem ten programik. Jest w załączniku. Można nim eksplorować zawartość płyty do navi a dokładniej zawartość zaszyfrowanych plików - oglądać mapy, słuchać baby lektora itd itp. Wsadzamy płytę navi do kompa i wybieramy Explore Disk w tym programiku. :D
Czy pamiętasz może autora tego tłumaczenia. U mnie pojawia się na ekranie startowym nawigacji
Uwaga tłumaczenie użytkownika adorex70/Anarkad. Jeżeli jest to ta sama nawigacja to faktycznie tłumaczenie zjazdów tak wygląda za 500 m zjedz z autostrady w kierunku i nazwę podaje po angielsku, albo nie raz nakładają się Polski i Angielski na siebie.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: Kafecz »

Witam
Ogarnial juz ktos wgrywanie map do gs mk4?. Sa jakies plyty lub usb?
Awatar użytkownika
andbed
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2018, o 20:44
Model Lexusa: GS 200t IV
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: andbed »

Podpinam się pod tego GS'a mk IV :-)
Awatar użytkownika
wlodarz
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 1 paź 2018, o 07:25
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: wlodarz »

Witam,
poszukuje aktualizacji map go GSa450h z 2010r. Navi mi gada po polskiemu jeśli to jakaś różnica :P Ma ktoś jakiś link, czy wie coś o płytce na sprzedaż, czy cokolwiek, bo nie wiem jak to ugryźć :/
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: legato97 »

Allegro?;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
FICU
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2018, o 19:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wch
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: FICU »

Witam

Czy do Lexa IS200 przed FL, z navi do którego jest pilot (bodajże 0 Gen) są jakiekolwiek mapy Polski?
bartolini9
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 21:33
Model Lexusa: Lexus NX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: bartolini9 »

Witam serdecznie.

Jestem tygodniowym posiadaczem nowego Lexusa NX 300 z nawigacja Premium.

W jaki sposób aktualizuje się mapy w tym modelu? Tak jak gościu z serwisu powiedział, założyłem konto na stronie lexusa, skojarzyłem je z autem, połączyłem z telefonem ale żadne aktualizacje się nie wyświetlają. Ktoś mógłby podpowiedzieć jak to zrobić? Czy jest to na pendrive, płycie czy bezpośrednio przez internet/wifi? Brakuje wielu dróg w tej navi ...

Kolejna sprawa to aplikacje w aucie. Istnieje podmenu „Aplikacje” ale wyświetla się tam tylko jedna aplikacja eStore, która w sumie nic nie zawiera. Czy można w tym aucie wgrać jakieś aplikacje, jak Google, pogoda itp ?

Będę wdzięczny za pomoc. Do tej pory jeździłem bmw i tam sprawa o wole prostsza byla niż w Lexusie.

Pozdrawiam
r65
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 22:25
Model Lexusa: 2010 IS250 AWD
Skąd:: Duczki
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: r65 »

Nie wiem jak z aktualizacją ale cudów się nie spodziewaj. Mapy Lexusa i Toyoty 2018/2019 V1 datowane są na kwiecień 2017. Stąd duże braki w nowych drogach.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: niven »

przesiasc się z bmw na lexusa jeśli chodzi o multimedia to jak zmienić iphone x na symbiana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości