Woda Cieknie przez podszybie gs300 MK2

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pucza_daniels
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:50
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Woda Cieknie przez podszybie gs300 MK2

Post autor: pucza_daniels »

Witam,

Mam taki problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem ze mam mokre dywaniki pod nogami ,nie całe ale jest mokro.Któregoś pięknego dnia zabrałem sie do rozkrecania i tak juz z 2 tygodnie motam sie z tą sytuacją aż w koncu stwierdziłem ze moze tutaj ktoś pomoże bo zaczyna mi brakować pomyśłow...Dywaniki mokre są i od pasażera i od kierowcy.doszedłem do tego żę woda zacieka z samej góry z miejsca pokazanego na poniższym zdjeciu,jak włoze tam wąż z wodą i zaczne wlewać to po chwili widze delikatne przecieki w środku z miejsc które są mokre...

Obrazek

poniżej miejsca które były przemoczone na maksa:

Obrazek

woda w środku cieknie jakby z samej góry i wchodzi pod te wykładziny które suszą się na zdjęciu wyżej i woda rozchodzi sie po całej wykładzinie;/ , niestety tej obudowy filtra i wentylatora nadmuchu nie bardzo da sie wyjąc bez zdejmowania deski rozdzielczej a tego bym wolął uniknąć...

Obrazek

zacząłem tez rozbierac go od zewnątrz,ale nie bardzo mogłem sobie poradzic z błotnikiem lampami zderzakiem, choc nie wiem czy to coś pomoże

Obrazek

po odsunieciu kawałka błotnika który odkrecilem wypadło sporo syfu jakiegos którym mogły byc zatkane te przewody odpływowe ale woda dalej zacieka,wiec cos tam jeszcze musi byc dalej zatkane


do tego woda zaciekała mi jeszcze z szyberdachu,są tam 2 takie przewody odpływowe i jeden był luzny przy koncówce i woda sie sączyła po nim i spływała w dół...ale to już ogarnąłem,pozostały te dywany a woda cieknie tam ciurkiem praktycznie mozna powiedziec ...bardzo prosiłbym o pomoc,sugestie,moze ktos juz miał podobny przypadek i jakos sobie poradził ...dodam odrazu ze ta woda to nie jest woda z klimatyzacji,nagrzewnicy itp...tam wszytsko jest wporządku...


Obrazek

a póki co auto wygląda jak powyżej...;/;/;/

z góry dziekuje za pomoc,

jak ktoś miał podobny problem proszę o wysłanie swojego numeru telefonu na priv to zadzwonie bo bardzo mi zalezy na jak najszybszej naprawie auta

pozdrawiam
Pucza
Awatar użytkownika
pucza_daniels
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:50
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Woda Cieknie przez podszybie gs300 MK2

Post autor: pucza_daniels »

NO więc tak woda ciekła z jednego króćca od szyberdachu od strony kierowcy,luzny był wężyk co wchodzi na ten króciec,to zostało poprawione,druga sprawa w podszybiu nie ma żadnych odpływów,czego dowiedzialem sie po tym jak zdjąłem błotnik,ale było tam z 2 garście trocin i róznego rodzaju syfu i woda nie spływala i przelewala sie do srodka przez filtr kabinowy, auta jeszcze nie poskładałem do konca, i wczoraj musiałem przejechac trase ok 100km, jechałem na właczonej klimatyzacji i niestety woda chyba cieknie tez gdzies z klimy,dokladnie tego nie sprawdzalem bo nie mialem czasu ale gorąca woda byla pod dywanikiem wiec to musi byc gdzies z nagrzewnicy...moze ktos ma jakies sugestie na allegro jest wystawiona cała nagrzewnica :

http://allegro.pl/lexus-gs-300-gs-430-9 ... 92367.html

to sobie prze3jrzalem jak to wyglada i skad tam moze ciec ale jeszcze tam nie zaglądałem ...moze ktos mial podobny problem ...? z tego co widzialem na amerykaskich forach jest troche o cieknących leksusach:

http://www.clublexus.com/forums/gs-seco ... n-car.html

https://www.google.pl/search?q=lexus+gs ... &gws_rd=cr

moze komus przychodzi cos do głowy co należy sprawdzić???

pozdrawiam
Pucza
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: Woda Cieknie przez podszybie gs300 MK2

Post autor: jezyk_05 »

Dodam że trzeba sprawdzić uszczelki w podłodze, są dwie sztuki ( czarne gumowe ), zwyczajnie w świecie potrafią przeciekać, wystarczy oczyścić + silikon sanitarny i po sprawie ;-)
Awatar użytkownika
darojaro
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2014, o 13:55
Model Lexusa: IS 300-był, GS 430-jest
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Woda Cieknie przez podszybie gs300 MK2

Post autor: darojaro »

Silikony nie powinno się dawać tam gdzie będzie miał on kontakt z blachą ponieważ ma on odczyn kwaśny i będzie korodowało.
Obrazek
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Woda Cieknie przez podszybie gs300 MK2

Post autor: gmiter »

jezyk_05 pisze:Dodam że trzeba sprawdzić uszczelki w podłodze, są dwie sztuki ( czarne gumowe ), zwyczajnie w świecie potrafią przeciekać, wystarczy oczyścić + silikon sanitarny i po sprawie ;-)
Załączniki
ł
ł
lopaaa.JPG (32.3 KiB) Przejrzano 3068 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości