IS200] Problemy z wypadaniem zapłonu

Awatar użytkownika
mireck
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2016, o 00:34
Model Lexusa: IS200 SC BlackPearl
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

IS200] Problemy z wypadaniem zapłonu

Post autor: mireck »

Hej,
Długo nic nie pisałem, ale praca i życie nie pozwalało mi za dużo działać przy Swoim aucie i poza jakimiś tam standardowymi lub pechowymi (kamień w chłodnica -- dziura) wymianami nic wielkiego się nie działo.
Aż do niedawna.
Zaczęło się od tego, że silnik na LPG zaczął mi drżeć i nierówno chodzić. Pojechałem do gazownika i mi tam coś poregulował plus podpowiedział, że świece i połowa cewek do wymiany + luzy zaworowe do sprawdzenia. Pojechałem do warsztatu, jako że i na benzynie zaczął coraz gorzej chodzić trzeba było zacząć działać. Pojechałem, wymieniłem u mechanika świece plus 3 cewki, do tego olej i jakies ram filtry. Niestety tam nie wiedzieli jak wyregulować szklanki więc znalazłem warsztat który tym się zajmuje. Zmierzyli luzy, diagnoza nie najlepsza bo do wymiany 12 szklanek, nawet ciężko było coś szlifować. Przy okazji wrzuciłem na ruszt nowy kompletny rozrząd.
No i odebrałem auto, ale niestety dostałem informacje, że jeszcze coś jest nadal nie tak.
Panowie z warsztatu podczas testów auta po regulacjach i naprawie stwierdzili znów błąd cewek( ponieważ akurat Pan mechanik ma w pełni sprawnego ISa :) to poprzekładali cewki i kilka innych komponentów i nadal wywalało błąd na 6 cylindrze, przełożyli , to wywalało na 3 cylindrze itd.) , a dodatkowo podczas pracy na LPG pojawiają się różne błędy np. Sondy Lambda (ogólnie auto trochę świruje). Powiedzieli mi, że może to być związane z instalacją elektryczna bądź instalacją gazową. Niestety akurat u nich speca od LPG nie ma więc muszę chwilowo zmienić warsztat i sprawdzać kolejne rzeczy. Ale wiem że można odrzucić już luzy (są teraz idealne), cewki (nowe), świece (nowe). Co dalej??
Miał ktoś z was może podobne przygody???
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS200] Problemy z wypadaniem zapłonu

Post autor: gmiter »

Posiadasz jakiś interfejs do sprawdzenia parametrów pracy silnika jak Ltft, przepływomierz, działanie sond itp??
Jak coś mogę pomóc w diagnozie, możemy sie umówić na jakieś popołudnie pospawdzac auto.
Od parametrów bym zaczął.
Awatar użytkownika
mireck
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2016, o 00:34
Model Lexusa: IS200 SC BlackPearl
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS200] Problemy z wypadaniem zapłonu

Post autor: mireck »

gmiter pisze:Posiadasz jakiś interfejs do sprawdzenia parametrów pracy silnika jak Ltft, przepływomierz, działanie sond itp??
Jak coś mogę pomóc w diagnozie, możemy sie umówić na jakieś popołudnie pospawdzac auto.
Od parametrów bym zaczął.
Niestety nie. :( Rozmawiałem właśnie z gazownikiem, i stwierdził, że jeśli działa nierówno na benzynie i LPG to wina musi stać w czymś innym niż instalacja. Jeśli by chodził nierówno tylko na LPG, to ok. Ale w przypadku gdy i na PB i na LPG coś jest nie tak to nadal gdzieś indziej siedzi problem i nawet jeśli byłoby jakieś przebicie (choc On twierdzi, że przez 15 lat nie miał takiej sytuacji) to po wyłączeniu LPG powinien chodzić równo. Tylko gdzie?? Luzy równo poustawiane, cewki posprawdzane, świece tez ;/ Hmm..

Ps
Po przeczytaniu kilku tematów stwierdzam, że może mapa paliwa się rozeszła przez LPG, więc może jednak nie ma gazowników racji.
PS2.
Czy zapchany wtryskiwacz mógłby powodować takie problemy ? Czy jakiś płyn i przekazanie na 98 mogłoby pomóc odetkac?
PS3.
W którym miejscu mogłoby być coś nie tak z elektryka która powodowałaby wypadanie zapłonów?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200] Problemy z wypadaniem zapłonu

Post autor: blue »

Na razie to raczej szukanie po omacku.
Podepnij się pod Techstreama i zobacz parametry układu paliwowego. Nie przegryzła Ci kuna jakiegoś przewodu, np. idącego od kolektora ssącego do serwa?
Awatar użytkownika
F.P.P
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2018, o 13:45
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: F.P.P »

A ciśnienie sprężania sprawdzali?, może jakiś zawór się wypalił i regulacja luzow zaworowych już nie pomogła.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mireck
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2016, o 00:34
Model Lexusa: IS200 SC BlackPearl
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re:

Post autor: mireck »

F.P.P pisze:A ciśnienie sprężania sprawdzali?, może jakiś zawór się wypalił i regulacja luzow zaworowych już nie pomogła.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Kompresja w normie z informacji jakie udzieli mi mechanicy podczas rozmowy.
Wydaje mi się, że jakby zawór jakiś się wypalił to by akurat do tego doszli podczas regulacji luzów.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS200] Problemy z wypadaniem zapłonu

Post autor: gmiter »

Raczej na pewno nie byłoby wypadania zapłonu na innym garze po przełożeniu cewki. Miałem oddzwonić ale rocznica ślubu wczoraj i dzień mi uciekł. Dziś w normalnej godzinie oddzownie to się umówimy na ogarnięcie diagnostyki.
Awatar użytkownika
mireck
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2016, o 00:34
Model Lexusa: IS200 SC BlackPearl
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS200] Problemy z wypadaniem zapłonu

Post autor: mireck »

Dziś na szybko od mojego wujka pożyczyłem jakieś proste złącze obd2, tylko żeby sczytać błędy i poza wypadaniem zapłonów występuje jeszcze jeden błąd- P0174.
Może mieć to związek z wypadaniem zapłonów?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS200] Problemy z wypadaniem zapłonu

Post autor: gmiter »

Tak, jak Co mówiłem o gazie to jest to. Jutro sprawdzimy wszystko alw problemy pochodzą od LPG
Awatar użytkownika
F.P.P
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2018, o 13:45
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: F.P.P »

Z sprawdzaniem to różnie czasami samochody przyjeżdżają po 3 warsztatach i się okazuje że każdy z pamięci i doswiadczenia leciał i o prostych rzeczach zapomniali, ale jak spr... to ok. Może jakaś nieszczelności w układzie dolotowym, zaburzony odczyt ilości powietrza, tłumaczył by błąd, który odczytałeś wypadanie zapłonu też.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości