Dziwny objaw po wymianie świec NGK->Denso

ODPOWIEDZ
Hulltay
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 3 paź 2018, o 20:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Sokołowsko
Kontakt:

Dziwny objaw po wymianie świec NGK->Denso

Post autor: Hulltay »

Witam Kolegów, poczytałem na forum i generalnie nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu, Ale do rzeczy: pacjent IS200 z 2005r, bez LPG, przebieg 130 kkm, nabyty w połowie sierpnie br. z autka jestem oczywiście bardzo zadowolony, zabrałem się za wymianę pakietu startowego i gdy doszedłem do tematu świec napotkałem problem.
Zdemontowałem NGK IFR6A11 na których silniczek chodził idealnie, zamontowałem dedykowane Denso SK20R11 i wyszła lipa. Silnik zaczął nierówno pracować, zaczęło nim telepać, krztusił się przy przyśpieszaniu ( po raptem 6-7 km testowej jazdy po wymianie). Szybka diagnoza ELM-BT-Torque i okazało się że wypada 1 i 5 zapłon. wróciłem do starych świec i problem ustąpił silniczek chodzi idealnie. I teraz pytanie czy coś nie tak ze świecami? reklamować? czy zakupić takie jak są obecnie czyli NGK? Cewki raczej ok. Proszę o poradę szanownych Kolegów:)
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: Dziwny objaw po wymianie świec NGK->Denso

Post autor: kazio »

Hej. Kiedys tam kupilem denso , do nissana 200sx s13 (do ca18det) i jedna swieca byla niesprawna, wymienili mi ja w sklepie w ktorym kupilem, ale to jakies 10lat temu mialo miejsce
Hulltay
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 3 paź 2018, o 20:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Sokołowsko
Kontakt:

Re: Dziwny objaw po wymianie świec NGK->Denso

Post autor: Hulltay »

Dzięki Panowie za odzew, też mi się wydaje że któraś świeca/świece może być uszkodzona, wglądają na oryginały w porównaniu do załączonego filmu z YT, specjalnie kupowałem u sprzedawcy z 100% opiniami żeby nie był wtopy, ale jednak coś nie pykło:) no cóż bywa. Napisałem już w sprawie reklamacji, zobaczymy co się z tego urodzi.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Dziwny objaw po wymianie świec NGK->Denso

Post autor: BeeMiX »

Sprawdzałeś przerwę na świecy ?
Hulltay
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 3 paź 2018, o 20:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Sokołowsko
Kontakt:

Re: Dziwny objaw po wymianie świec NGK->Denso

Post autor: Hulltay »

Przerwa fabryczna, na wszystkich 6 szt. nie zmieniana.
PS Dzisiaj dokładnie obejrzałem wszystkie świece i okazało się że jedna ma pękniętą porcelanę, stąd mógł być problem, tylko ciekawostka tak skoro jedna świeca była widocznie strzelona a pokazywało wypadanie na 1 i 5 garze, to kolejna też coś nie halo? Jakby nie było idą do reklamacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości