Check VSC po deszczu - GS300 MK3

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
giees7
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2016, o 10:50
Model Lexusa: GS 300 AWD
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Check VSC po deszczu - GS300 MK3

Post autor: giees7 »

Pali się lampka silniczka, wykrzyknik obok i wyświetla informacja CHECK VSC. Gdy odłączę na chwilę aku, to potem wszystko znika i jest OK, ale tylko na czas gdy nie pada. Jak będzie słońce przez 5 dni, to 5 dni nie ma problemu. Jak tylko spadnie deszcz, to choinka na desce ponownie się rozświetla. Co ważne - nie zgaśnie póki nie odłączę ponownie aku, choćby przez miesiąc grzało słońce bez kropli deszczu.

Wiem, że najlepiej podjechać do warsztatu i podłączyć pod komputer, ale może uda się coś zdziałać w oparciu o to co napisałem i nie trzeba wydawać stówki za 10 min w serwisie.
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Check VSC po deszczu - GS300 MK3

Post autor: wuju »

Za 100ke to kupisz kabel z programem i sam sprawdzisz. Jak sie pojawi blad to sam nie zniknie. A bez sprawdzenia co wywala vsc to wrozenie z fusow.
madam
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 cze 2018, o 14:14
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kobyłka
Kontakt:

Re: Check VSC po deszczu - GS300 MK3

Post autor: madam »

wuju pisze:Za 100ke to kupisz kabel z programem i sam sprawdzisz. Jak sie pojawi blad to sam nie zniknie. A bez sprawdzenia co wywala vsc to wrozenie z fusow.
a co to za kabel i program konkretnie, bo też jestem zainteresowany ?
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Check VSC po deszczu - GS300 MK3

Post autor: Pawcio1979 »

Pierwszy lepszy ELM327 https://www.google.pl/search?q=elm327&s ... 66&bih=637
Mi ten niebieski ELM327 mini padł po kilku miesiącach (15zł) Teraz mam ICAR2 ten pomarańczowo czarny.

Instalujesz dowolny program na androidzie, parujesz urządzenie ze smartfonem ..............i jazda z koksem :bor:

Ps. Na przyszłość wpisywać najpierw w "szukajkę" cokolwiek typu kasowanie błędów czy coś. :dirol:
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
arstkn3
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 14:09
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Check VSC po deszczu - GS300 MK3

Post autor: arstkn3 »

Siema,
A jakiej aplikacji uzywasz do tego ELM327 ?

P.S. Ja tez mam ten problem z vsc od kilku lat jak popada...sciagam kleme I po klopocie...slabe rozwiazywanie problemow ale, chyba poprostu ten typ tak ma :-) pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości