[RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
dzefrej0
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2018, o 10:35
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

[RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: dzefrej0 »

Witam serdecznie Forumowiczów. Niedawno kupiłem RX`a. Ostatnio zauważyłem że przy ostrym hamowaniu silnik spalinowy nie równo pracuje gdy samochód się zatrzyma. Jakiś niedługi czas później podczas hamowania przed światłami stało się to samo, silnik nierówno pracuje, ale w takim stopniu że wywaliło mi błędy z hybrydy, VSC oraz automatu. Po podjechaniu do mechanika nieautoryzowanego ASO Lexusa zostały wyczyszczone ustawienia silnika(mapowanie, nie znam fachowego języka), oraz przeczyszczony przepływomierz. Pojechaliśmy z mechanikiem na jazdę próbną, a samochód zaczął nierówno chodzić już podczas ruszania, i oczywiście błąd. Na komputerze pojawiały się błędy że silnik spalinowy ma problem z uruchomieniem się, czy coś w tym rodzaju. Po przejechaniu około 50 km błędy znikają, zostaje tylko check engine i pod nim kryjący się błąd o nieodpowiedniej mieszance paliwa. (Dlatego kasowana była tzw mapa). Ogólnie zauważyłem że po pojawieniu się błędu samochód zaczynał rzadziej mieć wspomniane problemy i w dużo mniejszym stopniu, może wchodzi w jakiś tryb awaryjny? Mechanik powiedział że mu się nie chce szukać, że nie widział jeszcze takiego błędu (problem z uruchomieniem się) i że mam sobie kogoś poszukać. Czy ktoś już miał taką usterkę? Czy znacie kogoś w trójmieście albo w pobliżu kto mógłby się fachowo zająć taką naprawą, albo chociaż diagnostyką?
Z góry pięknie dziękuję.

[Edit]
Zapomniałem dodać, mechanik odłączał mi akumulator, teraz nie działąją mi przyciski otwierania szyb pasażerów z kontrolera kierowcy, nie działa też no przycik menu pod ekranem, wyświetla się informacja o wizycie w ASO, po wejściu w info mam tylko górne 3 czy 4 przyciski, macie pomysł co się dzieje?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

[RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: legato97 »

Podjedz do Doriana Langi (lepsi) Wpiszesz w google to Ci wyskocza namiary.
dzefrej0
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2018, o 10:35
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: dzefrej0 »

Dzięki za odpowiedź, już jestem umówiony,
co do niepełnego działania ekranu macie jakieś pomysły? Wiem że po odłączeniu aku robią się cyrki z szybami itp, ale zawsze samo się wszystko ustawiało po kilkunastu kilometrach, a tu numer z głównym ekranemm
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

[RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: legato97 »

Niestety z ekranem nie wiem co moze byc. Szyby i ryglowanie zamkow norma. Trzeba programowac.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: gmiter »

Z oknami i zamkem sam sobie poradzisz:
https://www.clublexus.com/forums/rx-2nd ... trols.html

Trzeba pokazać szybom gdzie mają górę i dół w skrócie :) Bez kompa sie to robi.
dzefrej0
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2018, o 10:35
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: dzefrej0 »

Pięknie dziękuję za odpowiedzi, byłem dzisiaj u jeszcze innego mechanika, mapa silnika po przejechaniu ponad 100 kilometrów cały czas dziwnie wygląda, mechanik twierdzi że może być to spowodowane albo lewym powietrzem, albo usterką przepływomierza. Po wizycie u Pana Langa opiszę czego się dowiedziałem. Dodatkowo załączę jutro jakieś fotki tego ekranu, może ktoś miał podobnie :)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: gmiter »

Ja ciągle sie zastanawiam o jakiej mapie ten mechanik Ci mówi:)
Chodzi o korekty czy jak?
dzefrej0
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2018, o 10:35
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: dzefrej0 »

Odpowiadam tak późno bo nie miałem neta. Wszystko jest jasne po wizycie u Doriana Langa (lepsi), Okazuje się że była gdzieś dziura i do silnika dostawało się lewe powietrze. Auto jeździ jak złoto.

Chciałem pochwalić warsztat, byłem w trójmieście u kilku mechaników, większość zajmująca się japońskimi autami. Dopiero u Doriana Langa naprawili mi auto, naprawa usterki i wymiana oleju zajęła im 2h. Całe auto zostało obejrzane, dostałem informacje co i kiedy należy wymienić/naprawić. Dodatkowo to chyba pierwszy warsztat w którym po odebraniu działały prawidłowo szyby itp. Pracują tam młode chłopaki z dużą wiedzą, a nie jakieś janusze :) Dzięki za wszystkie odpowiedzi, a najbardziej za polecony warsztat, dzięki legato97.
gmiter: tak chodziło o korekty.
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: [RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: LEPSI RX »

Chciałem skromnie podziękować za pochwałę. Pozdrawiam i zapraszam na zloty :)
paullonger
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 paź 2016, o 09:40
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [RX400H] nierówna praca silnika elektrycznego

Post autor: paullonger »

Przepraszam że się tak wcisnę w temat, ale może ma ktoś do polecenia równie dobrych fachowców w małopolsce (najlepiej Kraków) ?
Z góry dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości