RX300 1gen. pierwszy serwis po zakupie - co warto wymienić

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skiba84
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:41
Model Lexusa: IS200 / RX300
Skąd:: Siemiatycze / Bergen
Kontakt:

RX300 1gen. pierwszy serwis po zakupie - co warto wymienić

Post autor: Skiba84 »

Wiem, że temat może dość tendencyjny ale nie tak dawno kupiliśmy RX300 pierwszej generacji i chciałbym się dopytać osób które już mają jakąś wiedzę na ten temat co i kiedy lub co ile warto wymieniać, no i oczywiście najważniejsze pytanie czyli: Jaki olej :dance3:

Pacjent to RX300 1gen. z przebiegiem 275tys.km przy czym wlepka o rozrządzie jest przy 165tys. z 2011r.
i wtedy też auto miało większy serwis tj. olej w skrzyni (75W90) i w dyfrach (85W90)
Olej w silniku to 5W30.

Wiem, że na już do wymiany będzie rozrząd + pw, olej w silniku + filtr, świece i pewnie do przejrzenia reszta filtrów np. paliwa,
ale czy ktoś wie co ile wymienia się olej w skrzyni i w dyfrze oraz na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Może ktoś ma jakieś sprawdzone sugestie co do samych części / producentów (głównie chodzi mi o rozrząd).

z góry dzięki za każdą pomoc
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: RX300 1gen. pierwszy serwis po zakupie - co warto wymien

Post autor: piotrek_camry »

A skrzynia przeżyła ten 75w90?

A co do rozrządu to rolki Koyo, napinacz NTN, bo coś innego ciężko znaleźć, pompa Aisin.
Do tego uszczelniacze wałków i wału.
Awatar użytkownika
Skiba84
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:41
Model Lexusa: IS200 / RX300
Skąd:: Siemiatycze / Bergen
Kontakt:

Re: RX300 1gen. pierwszy serwis po zakupie - co warto wymien

Post autor: Skiba84 »

Dzięki za podpowiedź.

Taki olej mam na FV z 2011r i to z ASO Lexusa. A jaki powinien być?

W ogóle taka ciekawostka na marginesie, nie wiem z czego obecnie to wynika - czy po prostu temperatura czy co, ale od ostatniego zatankowania i ustawienia prawidłowego ciśnienia w oponach auto zaczęło pokazywać jakby o 1l wyższe spalanie :szok: i teraz jest ok. 14L PB

A ma ktoś może jakieś ogólne info o tym silniku 1MZ-FE na co w nim warto zwrócić uwagę, co wyczyścić tak profilaktycznie a co wymienić?
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: RX300 1gen. pierwszy serwis po zakupie - co warto wymien

Post autor: lynx »

Z tym 75w90 i skrzynią to pewnie chodziło o skrzynkę rozdzielczą bo niektóre specyfikacje taki zalecają, więcej masz tutaj: viewtopic.php?f=41&t=17120.
Skrzynia biegów to olej ATF Type T-IV i tylko taki, jeżeli zdecydujesz się na wymianę statyczną to instrukcje masz tu: viewtopic.php?f=41&t=17123.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości