[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Flash »

Sypały mi się Hana, ale z Barracudami nigdy jeszcze nie miałem problemu... Czym się objawiały? Przy jakim ciśnieniu jaką średnicę dyszy miałeś? Długość wężyków?
Lexusikis - jeśli nie będą chcieli założyć Silvera, dopłać 150zł, poproś o Golda z dwoma wyjściami i niech Ci zrobią na pętlę, jak na foto. AC 01 to słabsza konstrukcja. Z czasem reduktory zachodzą szlamem i tracą sprawność, co się objawia spadkiem ciśnienia gazu przy wysokich obciążeniach silnika, a co za tym idzie, zubażaniem mieszanki. I to w najgorszym momencie - gdy silnik jest mocno wygrzewany przez ogrom spalanego paliwa. Uboga mieszanka natomiast powoduje dodatkowy wzrost temperatury i takim oto żywym ogniem do potęgi dostają w d..ę zawory wydechowe. I tak bezwiednie do samego końca, bo check się nie zaświeci, do puki zawory nie zaczną szwankować (od złej mieszanki nie oświeci, bo pod pełnym butem jest w tzw open loop'ie - nie koryguje mieszanki z odczytów lambd). Resztę historii zapewne każdy z nas słyszał - "Łopaaanie, gaz to zło! Głowice mie przegrzał, kompresji nima... biaadaaa".
Niestety z doświadczenia wiem, że ludzie zakładają gaz, dwa lata gwary, więc jeżdżą grzecznie na serwis, a później na luzie. Jeździ to jeździ, filtr się zmieni i będzie git. Któremu gazownikowi chciało by się wsiąść z klientem do auta, porobić mapy, bo się pozmieniały, przemodelować korekty, sprawdzić reduktor pod pełnym obciążeniem... Naaawet, jeśli się na jakiś czas check zaświeci - "Przecie przy gazie sie tak bedzie świecił".
Takie wywody podjąłem :-) reasumując, lepiej dołożyć niewielkiego grosza i wrzucić reduktor, który z powodzeniem popracuje przy tej mocy 5 nawet do 10 lat bez jąknięcia. Mój osobisty Gold dostał nową uszczelkę i membranę po 9 latach, teraz czuje się jak nowo narodzony i ciśnie dalej :-)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: gmiter »

Gold nie grzeje :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Gold GT grzeje już jak należy :)

Do dobrych wtryskiwaczy wymagane są dobre filtry - najlepiej z odstojnikiem.

Pierwszym razem w mitsubishi założyłem zwykły filtr FL. Po roku wtryskiwacze puszczały gaz do kolektora i auto bardzo ciężko odpalało. Płukanie denaturatem im pomogło. Założyłem FL02 i po kolejnych 5 latach nic się nie dzieje.
PawelB
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, o 11:49
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: PawelB »

A co sądzicie o instalacjach KME?
Mam taką propozycję: Komputer KME Nevo, Reduktor Silver 8mm, wtryskiwacze Barracuda/Yeti Plus, wielozawór Tomasetto, filtry LPG - Mimar, butla 55, wlew pod klapką.

Osobiście o KME wcześniej nie słyszałem dlatego szukam informacji.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klinikalpg.pl »

PawelB pisze:A co sądzicie o instalacjach KME?
Mam taką propozycję: Komputer KME Nevo, Reduktor Silver 8mm, wtryskiwacze Barracuda/Yeti Plus, wielozawór Tomasetto, filtry LPG - Mimar, butla 55, wlew pod klapką.

Osobiście o KME wcześniej nie słyszałem dlatego szukam informacji.
KME to bardzo dobry polski producent elektroniki i reduktorów. Także jak majster ogarnia KME Nevo to propozycja jak najbardziej OK. Poproś tylko uprzejmie i zdecydowanie o Barracudy. Oraz o porządny filtr LPG żaden papierzak z logiem Mimar'u, tylko KME (certools:) poliestrowo szklany, ewentualnie Alex 360.
PawelB
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, o 11:49
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: PawelB »

Dzięki wielkie! Trochę popytałem i wychodzi, że głównie liczy się instalator, instalacja jest na drugim miejscu. Mam zakład, który wzbudza moje zaufanie. Proponują mi Stag Qmax-6 Plus z reduktorem AC R01 250, i wtryskiwaczami Ac w01-3 BFC, zbiornik w miejsce koła oraz wlew pod klapką paliwa.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: gmiter »

Wtryski AC są mega duże i lepszym rozwiązaniem byłyby Barracudy/Hany pojedynczo ponieważ można je ładnie uchować blisko kolektora :)
PawelB
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, o 11:49
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: PawelB »

Ok. Podpytam się o Baracudy lub Hany. Abstrachując od wyglądu działają dobrze? Robię głównie trasy jeżdżąc szybko i dynamicznie...
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: gmiter »

Ja zrobiłem ponad 70 tysięcy na Barracudach i nie ma żadnego problemu. Zmieniać filtry i będzie okej.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klinikalpg.pl »

Rozmawiam czasem z hurtownikiem (od którego kupuję mało :-) więc może jest obiektywizm :P ) i zapytałem kiedyś jak tam wyglądają reklamacje Han.
Od dawana tym nie handluję, usłyszałem...
Jeszcze jakieś info potrzebne ? :)
Poza Barracudami sens mają Stagowe ACW02/03.
Inne wtryskiwacze raczej demontuję...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość