Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

zukov
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2018, o 21:28
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: zukov »

Witam , zakupiłem niedawno gs300 mk3 2006r. , chciałem wymienić wszystkie oleje i od paru dni wertuję forum, nie mogę znaleźć czy do skrzyni mam kupić olej ATF WS czy ATF T-IV ?? Z racji na przebieg 216 000 i chyba wcześniej nikt nie wymieniał oleju w skrzyni, lepiej zrobić statyczną wymianę ? Dziękuje za pomoc.
PawelJ55
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 21 lis 2018, o 15:15
Model Lexusa: GS
Skąd:: Łabice
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: PawelJ55 »

zukov pisze:Witam , zakupiłem niedawno gs300 mk3 2006r. , chciałem wymienić wszystkie oleje i od paru dni wertuję forum, nie mogę znaleźć czy do skrzyni mam kupić olej ATF WS czy ATF T-IV ?? Z racji na przebieg 216 000 i chyba wcześniej nikt nie wymieniał oleju w skrzyni, lepiej zrobić statyczną wymianę ? Dziękuje za pomoc.
olej ATF WS - kup w salonie, cena nie wiele wyższa, ale masz pewność, że to najwyżej klasy olej, ATF T-IV chyba był do drugiej generacji, jak się mylę to proszę mnie poprawić
co do wymiany, dynamiczna w porządnym egzemplarzu wydaje się najbardziej korzystną, ale dynamiczna, jak ktoś zrobi to tak jak należy też będzie ok
z ciekawości, jaki olej będziesz lał do motoru?
zukov
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2018, o 21:28
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: zukov »

Do silnika CASTROL EDGE TITANIUM 5W30 Long Life , nie jestem z tego zadowolony, bo uważam że castrol jest przereklamowany, ale przez dłuższy czas uprzednio był wlewany castrol, to nie chciałem nagle zmieniać na inny, choć najchętniej zmieniłbym na motula 5w30. Do skrzyni biegów, spotkałem się z wpisami że ATF T-IV , ostatnio znowu szukałem i znalazłem , że ATF- WS. Wszedłem na jakąś ruską stronę http://www.autocats.ws/manuals/lexus/index.html i tam po przetłumaczeniu, wyczytałem że powinien być ATF-WS --> http://www.autocats.ws/manuals/lexus/S19/sds.htm i zgupiałem :) Chciałem żeby mi to ktoś potwierdził żeby mieć pewność.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: Nemo 77 »

Jak nie zdecydujesz się na zakup w Toyocie oleju do skrzyni to możesz wziąć np.Amsoil ATF Dexron VI. Nie wiem ile kosztuje w Toyocie ten ATF-WS ewentualnie Ravenol ATF-T WS.Przy zmianie oleju w skrzyni zmień i filtr.
Do silnika zalej olej sprawdzony 5W-30-może być też Toyoty 5W-30 fuel economy lub inny spełniający normy.
Neutrino

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: Neutrino »

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/motu ... 1543242227

Lexus
ATF WS, ATF Type T-IV, JWS 3324, NWS 9638, # 00289-ATFWS,
#08886-02303, #08886-02305, #08886-80803

Powinien się nadać, ewentualnie inny ATF VI
zukov
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2018, o 21:28
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: zukov »

ATF-WS sprzedawany na litry w salonie toyoty w 60 zł za litr. Znalazłem za 160 zł w 4litrowe bańki, w warsztacie specjalizującym się w toyocie. Znalazłem też na allegro olej typowo do skrzyń AISIN WS https://allegro.pl/olej-automatycznej-s ... 37861.html , Może po tej wymianie przejadę troche i zrobie wymianke bez filtra, tylko spuszcze z miski, przez korek. Tak polecił mechanik w warsztacie, z racji że długo olej nie był wymieniany. Wtedy wleje ten AISIN.
A wie ktoś może ile tego oleju potrzeba przy wymianie statycznej z filtrem ? Bo przy samym spuszczeniu z korka to 1,5 litra chyba.
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: chrismave »

W tej skrzyni ma być toyota ATF-WS i taki siedzi fabrycznie. Przy statycznej z wymiana filtra ok. 2.5l. Proponuje nie eksperymentować z olejem do ASB tylko zakupić z pewnego źródła atf-ws (allegro moim zdaniem do nich nie należy).
WBJ
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 6 lut 2020, o 12:34
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: WBJ »

Aby nie dodawać nowego wątku zapytam tutaj... Mam GS300 MK3 2006 rok i chcę wymienić olej w skrzyni.... I moje pytanie czy ta skrzynia ma filtr ? Wszyscy sprzedawcy twierdzą że w tej skrzyni tego elementu nie ma ale wertując forum mam co do tego mieszane uczucia. Moje pytanie jest takie czy w tej skrzyni jest filtr i ew gdzie mogę go dostać ?
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: Nemo 77 »

Czy przeczytałeś mój post trochę wcześniej??? Tam jest filtr,a gdzie go kupisz...wpisz w google części do ASB i znajdziesz sklepy,zakłady ktore się w tym specjalizują.
WBJ
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 6 lut 2020, o 12:34
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: WBJ »

Mam pytanie co do wymiany oleju... Niestety żaden z mechaników u jakich byłem nie ma komputera zdolnego do czytania temperatury oleju w skrzyni ..... Jedyne co mi oferują to że zleją i wleją tyle samo oleju za co serdecznie dziękuję. Nie mam niestety czasu jeździć i szukać kogoś kto to ogarnie więc chce to zrobić sam. Mam olej i filtr ale na oko temperatury nie ocenię. Nalazłem film na którym gościu wyświetla temperaturę przez OBD I mam pytanie czy to działa i można tak bezpiecznie wymienić olej. Czy są jeszcze jakieś dodatkowe czynności o których powinienem wiedzieć ?

https://www.youtube.com/watch?v=Aa5p4Sx9apU
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości