Awaria hamulców

ODPOWIEDZ
focusgr
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2018, o 07:52
Model Lexusa: LS 430 V8
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Awaria hamulców

Post autor: focusgr »

Witam.
Właśnie stałem się posiadaczem Lexusa GS 430 MK3. Póki co jeszcze szczęśliwym, ale żeby nie było różowo to są pierwsze kłopoty.
Auto kupiłem z choinką na liczniku (ABS, hamulec itd.), wszystko od hamulców świeci. Byłem z nim na stacji diagnostycznej przy okazji pierwszego przeglądu (sprowadzony) i tylna oś właściwie nie hamuje. Zanim go kupiłem auto miało wymieniane tylne tarcze i klocki i niby od tego czasu pojawił się błąd. Na stacji podłączyli mi jakiś skaner który wyrzucił błędy B2060 i P1578. Pomożecie mi to rozszyfrować? Pedał hamulca działa normalnie, nie jest ani za miękki ani za twardy. Przednie hamulce kosa, tył słabiutki na jednym kole na drugim nic.
Proszę o sugestie.
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Awaria hamulców

Post autor: cooper69 »

Pewnie standardowo zapieczone tylne zaciski.

Nie czytałeś nic przed zakupem?
To jedna z tzw. "typowych" przypadłości.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Awaria hamulców

Post autor: panPrzemek »

Może puścił przewód hamulcowy, albo przy wymianie ktoś nie dokrecił ich dobrze, żadne koło nie było mokre? Ja miałem taki problem
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Awaria hamulców

Post autor: legato97 »

W mk3 tez jest tak ze spalona zarowka stopu objawia sie kontrolka recznego? Abs to pewnie czujnik strzelony. A hamulce to zapieczone tloczki.
focusgr
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2018, o 07:52
Model Lexusa: LS 430 V8
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Awaria hamulców

Post autor: focusgr »

Wczoraj rozebrałem.
Tłoczki chodzą idealnie, wycieków nie ma żadnych. Pedał hamulca chodzi normalnie, przód hamuje prawidłowo. Tył w ogóle nie dostaje ciśnienia (po podaniu ciśnienia z kompresora tłoczki pracują bez problemów). Wygląda na padniętą pompę ABS, która nie puszcza płynu na tylne sekcje. Na przód płyn idzie normalnie. Kicha... a wg danych serwisowych płyn regularnie wymieniany co 2 lata, czyściutki.
focusgr
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2018, o 07:52
Model Lexusa: LS 430 V8
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Awaria hamulców

Post autor: focusgr »

Na zasilaniu pompy ABS płyn jest, na dwóch środkowych wyjściach nie ma.
focusgr
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2018, o 07:52
Model Lexusa: LS 430 V8
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Awaria hamulców

Post autor: focusgr »

Temat ogarnięty już dawno temu, ale dla potomnych wyjaśnię, że prawdopodobnie przy cofaniu tłoczków (domyślam się ,że bez otwarcia zbiorniczka z płynem hamulcowym - nie wiem bo klocki i tarcze wymienił poprzedni właściciel przed sprzedażą) komp odnotował podwyższone ciśnienie w tylnym obwodzie hamulcowym i odciął zasilanie na tym obwodzie. Po wykasowaniu błędów zawory pompy abs puściły płyn, a pompa elektryczna ustabilizowała ciśnienie. Komp na stacji diagnostycznej (multi kulti wszystkie marki) pokazywał tylko błąd układu ABS. Po tym jak zakupiłem kabelek i program pod Toyota/Lexus wszystko ładnie pokazało i usunęło błędy. Auto śmiga jak należy.
PawelJ55
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 21 lis 2018, o 15:15
Model Lexusa: GS
Skąd:: Łabice
Kontakt:

Re: Awaria hamulców

Post autor: PawelJ55 »

jaki kabelek? jaki program?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości