Lexus rx 350

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
fierogt
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2016, o 16:16
Model Lexusa: is
Skąd:: sękocin
Kontakt:

Lexus rx 350

Post autor: fierogt »

Witam wszystkich jakis czas temu pozbyłem się swojego is 250 byłem przezadowolony z tego auta i z żalem się z nim rozstałem ale siła wyższa - żona , wózek = większy i pojemniejszy pojazd wybór padł oczywiscie na lexa rozważam nad rx300 a rx 350 2 generacji trafia mi się bardzo fajny egzemplarz rx 350 2008 od pierwszego własciciela serwis aso do końca bezwypadkowy przelot 170 tys prosił bym o opinie na temat tych autek oczywiscie biorę pod uwage tylko lexusa :)pozdrawiam wszystkich .
papagorgio
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2018, o 11:23
Model Lexusa: RX 300 II, CT
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus rx 350

Post autor: papagorgio »

Jeśli to ma byc auto rodzinne to jak najbardziej tak. Mam dwojke małych dzieci (3lata i 1 rok) do bagaznika bez problemu mieszczą się dwa wózki gondola i spacerówka i zostaje jeszcze miejsce na torby, rowerek, itp. Miejsca na tylnej kanapie jest sporo. Starszy syn jezdzi w foteliku i ma duzo miejsca na nogi, nie musi kopac w przedni fotel. No i wygodniej dzieciaki wpiąć do fotelików w wysoko zawieszonym SUVie niz w osobówcce.
fierogt
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2016, o 16:16
Model Lexusa: is
Skąd:: sękocin
Kontakt:

Re: Lexus rx 350

Post autor: fierogt »

właśnie do tego ma mi słuzyć rx a ktoś może coś powiedziec na temat samej eksploatacji tego auta czy jest on równie niezawodny jak mój is ?:) przyznam szczerze że długo myslałem nad zakupem pierwszego rx ale teraz już wiem ze do aut niemieckich nie wróce :)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Lexus rx 350

Post autor: legato97 »

Serwis na czas i jak to w lexusie, bedzie bez problemow. Mocy pod dostatkiem ale palanie to nie hybryda:) No ale jezeli wolisz 350 niz 400h to zdajesz sobie z tego sprawe. Co do opisu kolegi o rozmiarach w srodku to ja mam inne odczucia. Owszem zmiesci sie wszystko, ale jak dla mnie przynajmniej w bagazniku miejsca moglo by byc wiecej:) Bezawaryjnosc napewno rekompensuje te minusy.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus rx 350

Post autor: Nemo 77 »

Siostra jeździła wcześniej takim jaki Cię interesuje i oprócz eksploatacyjnych wymian nie robiła nic.Założyła do niego gaz i przejechała coś ok 70000-80000km ( nie pamiętam dokładnie) przez prawie 5 lat. Jedyny chyba minus to zawieszenie.Chyba,że trafisz bez pneumatyki,ale o to chyba raczej ciężko.
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Lexus rx 350

Post autor: stecko »

Od prawie 4 lat uzytkuje rx350 z lpg. Jedyna usterka - jedna cewka zaplonowa swirowala czasami to wymienilem na uzywke z lexa z 2015 roku. Zaplacilem 100zl . I w sumie tyle z awarii:)
Wiadomo, klocki, tarcze, oleje itp. Tego nie liczę, to się robi w kazdym aucie.
Auto wygodne, wysokie- zaden krawężnik nie groźny.
Auto naprawdę zrywne jak na swoje gabaryty i masę.

Minusy - potrafi swoje spalic - po miescie delikatnie 15l/100km i więcej. Średnio od bardzo dawna - lato 17l , zima 19l na 100km

W zimie trzeszka plastiki z tyłu auta. Muszę zerknąć o co kaman...

Aha ostatnio radio szlag trafil:)
To będą dwie usterki.

Jak będziesz szukal 350, zerknij pod auto w okolice a raczej nad pompę wody. Szukaj wycieku oleju. W 2gr-fe byla wada fabryczna- za mało silikonu na osłonie rozrządu i olej się sączy. Żeby to zrobić trzeba zrzucić silnik.

Artur
moderan
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 8 gru 2017, o 21:18
Model Lexusa: RX350 III
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Lexus rx 350

Post autor: moderan »

W moim rx350 2009 r. Mieści się co najwyżej wózek i gondola i to wszystko. Przy większych wyjazdach muszę się ratować bagażnikiem dachowym.
fierogt
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2016, o 16:16
Model Lexusa: is
Skąd:: sękocin
Kontakt:

Re: Lexus rx 350

Post autor: fierogt »

napewno biorę pod uwagę montaż gazu chociaz obecnie śmigam małym suzuki vitara 2.0 16v i tez to maleństwo potrafi skopcic 11 l a jest o połowe mniejsze i lżejsze od rx :) pneumatyki trochę się obawiam ale cięzko chyba trafić coś bez - nawet nie wiem czy takie wystepowały ? ale pierwsze co zrobie to jak z suzuki utopie ją w valvoline tectyl :) polecam wszystkim chyba jeden z lepszych srodków antykorozyjnych :)
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus rx 350

Post autor: Nemo 77 »

Instalację miała STAG-a ,symboli Ci nie podam bo nie wiem.W tamtym czasie zapłaciła 3200,butla w miejscu koła zapasowego.Dobrze zestrojony gaz i będzie śmigać.Z pneumatyką to coś za coś-komfort lepszy koszta wyższe.Musisz ewentualnie wkalkulować wydatki z nią związane jeśli się już trafią.
fierogt
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2016, o 16:16
Model Lexusa: is
Skąd:: sękocin
Kontakt:

Re: Lexus rx 350

Post autor: fierogt »

większośc rzeczy zazwyczaj starm się ogarniac sam mam podnosnik kolumnowy i wiekszośc narzędzi pneumatyke w mb cls ogarnełem sam w rx podejrzewam że problem moze być z dostepnoscia czesci .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość