RX450H olej w skrzyni biegów

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Awatar użytkownika
leshekone
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2018, o 09:04
Model Lexusa: RX450H
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: leshekone »

Otrzymałem telefon z lexus Katowice.
Wymiana ok 800pln
Wymieniają sam olej na życzenie, filtrów nie wymieniają bo go w tej skrzyni niema. Tylko SAM OLEJ.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: adamsky73 »

W sumie to dość dobrze podsumowuje poziom ASO w Polsce. Filtr jest i można go kupić, a ASO najpierw nie chce wcale wymieniać oleju, a później ściemnia że nie ma filtra. Z drugiej strony oni są po to żeby skrzynię całą sprzedać nową, a nie babrać się w starym oleju i miski olejowe ściągać :laugh1:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
leshekone
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2018, o 09:04
Model Lexusa: RX450H
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: leshekone »

DRAMAT - jakis warsztat blisko Katowic co zna temat i ogarnie??
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: Gregor0388 »

adamsky73 pisze:W sumie to dość dobrze podsumowuje poziom ASO w Polsce. Filtr jest i można go kupić, a ASO najpierw nie chce wcale wymieniać oleju, a później ściemnia że nie ma filtra. Z drugiej strony oni są po to żeby skrzynię całą sprzedać nową, a nie babrać się w starym oleju i miski olejowe ściągać :laugh1:

Dokładnie tak:) kolego jest w niej filtr?? Bo w RX 400h filtra raczej nie ma a to chyba te same skrzynie. Chyba że się mylę. Masz jakiś link na filtr może
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: adamsky73 »

And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: chrismave »

Komedia...
pierwszy link, sprzedawca podaje, że pasuje
do rx350 oraz rx450h, w tym pierwszym siedzi klasyczna skrzynia ze sprzegłem
hydrokinetycznym u660e i tam ten filtr występuje, w drugim jest CVT i ten filtr tam nie występuje.
Podobnie jest z pozostałymi linkami, żaden z filtrów 35330-48020 oraz 35330-33050 nie występuje w rx450h.

wg mojego stanu wiedzy jest tak:
filtry są i to dwa (RX450H mk3), ale nie takie znane z klasycznego hydrokinetyka. Są to małe filtry przepływowe.
nr OEM to 35395-48010 oraz 35395-48020 (nr OEM do RX450H)


Nic mi nie wiadomo o konieczności/potrzebie ich wymiany związanej z wymianą oleju. Żaden manual serwisowy o tym nie wspomina.
Nie zawracałbym sobie tym głowy przy wymianie oleju.
Awatar użytkownika
leshekone
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2018, o 09:04
Model Lexusa: RX450H
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: leshekone »

Ok czyli ASO katowice sie nie myli skoro zaproponowali mi wymianę samego oleju za ok 800pln

Chociaż aso z wrocławia proponowało wymianę z filtrem za 2500 (może pokręcili modele, brak wiedzy... nie wiem)
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: panPrzemek »

Kolego odpuść sobie te śmieszne serwisy w pl. Jedź do zaufanego mechanika, warsztatu i Ci to zrobią bez problemu, a i filtr zamówią przecież...
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: bulikcbr »

Może dwa miesiące temu wymieniałem u siebie olej w skrzyni a z tego co czytam i widzę to u Ciebie jest podobnie. Dwie śruby spust i wlew tak samo jak olej w silniku tu nie ma filozofii.U mnie w 400 filtra nie ma u Cibie chyba też nie ma to jest zwykła przekładnia mechaniczna jak by na to nie patrzeć.koszt oleju w aso 50 zł za litr tylko musisz wiedzieć ile wchodzi.mnie w ASO Katowice też powiedzieli 900zł a zrobiłem to sam po kosztach oleju za 200zł.To że mamy Lexusy nie znaczy że mamy przepłacać za wszystko.
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX450H olej w skrzyni biegów

Post autor: marchewa195 »

Jeśli chodzi o wymianę oleju a skrzyni bezstopniowej, jak i w każdej innej - BESTCAR Czeladź. Serwisuję u nich Lexusy (3 szt.) wcześniej inne samochody, jeżdżę do nich od 15 lat. Lexus Katowice - serwis bardzo dobry ( zarówno p. Robert jak i p. Piotr) - choć zabrudzoną i zapoconą chłodnicę ATF w RX330 przegapili i 2 tygodnie po przeglądzie wężyk strzelił, ATF uciekł... i dopiero BESTCAR wszystko "przywrócił" do porządku... i nie za ponad 20 tys zł - jak zaproponowano mi w ASO (wymiana całej skrzyni). Co do filtra - często w skrzyniach jest filtr metalowy, który da się wypłukać, dlatego część serwisów mówi że filtra nie wymienia się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości