IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: niven »

lekkie uszkodzenie nie przesadzajcie juz
pawel-krasnik
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2018, o 20:32
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pawel-krasnik »

A te czemu taki tani? Co o nim możecie powiedzieć?
https://www.olx.pl/oferta/lexus-is220-0 ... xSJAF.html
tutaj VIN:
Jthbb262502020139 wsc31k4 23.08.2007

warto ryzykowac?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArtIS »

Bo uszczelka do roboty lub silnik do śmieci :)

Po co się babrać w takim czymś? Za kilka tysięcy mniej? Lepiej dać więcej i mieć radość z samochodu.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: givenchy30 »

" Dlaczego każdy od razu zakłada, że to wszystko bez historię auta? Auta z USA różnią się od tych z europejskiej dystrybucji - nie mają spryskiwaczy reflektorów (nierzadko nawet xenonów), kierunków w błotnikach, składanych elektrycznie lusterek czy podgrzewanego miejsca spoczynku wycieraczek. Roleta tylna czy ML są rzadkością, zegary mało czytelne, klimatronik inny...
Różne osoby na co innego zwrócą uwagę, jak kupowałem swojego oglądałem jednego amerykańca i pomijając jego przeszłość (a działo się tam, oj działo) to auto było bardzo ubogo wyposażone (kierownica ustawiana na dźwignie, brak xenonów, fotochromowych lusterek, wentylacji foteli itd.), do tego AWD, który przed który auto stoi jak kozioł, pali jak smok, a na północy kraju przyda się najwyżej kilka razy w roku.
Cieżko kupić dobre auto ze Stanów, cieżko sprzedać czy nawet zdecydować się na zakup owego z uwagi na potencjalny problem z odsprzedażą i mamy błędne koło. "

Jak to czytam to zastanawiam się czy autor jeździł tym samym autem jak ja??? A ja miałem ta przyjemność użytkować lexusa IS 250 AWD i w porównaniu do wersji europejskiej a miałem wcześniej dwa Is 250 z napędem tylko tylnej osi to jest to nieporównanie, zimą bajka, auto mega stabilne i pewne w prowadzeniu na śliskiej nawierzchni, żadnych niekontrolowanych zachowań nawet kiedy zapomnimy włączyć tryb SNOW. Latem na suchej i mokrej jak przyklejony, prowadzenie w zakrętach super....
Nie wiem czym gościu jeździł ale wnioskuje, że albo nie siedział nawet w Is 250 AWD lub miał założone opony klasy Nexen bez bieżnika bo pieprzenia takiego dawno nie czytałem.
W mojej historii objeździłem Lexusa Is 200 SportCross 2004, Is 300 SportCross 2003, Is 250 z roku 2007, Is 250 r. 2009 i ostatni IS 250 AWD r.2012 i jest bezkonkurencyjny w kwestii napędu. Tyle z konkretów jako porównania do pozostałych aut.
Odnośnie wyposażenia Is-a z USA to nie wiem znowu o czym gośc pisze bo golasa można znaleźć nawet z manualną skrzynią sprowadzonego z europy a nawet kupionego w PL...
Ja miałem Is 250 z roku 2012 i w wyposażeniu miał wszystko o czym pisze powyżej i nawet więcej... navi, ksenon, spryskiwacze, roleta tylnej szyby, podgrzewane i wentylowane siedzenia, navi, kamera i czujniki parkowania, program. ustawienia siedzeń itd... brakowało tylko Audio Mark Levinson...
O co chodzi z tym rzekomym słabym wyposażeniem aut sprowadzonych z USA?? Nie wiem co gość ma w zamiarze pisząc takie teorie... rozumiem skromne doświadczenia własne ale to nie znaczy, że każdy egzemplarz z USA jest golasem po powodzi lub dzwonie....

Takich kilka moich uwag jako uzytkownika, który trochę już Lexusa zna...
Pozdrawiam wszystkich użytkowników i ewentualnych zainteresowanych Lexusami i radzę nie brać do siebie takich okrojonych opinii jak zacytowałem powyżej...:)

Co do spalania to IS 250 AWD w porównaniu do poprzedniego IS 250 z napędem na jedną oś spala niezauważalnie więcej paliwa, dosłownie. Żona pokonywała ten sam odcinek drogi do pracy itd... i spalanie w żaden sposób znacząco nie uszczupliło portfela. Może i trochę więcej ale nie na tyle aby włosy rwać z głowy.
Jak mawiają ..." stać Cię na konia to musisz zakupić owies..." także kolejne pieprzenie o duzym spalaniu AWD można w buty wsadzić... a frajda z jazdy AWD jak napisałem powyżej, gwarantuję! :)
fierogt
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2016, o 16:16
Model Lexusa: is
Skąd:: sękocin
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: fierogt »

Witajcie mam pytanko ostatnio ogladalem lexusa z usa i nie miał ani jednej wlepki z nr vin pozatym wszystkie pozostałe były auto przemierzyłem czujnikiem dość dokładnym nigdzie nie wychodziło powyżej 150 co z nim było nie tak ?
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: givenchy30 »

Lexus w wersji produkowanej na rynek USA ma oznaczone wklejką z nr. Vin wszystkie elementy nadwozia...to pewne.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArtIS »

Pod maską też nic? VIN powinien być na czarnej znamionówce przy drzwiach kierowcy.
Jak nie ma to coś było robione z tą blaszką. Teoretycznie jak miernik pokazuje dobre wartości to nie musiał być uszkodzony. Pytanie jak jego historia oraz to, że temat wyjdzie niefajnie przy potencjalnej odsprzedaży w przyszłości.
fierogt
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2016, o 16:16
Model Lexusa: is
Skąd:: sękocin
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: fierogt »

No wiec dotyczy to is 250 awd z 2011 roku wlepka z vin na słupku drzwi kierowcy jest nr vin auta -JTHCF5C22B5045886
Krawcol82
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 23:47
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Krawcol82 »

Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: givenchy30 »

I wszystko jasne...
wiadomo dlaczego nie masz oznaczeń z nr. VIN na elementach nadwozia... wszystko zawarte w raporcie na podstawie nr. VIN.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości