Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Post autor: thrix »

Sprowadzam dwa Lexy do Polski ( 2012 S250 AWD oraz 2019 NX300), oba Japonczyki (vin J..., NX produkuja tez w Kanadzie i USA juz na teren USA - jesli to ma jakies znaczenie).

Nie znam przepisów jakie są w Polsce, a także nie wiem jak duża jest różnica w produkcji IS oraz NX na rynek polski/europejski, a USA. Czy są może takie same?

Z tego co kiedyś czytałem, to jest jakiś problem ze światłami i trzeba przerobić.

Czy ktoś może polecić co będzie wymagane wymienić i czy ktos poleci kogos poza dealerem Lexusa z Warszawy, żeby nie zdarli ze mnie dodatkowo?
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Post autor: tmx89 »

mam 2007 usa i nic nie przerabialem w lampach i spoko ;-) nikt sie nie czepia
Obrazek
Obrazek
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Post autor: thrix »

tmx89 pisze:mam 2007 usa i nic nie przerabialem w lampach i spoko ;-) nikt sie nie czepia
Sprowadziles sam czy kupiony od kogos? Jak z przegladami rocznymi u diagnosty?

Nie wiem czy swiatla sa asymetryczne czy symetryczne i czy wystarczy je wyregulowac czy caly klosz trzeba kupowac. Kierunki, postojowe sa w normie.

Nie ma tez tylnich przeciwmgielnych (przednie sa) i nie wiem jaki jest sens nie wkladania ich wogole.
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Post autor: tmx89 »

thrix pisze:
tmx89 pisze:mam 2007 usa i nic nie przerabialem w lampach i spoko ;-) nikt sie nie czepia
Sprowadziles sam czy kupiony od kogos? Jak z przegladami rocznymi u diagnosty?

Nie wiem czy swiatla sa asymetryczne czy symetryczne i czy wystarczy je wyregulowac czy caly klosz trzeba kupowac. Kierunki, postojowe sa w normie.

Nie ma tez tylnich przeciwmgielnych (przednie sa) i nie wiem jaki jest sens nie wkladania ich wogole.
kupiłem sprowadzony za mienie przesiedlencze, diagnosta sam powiedzial ze policja nie jest w stanie stwierdzic czy to lampa EU czy USA i ze raczej nei powinni sie czepiac
o tylne przeciwmgielne sie za to czepial bardzo
Obrazek
Obrazek
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Post autor: thrix »

tmx89 pisze:
thrix pisze:
tmx89 pisze:mam 2007 usa i nic nie przerabialem w lampach i spoko ;-) nikt sie nie czepia
Sprowadziles sam czy kupiony od kogos? Jak z przegladami rocznymi u diagnosty?

Nie wiem czy swiatla sa asymetryczne czy symetryczne i czy wystarczy je wyregulowac czy caly klosz trzeba kupowac. Kierunki, postojowe sa w normie.

Nie ma tez tylnich przeciwmgielnych (przednie sa) i nie wiem jaki jest sens nie wkladania ich wogole.
kupiłem sprowadzony za mienie przesiedlencze, diagnosta sam powiedzial ze policja nie jest w stanie stwierdzic czy to lampa EU czy USA i ze raczej nei powinni sie czepiac
o tylne przeciwmgielne sie za to czepial bardzo
Przeciwmgielne tylne juz zalatwilem sobie kupujac dodatkowe na tyl i wszystko gra. Inne swiatla tez. Nie wiem czy lampa LED przejdzie, bo nie chce nowej pozbywac sie, a nie wiem jak uparty bedzie diagnosta czy przepusci moze...
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Post autor: GT Cajek »

Niestety tak pięknie nie będzie jak to kolega opisuje, on jeździ już swoim autem od jakiegoś czasu, dziś przepisy są tak zaostrzone, że żaden diagnosta nie podbije ci przeglądu.
Auto z USA musi przejść pierwszy bardzo gruntowny przegląd.
Jeśli masz jakieś wątpliwości, zarejestruj auto na blachy tymczasowe, jedz i szukaj diagnosty który się pod tym podpisze, ewentualnie powie ci co masz zrobić by auto przeszło przegląd - oczywiście "nie jedz na przegląd a jedynie diagnostykę świateł"
W USA światła są symetryczne, u nas i Kanadzie asymetryczne, jeśli masz xenona to bez spryskiwaczy nie ma szans na przegląd, dodatkowo dochodzi poziomowanie którego w USA nie ma, w moim IS-e na szczęście diagnosta doszukał się jakiejś regulacji, światła przeciwmgielne, postojowe, kierunki pomarańczowe - wszystko misi grać.

Pozdrawiam
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Post autor: thrix »

GT Cajek pisze:Niestety tak pięknie nie będzie jak to kolega opisuje, on jeździ już swoim autem od jakiegoś czasu, dziś przepisy są tak zaostrzone, że żaden diagnosta nie podbije ci przeglądu.
Auto z USA musi przejść pierwszy bardzo gruntowny przegląd.
Jeśli masz jakieś wątpliwości, zarejestruj auto na blachy tymczasowe, jedz i szukaj diagnosty który się pod tym podpisze, ewentualnie powie ci co masz zrobić by auto przeszło przegląd - oczywiście "nie jedz na przegląd a jedynie diagnostykę świateł"
W USA światła są symetryczne, u nas i Kanadzie asymetryczne, jeśli masz xenona to bez spryskiwaczy nie ma szans na przegląd, dodatkowo dochodzi poziomowanie którego w USA nie ma, w moim IS-e na szczęście diagnosta doszukał się jakiejś regulacji, światła przeciwmgielne, postojowe, kierunki pomarańczowe - wszystko misi grać.

Pozdrawiam
Mam IS250 AWD 2012 oraz NX 2019 i wszystko zgadza sie, jedynie co mi brakuje to swiatla przednie (mam LED, nie xeony). Postojowe i kierunki sa w normie. Przeciwmgielne na tył kupilem (bo przednie w standardzie juz byly) dokupilem i podlaczylem do wiazki do przednich i jak wlaczam przeciwmgielne, to odrazu oba sie zapalaja.


Mam nadzieje, ze latwo te LED przerobie, bo nie ma sensu oszczedzac.

A jak jest z licznikiem na mile? Diagnosta przelicza na KM i wbija na komputer?

Czy jak mam NX2019 to tez przeglady jak na nowy samochod co 3 lata czy sciagniete inaczej traktuja?
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Post autor: GT Cajek »

Nie wiem jak w NX ale w IS250 masz swiatla drogowe ledowe ? Nie wydaje mi sie, ledowa listwa u dolu to swiatla do jazdy dziennej.
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Modyfikacje Lexusa sprowadzonego z USA (światła?)

Post autor: thrix »

GT Cajek pisze:Nie wiem jak w NX ale w IS250 masz swiatla drogowe ledowe ? Nie wydaje mi sie, ledowa listwa u dolu to swiatla do jazdy dziennej.
Tylko w NX Ledy, w IS zwykle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości