RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: legato97 »

Temat zaloze, bo nie wiem czy poprawnie u mnie uklad dziala. Bateria w miare często laduje sie pod gardlo na zielono. Silnik benzynowy moim zdaniem pracuje czesciej niz powinien. Przy odpuszczaniu gazu/hamowaniu na kompie pokazuje czesto spalanie 2.5l np. Ktos cos kojarzy? Spalanie teraz kolo 10.5l wiec w miare normalne choc wydawalo bysie ze moglo by byc nizsze.
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: Adolvo »

legato97 pisze:Temat zaloze, bo nie wiem czy poprawnie u mnie uklad dziala. Bateria w miare często laduje sie pod gardlo na zielono. Silnik benzynowy moim zdaniem pracuje czesciej niz powinien. Przy odpuszczaniu gazu/hamowaniu na kompie pokazuje czesto spalanie 2.5l np. Ktos cos kojarzy? Spalanie teraz kolo 10.5l wiec w miare normalne choc wydawalo bysie ze moglo by byc nizsze.
jeśli podczas normalnej jazdy dochodzą kreski do zielonego
to pierwszy objaw że za chwilę trzeba się będzie przyjrzeć baterii..
tak być nie powinno..

dobrze by było zobaczyć techem napięcia w czasie rzeczywistym..

przy okazji można podejrzeć czy nie pojawił się już błąd w stanie "pending"
jeszcze na desce go nie będzie widać ale w techu może już być..
Obrazek
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: Gregor0388 »

U mnie do zielonego Maxa kreski dochodzą tylko przy ostrej jeździe po mieście ale maksymalny poziom utrzymuje się przez chwilę i znów spada do wartości jednej dwóch przed max. Spalanie teraz 9.8l. Zimą silnik dopuki całkowicie nie osiągnie pełnej temp będzie zalaczal się nawet po minimalnym dotchnieciu pedału przyspieszenia. Kiedy osiągnie swoją właściwą temp pracy silnik elekt będzie uzywany częściej. Także zimą spalanie wzrośnie o około 1.5,2l. U mnie teraz widzę delikatne poszarpywanie kiedy jest zimny. Silnik pracuje idealnie ma moc nic mu nie dolega ale po ruszeniu i lekkim przyspieszanie czuje jak lekko autem zaczyna szarpać. Po dłuższej jeździe wszystko wraca do normy lub staje się nie odczuwalne. Olej w skrzyni wymieniony 10tys temu silnik po remoncie.
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: d_artanian »

W moim Lexusie po 2-3 tygodniach od momentu gdy pierwszy raz bateria została nienaturalnie naładowana do pełna, pojawił się "check hybrid system". Zbiegło się to z ochłodzeniem i wilgotną, jesienną pogodą. Auto delikatnie poszarpywało podczas stałej, miejskiej jazdy na zimnym silniku przez pierwsze 2-3 km.

A jak z Twoim akumulatorem 12V? Silnik spalinowy pracuje częściej jak mamy zużyty aku, bo musi go doładowywać bateria trakcyjna kiedy spada mu napięcie.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: Gregor0388 »

Mała bateria ma jakieś 6miesiecy także świeżyzna. I jest dokładnie tak jak mówisz 2,3km poszarpywanie występuje, później mija a czym to jest spowodowane to szlak wie. Co to naładowania baterii do fula to moim zdaniem jest to normalne jeśli np w trybie B zjedzamy z dużych wzniesień i kiedy np jeździmy bardzo dynamicznie w mieście czyli gaz hamulec gaz hamulec. Nie jest to moja pierwsza hybryda w popszednich było podobnie przez 90%czasu wskazania są na optymalnym poziomie tylko w specyficznych warunkach może na chwilę pojawić się full bareia co wcale nie oznacza że jest ona prześladowania lub w 100%naladowana jest to tylko wskaźnik. Co do Twojego check engine to dokładnie w tamtym roku jesienią równiez miałem z tym problem ale była to wina wody w bagażniku i ch...go obd który powodował co chwile wywalaniem błędu (był wpiety non stop).
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: Gregor0388 »

Jak narazie to szarpanie jest denerwujące a druga sprawa to wyciek płynu z tajemniczego czegoś, nie mam zielonego pojęcia co to jest jak się nazywa i do czego służy. Założyłem nawet post ale 150osob zobaczylo i nic. Silnik po kompletnym remoncie a tu takie coś się pojawiło i drażni.
Załączniki
Resizer_15442253137080.jpg
Resizer_15442253137080.jpg (53.86 KiB) Przejrzano 3981 razy
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: carinus »

Ten element to jakaś zaślepka.U mnie też były przecieki w tym miejscu.Wystarczyło odkręcić,nałożyć uszczelką chemiczną i po robocie.
W temacie spalania,w okresie niskich temperatur apetyt na paliwo zauważalnie wzrasta,szarpania silnikiem nie wyczuwam a bateria ładuje się na zielono tylko podczas bardzo długich zjazdów.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: Gregor0388 »

Super dzięki kolego, czyli nie pierwszy taki przypadek z kapaniem z tego elementu. Wiesz może czy po odkreceniu woda ostro z tego leci?? Bo podejście słabe tam jest za nim zdejme założę to troche czasu zejdzie. No dokładnie u mnie też zielona czyli max jest po długich zjazdach lub dość ostrym przejeździe przez miasto i kiedy tylko jazda jest spokojniejszy po 0.5km spadania swój poziom. Szarpania wcześniej nie było dopiero jak temp spadły poniżej 8st choć może to zbieg okoliczności. Przez około 2do 4km przy delikatnej jeździe czuć poszarpywanie, nie wiem czym to jest spowodowane.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: Gregor0388 »

Witam koledzy jeszcze raz popchne temat szarpania podczas jazdy. Macie pomysł czym to może być spowodowane? Świece nowe błędów nie wywala,moc jest. Kiedy podczas odpalenia auto chodzi na ssaniu nie jest to bardzo odczuwalne ale kiedy już lekko łapnie temp zaczyna być dość intensywne głównie podczas jazdy ze stałą prędkością i w przedziałach 50Km do 100Km około. Gaz w podłogę lub nawet mocniejsze wciśnięcie auto odchodzi szarpanie ustaje wracam do prędkości pojawia się i też nie zawsze. Zaznaczam że to nie jest wina opon. Gdzieś wyczytałem że to wina brudnego filtra powietrza ale wydaje mi się że to bzdura, mój ma 30tys ale mimo wszystko zamówiłem już nowy. Dzieki za wszelkie info
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX400h niewlasciwa praca silnika i akumulatorow.

Post autor: carinus »

Zaglądałeś do korka chłodnicy? Ja już jestem przewrażliwiony na tym punkcie i profilaktycznie zaglądam.Jak głowica pękła raz,może pęknąć drugi w innym miejscu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości