[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Fifkers »

Liczy się przy jakich obrotach jest ten moment. Duży moment przy 2500rpm to co innego niż ta sama wartość przy 4000rpm. A tu po modach w 200t moment nie dość, że jest większy niż w 350 to jeszcze przy dużo niższych obrotach.
IS250 2009 ->GS450H 2013
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: niven »

z całym szacunkiem do Waszych wypowiedzi itd. itp. ale większość z Was to jesteście czysto teoretycy bazujący na wiedzy zasłyszanej / przeczytanej w internecie itd. itp.

sam chipowałem ze swoich samochodów wszystkie, a miałem ich kilka i w żadnym nic nigdy się nie zepsuło na co mógłby mieć wpływ chiptuning. Mój kolega właściciel Unitronic też mówi że nie zdarzyło mu się a zrobil tysiące samochodów żeby kiedykolwiek ktoś zadzownił że jego auto zepsuło się przez mody.

Jeśli modyfikacja zrobiona jest profesjonalnie (a nie wgrany jest gotowiec na parkingu pod marketem) to ryzyko awarii jest bliskie zeru - awarii spowodowanej wzrostem mocy.

fajnie ze dyskutujemy itd. ale uważam że trzeba mierzyć siły na zamiary
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Dawid0ss »

niven pisze:z całym szacunkiem do Waszych wypowiedzi itd. itp. ale większość z Was to jesteście czysto teoretycy bazujący na wiedzy zasłyszanej / przeczytanej w internecie itd. itp.

sam chipowałem ze swoich samochodów wszystkie, a miałem ich kilka i w żadnym nic nigdy się nie zepsuło na co mógłby mieć wpływ chiptuning. Mój kolega właściciel Unitronic też mówi że nie zdarzyło mu się a zrobil tysiące samochodów żeby kiedykolwiek ktoś zadzownił że jego auto zepsuło się przez mody.

Jeśli modyfikacja zrobiona jest profesjonalnie (a nie wgrany jest gotowiec na parkingu pod marketem) to ryzyko awarii jest bliskie zeru - awarii spowodowanej wzrostem mocy.

fajnie ze dyskutujemy itd. ale uważam że trzeba mierzyć siły na zamiary
U mnie już przy dmuchnięciu 0,4b i +80Nm do wymiany poszła dwumasa i sprzęgło. Oczywiście GS200t to zupełnie inne auto, a i przebieg nie jest bez znaczenia (uturbiłem auto przy 180k). W każdym razie ja cały czas mówię o użytkowaniu auta w w dłuższym okresie czasu. W nowym co ma się popsuć. Odnoszę wrażenie, że głównie takimi autami jeździsz. Przez 2-3 lata nic nie wyjdzie. Stąd moje uwagi o przyszłych użytkownikach.
Podsumowując z mojej strony, osobiście również bym poszedł w taką modyfikację dla GS200t. Kosztu nadal nie znam, ale wyniki są bardzo obiecujące.
Pzdr
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: octane »

Na pewno dla skrzyni taki przyrost Nm nie zaszkodzi. Na 99% nikt tych lexów 200T nie upala nigdzie na torze. Szybka jazda po mieście czy trasie to nie jest upalanie i nie obciąży skrzyni.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

Ja bym ogólnie nie demonizował, oczywiście zawsze może pójść coś nie tak tym bardziej że temat jest całkowicie nowy i nie sprawdzony.
Więc doskonale rozumiem osoby które podchodzą zachowawczo ale też rozumiem osoby które na taki mod się decydują.
Teraz czekać kiedy będzie wykonany następny krok czyli wydech, ICek, dolot a może jakaś turbo hybryda a może ... :biggrin2:
Dawid0ss pisze:U mnie już przy dmuchnięciu 0,4b i +80Nm do wymiany poszła dwumasa i sprzęgło.
Tylko nie zapomnij że u Ciebie dwumas i sprzęgło pochodzą z auta bezniutowego :ok:
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: niven »

dolot z autopsji wiem ze zabiera moc w tym aucie a nie dodaje. intercooler - chyba tylko customowy pod to auto

hybryde turbo chyba robil TTI Tuning z Tajwanu do tego auta - on tez jako jedyny na swiecie ma program do robienia softu w skrzyni

z tanich rzeczy to można kupic jeszcze takie cos:

https://ttimotorsportsusa.com/shop/tti- ... delete-kit

https://ttimotorsportsusa.com/shop/tti- ... lve-spacer
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

Co do turbo hybrydy to można pomęczyć jednego Pana z Rzeszowa totalnego turbo zajawkowicza...pewnie by ogarnął temat.
A jeżeli chodzi o te tanie rureczki, podkładeczki, bajereczki to średnio w nie wierze nawet jak producenci dołączają zacne wykresy :biggrin2:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Dawid0ss »

ledziu pisze:Co do turbo hybrydy to można pomęczyć jednego Pana z Rzeszowa totalnego turbo zajawkowicza...pewnie by ogarnął temat.
A jeżeli chodzi o te tanie rureczki, podkładeczki, bajereczki to średnio w nie wierze nawet jak producenci dołączają zacne wykresy :biggrin2:
Elektryczne turbo do silnika
https://www.youtube.com/watch?v=oq9ploep1CI
Tutaj są bardzo tanie koniki. Na pewno i na to się znajdą chętni :lol:
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: niven »

ledziu pisze:Co do turbo hybrydy to można pomęczyć jednego Pana z Rzeszowa totalnego turbo zajawkowicza...pewnie by ogarnął temat.
A jeżeli chodzi o te tanie rureczki, podkładeczki, bajereczki to średnio w nie wierze nawet jak producenci dołączają zacne wykresy :biggrin2:
perun też zrobi hybrydę i to będzie grało pytanie tylko czy wytrzyma to układ paliwowy - czy pompa jest na tyle wydolna itd. - a lexus nie bmw. jak w m2 pompa nie wydalała to się wsadziło większą i gra i buczy a tutaj może być ciężko - wiec dopóki ktoś nie będzie zajarany 200t na tyle żeby wyładować kasę nawet jeśli się nie uda dopoty zostanie chip lub box
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

niven pisze:perun też zrobi hybrydę
Perun ok.korzystałem z niego ale ja pisałem troszku o innym świecie. Być może byłby to strzał z armaty do muchy ale szlak jest nowy więc zaszkodzić nie zaszkodzi a może realnie pomóc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości