GS430 MK3 nie chce odpalić... POMOCY

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

GS430 MK3 nie chce odpalić... POMOCY

Post autor: DawGad »

Witam. Samochód po odłączeniu klemy nie chce zapalić. Klemę odłączyłem bo pojawił się błąd od tempomatu coś jakby nie widział radaru bo fizycznie go nie ma. Samochód do końca jeździł, po prostu chcąc zresetować błąd odpiąłem na chwilkę klemę i już nie odpalił. Rozrusznik kręci, odpala na 1-2 sek i gaśnie. Nie wyświetla żadnego błędu... Proszę o Waszą pomoc. ECU było wymieniane po perypetiach z szarpaniem silnika... może coś z tym związane...

Dopisuje... bo po kilku nadal nie udanych próbach odpalenia samochodu wyskoczył check vsc, błąd p0335 czujnik polozenia wału. Skasowałem błąd, próbowałem odpalić samochód jeszcze kilka razy bez skutecznie ale błędu już nie wywaliło...

aaa i nie wiem czy to ważne ale na samym początku odłączyłem tylko plusową klemę, nie wiem czy tm samym czegoś nie skopałem, choć wydaje mi się że nie. Później już "-" i "+" odłączałem...
Obrazek
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS430 MK3 nie chce odpalić... POMOCY

Post autor: Pawcio1979 »

U siebie w GS300 miałem podobnie. Odpalał na 2 sekundy po czym gasł wyświetlając P1301 czyli brak komunikacji cewka <=> komp od zapłonu a winne były wtyczki na cewkach te po stronie niskiego napięcia.
Tylko tak jak mówię, wywalało błąd i nie wiem jak to jest rozwiązane w v-ce. Może warto iść tym tropem, posprawdzać czy coś się nie wypięło.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430 MK3 nie chce odpalić... POMOCY

Post autor: DawGad »

tak mniej więcej sprawdzałem i niczego wypiętego nie znalazłem, tylko mocno zastanawia mnie fakt że nie chce odpalić po odłączeniu klemy na aku.
Obrazek
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430 MK3 nie chce odpalić... POMOCY

Post autor: DawGad »

Panowie problem rozwiązany... Przewertowałem forum i trafiłem na wątek viewtopic.php?f=38&t=14585&start=20
a w nim wyczytałem że może być tak iż zresetował się immo, i u mnie właśnie tak się stało. Pomogła instrukcja z filmu na YT ze spinaczem w gnieździe OBD (zworka 4-13 na 30 min przy załączonym zapłonie). Samochód odpalił. Pozdrawiam.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości