Problem z ASO

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Łukasz789
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:26
Model Lexusa: LS460 AWD
Skąd:: KRK
Kontakt:

Problem z ASO

Post autor: Łukasz789 »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Szkoda ,że przychodzi mnie pisać w tak smutnej kwestii. A mianowicie mój znajomy kupił u jednego z dealerów nowego NX200t po krótkim czasie maił nim dzwona i auto trafiło do tego ASO w celu likwidacji szkody. Otrzymał jako zastępcze Toyotę Auris ( w szoku byłem ,że za RX coś takiego , ale dobra) .Szkoda została zlikwidowana znajomy przyjechał po odbiór samochodu i zdanie zastępczego. I zaczęły się problemy , ASO dopatrzyło się dwóch niewielkich rysek na zderzaku i postanowiło obciążyć nim kolegę . Kolega stwierdził ,że przecież auto powinno mieć AC , Ci stwierdzili ,że tak oczywiście ale od szkód powyżej 2000zł a ta szkoda została wyceniona na 1500zł , odmówił i naprawił samochód w warsztacie nie zależnym , najpierw się przyczepili do technologii naprawy, gdy zażądał tego na piśmie zmienili front ,ze zderzak był nieściągany i pewnie pod spodem jest źle. Gdy otrzymali pismo z warsztatu niezależnego o technologii naprawy zmienili kolejny raz front. Stwierdzili ,ze ich auto nie maiło prawa być naprawiana poza ASO .I potem było jeszcze ciekawiej bo za każdym razem podwyższali mu koszt naprawy bo było 2000 a teraz wystawili wezwanie do zapłaty na 3500zł. Nie ma prawa skorzystać z AC i tak. Twierdzą ,ze auto było bezwypadkowe , jednak w tym warsztacie niezależnym został przeprowadzony pomiar grubości lakieru i nie ma miejsca z przodu gdzie było by poniżej 300-400 mikronów. Miał ktoś podobny problem ? Do kogo zwrócić się o pomoc? Jestem zszokowany jak Lexus zaczyna schodzić na psy. Chce mu pomóc bo sam namówiłem go na Lexusa. Moim koronnym argumentem była jakość obsługi. W takim razie ja się pytam gdzie legendarna jakość obsługi?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, o 21:15 przez Łukasz789, łącznie zmieniany 1 raz.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z ASO

Post autor: pss »

O boże.. napisz proszę jakie to ASO.
Są dwie drogi:
- kancelaria
- gówno burza w sieci, facebook, fora, wykop etc.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Problem z ASO

Post autor: legato97 »

Ktore to ASO?
Łukasz789
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:26
Model Lexusa: LS460 AWD
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Problem z ASO

Post autor: Łukasz789 »

Lexus w Krakowie na Aleja Pokoju 63A
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, o 13:12 przez Łukasz789, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Problem z ASO

Post autor: legato97 »

Jakies zdjecia tych niewielkich rys i naprawy? Dobrze zribiles piszac tego posta bo pare osob sie o sprawie dowie. Ciekaw jestem rozwoju...
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z ASO

Post autor: niven »

jak przeczytałem które to ASO to jakos mnie to nie dziwi
Arkadyx
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 1 gru 2014, o 22:32
Model Lexusa: GS 300 mk3 2009
Skąd:: Warszawa/Wołomin
Kontakt:

Re: Problem z ASO

Post autor: Arkadyx »

niven pisze:jak przeczytałem które to ASO to jakos mnie to nie dziwi
To jest jeszcze więcej znanych takich nieciekawych historii w związku z tym aso? :szok:
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Problem z ASO

Post autor: legato97 »

Niven czemu?
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z ASO

Post autor: niven »

nie będę o tym pisal publicznie bo sa to informacje od znajomych ustne wiec nie chce bys oskarżony o oszczerstwo i mogą być kłamstwem zawsze
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Problem z ASO

Post autor: legato97 »

Przestań. To co tu takie posty wrzucasz bez pokrycia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości