Zmieniłem auto na mocniejsze o prawie 100KM i...oszczędzam:D

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
kaczy89
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 31 mar 2015, o 16:27
Model Lexusa: GS 300h
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Zmieniłem auto na mocniejsze o prawie 100KM i...oszczędzam:D

Post autor: kaczy89 »

Po przygodzie z Is mk I, GS mk II, przez pewien czas jeździłem Renault Scenic z silnikiem benzynowym (Tce 130KM). Jednak przywiązanie do marki zwyciężyło i postanowiłem wrócić do GS-a. W grudniu kupiłem GS 300h i nie spodziewałem się, że tak duże auto o takiej mocy może tyle palić.
Zaznaczam, że wiem, że nie porównuję aut tej samej klasy, o innych oporach powietrza, innej masie, innym rozmiarze kół, i nie biorę pod uwagę jeszcze tryliarda czynników pod uwagę.
Sceniciem spalanie średnie, mimo nawet delikatnego traktowania, nie udało mi się nigdy zejść poniżej 7,5l przy normalnej jeździe, średnio zawsze było to bliżej 8 l.
Lex w zimie po zakupie, kiedy jeszcze nie przyzwyczaiłem się do jazdy hybrydą oscylowało w granicach 6,5 l, jednak teraz kiedy zrobiło się cieplej jest jeszcze lepiej. Spalanie od ostatniego tankowania: 5,3 l- jazda 90% trasa :10% miasto(950 km zasięgu!!!!) (z prędkościami +10km/h do tego co na znaku, z normalnym wyprzedzaniem i tempem jazdy). Po zatankowaniu przejechałem około 50 km do 90km/h i spalanie wyszło 4,9:D
Po co to piszę?
- bo po przejechaniu 10 tys km uważam, że mocne hybrydy nie mają większych wad (dźwięk nie jest aż takim problemem- serio)
- bo oszczędność 2 l na 100 km przy moich rocznych przebiegach to już duża oszczędność
- bo auto o mocy 220 KM potrafi palić mniej (lub tyle samo) niż 1,9TDI, lub Clio 1,2 którym kiedyś też jeździłem
- bo przed zakupem oglądałem filmik o GS 300h z Maznasem w roli głównej i wyglądał mi jak mooocno naciągana reklama- a po przejechaniu kilku tys faktycznie widzę, że GS może być alternatywą do diesli o podobnej mocy
- żeby zaznaczyć, że 300h też ma sens w tym aucie i nie uważam, że jest zbyt wolne
Załączniki
spalanie1.jpg
spalanie1.jpg (19.03 KiB) Przejrzano 4190 razy
spalanie z prawie 1000km na jednym baku
spalanie z prawie 1000km na jednym baku
spalanie.jpg (32.9 KiB) Przejrzano 4190 razy
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Zmieniłem auto na mocniejsze o prawie 100KM i...oszczędz

Post autor: przemosc »

Zgadzam się z Tobą w 100%. Sam element "wycia" nie jest czymś stałym podczas codziennej jazdy, a jeśli nawet występuje często to jest on proporcjonalnie mniej uciążliwy w stosunku do rosnącej pojemności silnika (mówię tutaj o np: GS450h, RX450h itp). Sam ostatnio odbierając nowego UX250h wystartowałem z salonu ze średnim spalaniem 24l - wszystkie podjazdy do serwisu, parkingu, myjni itp jeszcze przed wydaniem samochodu zaowocowały właśnie takim spalaniem. Będąc ciekawy, jak napęd IV generacji radzi sobie w stosunku do III (mam bezpośrednie porównanie do RX450h z 2016r.), nie wyzerowałem danych spalania. Trasa salon Lexus-Kraków - dom: równe 5,0 (60km pokonane w ponad 2h - wina krakowskich korków i kiepskich dróg dojazdowych pozwalających jechać max 90 km/h). z 24,0l na 5,0l. Teraz w codziennym użytkowaniu wartość 5,0 nie zostaje przekroczona a wyniki rzędu ok. 4,5l to norma. BTW: dużą hybrydą (mowa tutaj o wspomnianym wcześniej RX450h) nie spala się dużo więcej, a żeby od razu zamknąć usta hejterom i antyfanom eko jazdy - styl jazdy zarówno UX jak i RX był identyczny i w bardzo podobnych warunkach. RX spalił 5,9 na trasie dom - salon Lexus-Kraków.
Gratuję zakupu i życzę kolejnych bezawaryjnych kilometrów (z jak najniższą średnią :) )
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: Zmieniłem auto na mocniejsze o prawie 100KM i...oszczędz

Post autor: andrej7 »

kaczy89 pisze: Lex w zimie po zakupie, kiedy jeszcze nie przyzwyczaiłem się do jazdy hybrydą oscylowało w granicach 6,5 l, jednak teraz kiedy zrobiło się cieplej jest jeszcze lepiej. Spalanie od ostatniego tankowania: 5,3 l- jazda 90% trasa :10% miasto(950 km zasięgu!!!!) (z prędkościami +10km/h do tego co na znaku, z normalnym wyprzedzaniem i tempem jazdy). Po zatankowaniu przejechałem około 50 km do 90km/h i spalanie wyszło 4,9:D
950km na baku, ile tam litrów wchodzi?
Na jesieni chciałbym zmienić auto, ze względu na większe przebiegi roczne, a 3uz nie jest mistrzem oszczędności i za bardzo kusi aby depnąć, średnie spalanie u mnie do 12-13.5l , czasem dwa razy w tygodniu muszę go tankować, lpg nie chcę zakladać, przepalanie tyle paliwa jest trochę ekonomicznie bezsensowne. Po tym co piszesz mocno zaczynam zastanawiać się właśnie nad gs300h, auto do normalnej jazdy.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2019, o 12:39 przez andrej7, łącznie zmieniany 1 raz.
W poszukiwaniu mocy...
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Zmieniłem auto na mocniejsze o prawie 100KM i...oszczędz

Post autor: wuju »

3uz jak na swoją pojemność pali mało. 5 czy 7 litrów od V8 nie ma co wymagać.
Awatar użytkownika
sikor44
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 12 gru 2018, o 19:24
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: ŁDZ
Kontakt:

Re: Zmieniłem auto na mocniejsze o prawie 100KM i...oszczędz

Post autor: sikor44 »

Miałem przyjemność pojeździć dokładnie takim GS-em i faktycznie jest to wg mnie super alternatywa dla daily w gnoju. Nie lubie diesli, a własnie hybrydy dla mnie na plus (a szczególnie LS500h ;) ). Jako że nie zależało mi zbytnio na spalaniu, to poszedłem w 2.0t bo trochę jednak więcej wrażeń.
Sikor#44 - Trener motocyklowy
https://www.facebook.com/Sikor44/
https://www.instagram.com/sikor44/
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmieniłem auto na mocniejsze o prawie 100KM i...oszczędz

Post autor: niven »

więcej wrażeń w 200t niż 500h?

lol
kaczy89
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 31 mar 2015, o 16:27
Model Lexusa: GS 300h
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Zmieniłem auto na mocniejsze o prawie 100KM i...oszczędz

Post autor: kaczy89 »

niven- myślę, że koledze chodziło o pójście w kierunku 2.0t zamiast 300h
andrej7- wg producenta 66l chociaż ja staram się tankować najpóźniej jak się zapali dystrybutor, chociaż na kompie pokazywało jeszcze około 70 km zasięgu.
Lexis122
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2019, o 20:47
Model Lexusa: LC
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zmieniłem auto na mocniejsze o prawie 100KM i...oszczędz

Post autor: Lexis122 »

Wydaje się dziwne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości