LS430 Brak stałego plusa radio?

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

LS430 Brak stałego plusa radio?

Post autor: marchewa195 »

Witam, mam taki problem, mianowicie wyświetlacz nawigacji po wyłączeniu / włączeniu zapłonu ZAWSZE wraca do ekranu nawigacji. Funkcja "wracania" wyłączona... W GS i RX problem nie występuje. Czy takie zachowanie ekranu może powodować brak stałego plusa +12V? Dodam że radio nie daje stałego plusa na zmieniarkę Yatour.
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: LS430 Brak stałego plusa radio?

Post autor: ProMienisty »

bardziej jakieś ustawienie ,możne powrót do domu czy coś w tym stylu,jak masz płyty z mapa to daj ja jeszcze raz niech się wgra,ewentualnie odłącz klemę minusowa na 15 minut ,nie zawsze zmieniarka nie ma stałego plusa,tym bardzie dokładana
Arkadyx
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 1 gru 2014, o 22:32
Model Lexusa: GS 300 mk3 2009
Skąd:: Warszawa/Wołomin
Kontakt:

Re: LS430 Brak stałego plusa radio?

Post autor: Arkadyx »

ProMienisty pisze:bardziej jakieś ustawienie ,możne powrót do domu czy coś w tym stylu,jak masz płyty z mapa to daj ja jeszcze raz niech się wgra,ewentualnie odłącz klemę minusowa na 15 minut ,nie zawsze zmieniarka nie ma stałego plusa,tym bardzie dokładana
Nie lepiej po prostu odłączyć od prądu zmieniarkę zamiast od razu akumulator?
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: LS430 Brak stałego plusa radio?

Post autor: marchewa195 »

Sprawa jest trudniejsza. Zmieniarka odłączana, radio też, ekran navi też. Problem jest taki że pomimo ustawiania żeby system NIE WRACAŁ do ekranu nawigacji, za każdym włączeniu zapłony wraca. Jak podczas jazdy mam ekran klimy i zadziałają przednie sensory parkingowe - to samo ekran wróci do navi. Zastawiam się po ani w GS ani e RX tak się nie dzieje. Mogę miesiąc jeździć na ekranie AUDIO albo innym.
Zastanawiam się co może takie zakłócenia powodować. Z logiki wychodzi że gdzieś znika +12V podczas rozruchu / wyłaczenia silnika itp, i ekran wraca do początku ALE! nie prosi o potwierdzenie przestrzegania przepisów (nie trzeba I Agree naciskać).
Mapa nawigacyjna kupiona w ASO. Wszystko w oryginale. Sformułowanie "nasi tu byli" jeszcze póki co nie ma zastosowania :dirol:
Awatar użytkownika
Uki Luki
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 27 lip 2018, o 00:22
Model Lexusa: IS 200, IS 250
Skąd:: Południe
Kontakt:

Re: LS430 Brak stałego plusa radio?

Post autor: Uki Luki »

marchewa195 pisze:Sprawa jest trudniejsza. Zmieniarka odłączana, radio też, ekran navi też. Problem jest taki że pomimo ustawiania żeby system NIE WRACAŁ do ekranu nawigacji, za każdym włączeniu zapłony wraca. Jak podczas jazdy mam ekran klimy i zadziałają przednie sensory parkingowe - to samo ekran wróci do navi. Zastawiam się po ani w GS ani e RX tak się nie dzieje. Mogę miesiąc jeździć na ekranie AUDIO albo innym.
Zastanawiam się co może takie zakłócenia powodować. Z logiki wychodzi że gdzieś znika +12V podczas rozruchu / wyłaczenia silnika itp, i ekran wraca do początku ALE! nie prosi o potwierdzenie przestrzegania przepisów (nie trzeba I Agree naciskać).
Mapa nawigacyjna kupiona w ASO. Wszystko w oryginale. Sformułowanie "nasi tu byli" jeszcze póki co nie ma zastosowania :dirol:

Mam dokładnie tak samo jak Ty tylko w is250. Denerwujące to jest, ale myślałem, że tak ma być (?)
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: LS430 Brak stałego plusa radio?

Post autor: marchewa195 »

Dzwoniłem w tej sprawie do nawigacja-kraków... Otóż tak czasem jest i nie wiadomo od czego to zależy. Gość mi powiedział że czasem nawigacje w starszych lexusach jakby mają "wyższy priorytet" i niestety po każdym włączeniu pojazdu wraca ekran nawigacji. Co do stałego +12V będę to mierzył i sprawdzał.
mapytoyota
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2019, o 22:31
Model Lexusa: mapy
Skąd:: mazury
Kontakt:

Re: LS430 Brak stałego plusa radio?

Post autor: mapytoyota »

W starszych nawigacjach toyoty funkcja działa następującą:
aby ponownie wróciło do audio przed wyłączeniem zapłonu musi być audio włączone (czyli słuchasz radia czy muzyki z cd) - nie może pokazywać mapy. Gdy wyłączyłem na audio później za każdym razem wracało na audio a nie navi.
Przynajmniej u mnie tak działo w navi toyoty na dvd a później sd
mapytoyota.pl najnowsze aktualizacje Toyota / Lexus


Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: LS430 Brak stałego plusa radio?

Post autor: marchewa195 »

no własnie a u mnie tylko w LS430 zawsze po zapłonie pokazuje się ekran nawigacji (i zawsze trzeba I AGREE nacisnąć) niezależnie od tego na jakim ekranie wyłączyłem urządzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości