[GS300 MK2] Szyberdach tryb 1oraz 2 nie działa

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
p91alx
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 mar 2019, o 08:02
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Aleksandrów Łódzki
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

[GS300 MK2] Szyberdach tryb 1oraz 2 nie działa

Post autor: p91alx »

Witam,
Mam problem z działaniem szyberdachu, w mojej wersji jest 5 przycisków: strzałka w górę, w dół, C, 1 oraz 2.
Po zakupie klawisze 1 oraz 2 odpowiadały za automatyczne wsunięcie na max lub uchylenie w górę, a C zamykało.
Po jakimś czasie po wybraniu 1 albo 2 szyberdach głupiał otwierał się, zamykał, otwierał itd.. Naciskanie na C również już nie reaguje, ile bym go nie trzymał.
W tej chwili działa tylko ręczne otwieranie strzałkami. Próbowałem połączyć się z modułem szyberdachu techstreamem ale pokazuje błąd komunikacji z modułem.
Nie mogę znaleźć info, gdzie w GS300/GS430 znajduje się ten moduł, może wystarczy odpiąć wtyczki,albo go wymienić.. Kolejna rzecz, że szyberdach sam zamykał się po zamknięciu auta, a teraz to nie działa. Ma ktoś jakieś pomysły? Trochę mnie to zaczyna wkurzać.. no i nigdy nie wiem kiedy całkiem padnie sterowanie ręczne i zostanę z otwartym szyberdachem :(
>Lexus GS 300 MK2 2002r<
p91alx
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 mar 2019, o 08:02
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Aleksandrów Łódzki
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Re: [GS300 MK2] Szyberdach tryb 1oraz 2 nie działa

Post autor: p91alx »

Problem rozwiązany połowicznie pomogło nasmarowanie prowadnic, oraz programowanie przez wsunięcie szybra strzałką na max i przytrzymanie jej przez minimum 10sek, potem to samo z uchyleniem. Teraz tryb 1 oraz 2 działa a C zamyka. Dalej nie mogę połączyć się techstream em ale to już mniejszy problem..
>Lexus GS 300 MK2 2002r<
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości