Dziwne dzwieki przy wcisnietym hamulcu

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
c0rolla
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 31 mar 2019, o 23:44
Model Lexusa: jeszcze bez
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Dziwne dzwieki przy wcisnietym hamulcu

Post autor: c0rolla »

Oglądałem niedawno RXa 400h i przy mocniejszym (u mnie prawie przy każdym) i dłuższym wciśnięciu hamulca (powyżej 2-3 sekund) nawet gdy auto stoi w miejscu słychać dziwne zgrzytanie/buczenie/trzeszczenie (ciężko opisać) - dźwięk jest przerywany i nieregularny i cały czas występuje dopóki trzymam nogę na hamulcu.
Właściciel mówi ze to pompa ABS (w jego miejscowości w warsztacie powiedzieli ze to koszt ok 4k).

Czy ktokolwiek może potwierdzić lub miał podobny przypadek?
chrom177
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2019, o 16:43
Model Lexusa: Lexus IS250
Skąd:: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Dziwne dzwieki przy wcisnietym hamulcu

Post autor: chrom177 »

Siema.

Ja miałem zgrzytanie w IS250 2006r. ale okazało się że chodziło o te blaszki które są na klockach hamulcowych , te duże między klockiem a cylinderkiem, zdemontowałem je i przesmarowałem piny w jarzmie i przestało trzeszczeć i skrzypieć.
Ja sprawdzałem skąd dochodzą te odgłosy w ten że jeden jechał w samochodzie z wciśniętym hamulcem a ja słuchałem będąc na zewnątrz skąd to dochodzi. Ale nie miałem tego jak stałem w miejscu i trzymałem hamulec, tylko przy wciskani i hamowaniu tak było.
c0rolla
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 31 mar 2019, o 23:44
Model Lexusa: jeszcze bez
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Dziwne dzwieki przy wcisnietym hamulcu

Post autor: c0rolla »

Dzięki za info - w tym przypadku dźwięk dochodzi ewidentnie z komory silnika i ma miejsce nawet gdy auto stoi w miejscu.
c0rolla
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 31 mar 2019, o 23:44
Model Lexusa: jeszcze bez
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Dziwne dzwieki przy wcisnietym hamulcu

Post autor: c0rolla »

Nie nagrałem dźwięku, ale to dokładnie to samo co na tym filmiku - nieregularne, cykliczne trzeszczenia.

https://www.youtube.com/watch?v=WvFuMdZLE4Y
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość