dołożenie kamery cofania + lusterka

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
voodoo29
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2019, o 10:30
Model Lexusa: GS 350 AWD, mk3
Skąd:: Kęty
Kontakt:

dołożenie kamery cofania + lusterka

Post autor: voodoo29 »

Po pierwsze witam wszystkich na forum. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem GS 350 AWD mkIII poliftowego.
Jedyną rzeczą która mnie nieco irytuje to lusterka zewnętrzne. Moim zdaniem mają bardzo małe pole widzenia. martwy punkt jest ogromny, oraz słabo z widocznością podczas parkowania (ciężko mi w nich wyczuć perspektywę). W związku z tym dwa pytania:
- czy jest możliwość dołożenia kamery cofania do radia bez navi?
- czy ktoś może interesował śie tematem wymiany szkieł w lusterkach na takie o szerszym kącie lub w części sferyczne? (nie wiem czy występują, może dało by się dorobić szkła)
Mam też wrażenie, że po tym jak lusterka obniżają się w trakcie cofania, nie wracają one do wyjściowej pozycji tylko ustawiają się nieco wyżej. Czy ktoś zaobserwował coś podobnego?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

dołożenie kamery cofania + lusterka

Post autor: legato97 »

Kamery cofania do radia bez ekranu nie podlaczysz bo jak. Możesz dać taka która przykrywa oryginalne lusterko lub z dodatkowym ekranem. O ile masz wkłady z USA 1:1 to można je zmienić na Eu które pomniejszaja.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
voodoo29
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2019, o 10:30
Model Lexusa: GS 350 AWD, mk3
Skąd:: Kęty
Kontakt:

Re: dołożenie kamery cofania + lusterka

Post autor: voodoo29 »

Mam radio z wyświetlaczem (chyba nie było wersji bez wyświetlacza), tylko nie ma ono nawigacji (4 przyciski zamiast 7 przy radiu). Dodałem to info o braku navi, bo może to jest istotne.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: dołożenie kamery cofania + lusterka

Post autor: DawGad »

Na Twoim miejscu zdjąłbym tapicerkę klapy bagażnika wtedy zobaczysz czy są przewody do kamery...
Z lusterkami natomiast u siebie zauważyłem że co jakiś czas trzeba korygować bo się szkła przestawiają (osobiście wszędzie gdzie parkuję składam lusterka i może przez to, sam nie wiem, raczej nie powinno tak być)
Obrazek
voodoo29
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2019, o 10:30
Model Lexusa: GS 350 AWD, mk3
Skąd:: Kęty
Kontakt:

Re: dołożenie kamery cofania + lusterka

Post autor: voodoo29 »

Dzięki za podpowiedź, tak zrobię. Znalazłem póki co jedną wkładkę oryginalnego europejskiego lusterka za 60zł, zobaczymy jaka różnica. Jeśli są kabelki to chyba zaryzykuje i kupię jakaś używaną i okaże się czy zadziała.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: dołożenie kamery cofania + lusterka

Post autor: DawGad »

voodoo29 pisze:Dzięki za podpowiedź, tak zrobię. Znalazłem póki co jedną wkładkę oryginalnego europejskiego lusterka za 60zł, zobaczymy jaka różnica. Jeśli są kabelki to chyba zaryzykuje i kupię jakaś używaną i okaże się czy zadziała.
Zerknij jak wygląda miejsce na zabudowę kamerki, jeżeli jej nie ma to miejsce musi być jakoś zaślepione...
A tu masz przykładową kamerkę, możesz porównać wtyki...
https://dalys.lt/en/autoparts/lexus/gs- ... ra/2662949
Obrazek
voodoo29
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2019, o 10:30
Model Lexusa: GS 350 AWD, mk3
Skąd:: Kęty
Kontakt:

Re: dołożenie kamery cofania + lusterka

Post autor: voodoo29 »

Dopiero teraz znalazłem chwilę czasu i pogrzebałem w poszukiwaniu wtyczki do kamery. Jedyna luźna wtyczka to ta ze zdjęcia. Czy ktoś kojarzy, czy to ta od kamery?

ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości