GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: Kafecz »

Bedac kilka dni temu w PL mialem drobny problem z autem ( GS450h).Mianowicie zapalila mi sie kontrolka od poduszki powietrznej( pasazera ). Dowiedzialem sie ze gwarancja wykupiona w Lexus UK ktora obowiazywac powinna w calej Europie w PL nie obowiazuje. Zapytalem rowniez o jakis rady co do gnacych sie tarcz hamulcowych ktorych wymienilem w ciagu trzech lat trzy komplety. Ostatni (ate + klocki brembo) wytrzymal najdluzej. Odpowiedz byla jednoznaczna ten typ tak ma. P.S. na fb dostalem info ze ten post narusza Standary Spolecznosci. Jprd co sie na tym swiecie odjaniepawla.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: carinus »

Jaki kraj,takie standardy.Trzeba się przyzwyczaić albo uciekać i nie wracać.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: adamsky73 »

Brak polskich znaków narusza standardy każdej komunikacji internetowej w języku polskim.
A co do tarcz to ja się osobiście dziwię że ludzie zamiast zainwestować raz a dobrze w EBC to wolą co roku wymieniać.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: pss »

Jak już chcesz budżetowo i sensownie to weź Zimermanna i EBC Green.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: Kafecz »

Pierwsze slysze zeby ATE byly budzetowe. OK. Nastepne beda.... Jakie polecacie. . P.S. Tak w kwestii jezyka jestem leniem i nie bede uzywal polskich znakow.
and123
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 30 maja 2019, o 21:55
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: and123 »

Jeśli problem dotyczy przednich tarczy to rzecz może być w .............. Ale jestem leniem w kwestii odpowiedzi. :biggrin2:
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: Kafecz »

and123 pisze:Jeśli problem dotyczy przednich tarczy to rzecz może być w .............. Ale jestem leniem w kwestii odpowiedzi. :biggrin2:
Jak widac nie az taki z Ciebie nygus. Skoro zarejestrowales sie tylko po to zeby tego posta dodac.
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: skyglobe »

Kafecz pisze:
and123 pisze:Jeśli problem dotyczy przednich tarczy to rzecz może być w .............. Ale jestem leniem w kwestii odpowiedzi. :biggrin2:
Jak widac nie az taki z Ciebie nygus. Skoro zarejestrowales sie tylko po to zeby tego posta dodac.
:laugh1: :laugh1:
Jednak o polskie znaki diakrytyczne mógłbyś się postarać.
Z hamulcami to jest tak jak Koledzy polecają: komplet EBC lub połączenie Zimmermann, EBC.
Co do Twojej wizyty w ASO to pierwsze skojarzenie : nygusy. Nie podałeś jednak szczegółów czy tak gwarancja to tak naprawdę ubezpieczenie, gwarancja handlowca, czy wykupiona w ASO w UK gwarancja Lexus. W tym ostatnim przypadku pewnie jeden telefon do Lexus PL zwiększy chęć do pracy u dilera.
Pozdrawiam
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: Kafecz »

skyglobe pisze:
Kafecz pisze:
and123 pisze:Jeśli problem dotyczy przednich tarczy to rzecz może być w .............. Ale jestem leniem w kwestii odpowiedzi. :biggrin2:
Jak widac nie az taki z Ciebie nygus. Skoro zarejestrowales sie tylko po to zeby tego posta dodac.
:laugh1: :laugh1:
Jednak o polskie znaki diakrytyczne mógłbyś się postarać.
Z hamulcami to jest tak jak Koledzy polecają: komplet EBC lub połączenie Zimmermann, EBC.
Co do Twojej wizyty w ASO to pierwsze skojarzenie : nygusy. Nie podałeś jednak szczegółów czy tak gwarancja to tak naprawdę ubezpieczenie, gwarancja handlowca, czy wykupiona w ASO w UK gwarancja Lexus. W tym ostatnim przypadku pewnie jeden telefon do Lexus PL zwiększy chęć do pracy u dilera.
Pozdrawiam
Jest to gwarancja wykupiona w Lexus UK dla aut ktore sa serwisowane w ich salonach. Nie mialem czasu na przepychanki. Po kilku tel do dealera w Nottingham powiedzialem ze zaplace i fakture przywiaze im fakture. W nastepny piatek umowiiny jestem na serwis. Do tej pory myslalem ze ATE stoi wyzej niz EBC i Zimmerman.
Cos takiego znalazlem
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2842215506
Awatar użytkownika
KamKraw
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 21 sty 2014, o 13:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Post autor: KamKraw »

Czy bicie na piastach było mierzone ? Ja miałem podobna sytuację w is , komplet wymieniany co kilka tyś km bo ciągle krzywe, wziąłem sprawy we własne ręce, kupiłem czujnik zegarowy i pomierzyłem bicie na piastach - prawa bicie 1mm . Wymieniłem piastę i problem z krzywieniem tarcz zakończony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości