Układ paliwowy

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Macunio
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2019, o 14:05
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Układ paliwowy

Post autor: Macunio »

Ma ktoś może schemat układu paliwowego do is 220d? Chodzi o to, że jak włączę pompkę paliwową to gdy zdejmę wąż zasilania pompy wysokiego ciśnienia pod maską to powinno tam lecieć paliwo? U mnie nie leci.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Układ paliwowy

Post autor: carinus »

Macunio
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2019, o 14:05
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Układ paliwowy

Post autor: Macunio »

Dziękuje Ci za ten katalog, tylko stamtąd za bardzo nie wywnioskuję jak ma płynąć paliwo.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Układ paliwowy

Post autor: carinus »

Chyba nie zmieniałeś na nowo instalacji paliwowej?Szukaj raczej w instalacji elektrycznej,co niedomaga skoro paliwo nie jest pompowane.Napisz co się dzieje z silnikiem że robisz takie eksperymenty.
Macunio
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2019, o 14:05
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Układ paliwowy

Post autor: Macunio »

Po prostu silnik stracił moc. wymieniłem wszystkie filtry, nawet turbo sprężarkę (trochę moc wzrosła, ale to jeszcze nie to) i podczas wymiany filtra paliwa, chciałem aby układ nie był zapowietrzony przepompować paliwo. Włączyłem pompkę paliwa na krótko (wyjąłem przekaźnik i zrobiłem przejście kablem, aby pompka cały czas pompowała), zdjąłem wężyk przy silniku który zasila pompę wysokiego ciśnienia i podczas pracy pompki paliwo nie leciało. I teraz zastanawiam się jak to możliwe, że pompka pracuje a paliwo do silnika nie dolatuje. Silnik w sumie odpala, bo pompa wysokiego ciśnienia wytwarza podciśnienie i sama zaciąga paliwo z baku, ale nie wiem czy tak powinno być. Myślałem też, że pompka pracuje, ale nie pompuje paliwa, ale wyjąłem te 4 wężyki, które wychodzą z pompki i podczas włączania z jednego paliwo szło.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Układ paliwowy

Post autor: Miłosz »

Może zacznij od kompa zanim wymienisz pół auta. Wiesz jakie w ogóle masz ciśnienia paliwa na jałowym ? Moc równie dobrze może obcinać jebniety scv.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Macunio
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2019, o 14:05
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Układ paliwowy

Post autor: Macunio »

Na kompie nie pokazuje żadnych błędów. Więc zacząłem od układu zasilania i zastanawia mnie to paliwo, czy tak powinno być. Bo moim zdaniem jak zdejmę wężyk i włączę pompkę paliwo powinno pompować do pompy wysokiego ciśnienie, ale może się mylę. A jeżeli nie powinno, to po co pompka w baku? Nie wiem czy to co na tym zdjęciu dał użytkownik Andrewsson (viewtopic.php?f=35&t=19788) to nie jest jakiś zawór ciśnieniowy i on po prostu się zawiesił i paliwo pompowane jest cały czas do baku.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Układ paliwowy

Post autor: Miłosz »

Przecież to lexus, jak się zjebie to zazwyczaj nie pokazuje błędów .... zostają logi statyczne i dynamiczne. Zacznij od :

Intelligent Tester Display
Measurement Item/Range (Display)
Normal Conditions
Fuel Press
Fuel pressure/ Min.: 0 MPa, Max.: 655.350 MPa
37 to 43 MPa: Idling
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Układ paliwowy

Post autor: carinus »

Odpowietrzanie układu robi sie przyciskiem satelitarnym i funkcją "PRIMING".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości