Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Problemy dotyczące modelu LS
zighnetar
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 3 lip 2017, o 23:30
Model Lexusa: szybki
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: zighnetar »

Witam. Szczescie w nieszczesciu. Pojechalem autem na konserwacje podwozia wjezdzam juz na plac warsztatu i przy skrecaniu w lewo cos strzelilo i wykrzywilo sie przednie lewe kolo. Co to by moglo byc? Cale szczescie ze przydazylo sie to na placu warsztatu a nie na drodze.

W linku zdjecie. Kolo wykrzywiolo sie tak ze gora kola poszla do srodka i lekko w tyl.

https://ibb.co/MRT2m9M

:hobby:
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: karole 10 »

Pewnie sworzeń wachacza
zighnetar
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 3 lip 2017, o 23:30
Model Lexusa: szybki
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: zighnetar »

To coś poważnego? Pytam bo się nie znam? Dlaczego mógł pęknąć? Auto kupione miesiąc temu sprawdzane dokładnie przed zakupem przez warsztat w Wawie który specjalizuje się w Lexusach Hondach i Toyotach. Nie wykryli żadnych nieprawidłowości co potwierdził też mój mechanik.
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: karole 10 »

To poważna usterka w gs 2 generacji dość często występuje nie wiem jak w ls 460.Czesto na przeglądzie niewidac luzów na sworzniu a jest zużyty.Czesto dzieje się to właśnie na parkingu przy mocno skręconych kołach.Trzeba wziasść auto do warsztatu i upewnić się ze to napewno sworzeń.Jesli tak to warto kupić w ASO bo zamienniki albo sa na długo albo zaraz do wyrzucenie nie ma reguły.
zighnetar
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 3 lip 2017, o 23:30
Model Lexusa: szybki
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: zighnetar »

Tam gdzie oddałem na konserwacje auto jest też warsztat powiedzieli, że w poniedziałek najpierw zobaczą co jest i wymienią a potem zrobią konserwacje. Ale wolałem zapytać na forum aby nie czekać do poniedziałku. I faktycznie pękło przy mocno skręconych kołach.
Awatar użytkownika
ziemniak
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 mar 2017, o 09:12
Model Lexusa: LS400, LS460
Skąd:: Whitestock
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: ziemniak »

Trzeba podnieść auto, zdjąć koło i będzie wszystko widać :)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: legato97 »

Karole 10 żartujesz tak? Ilu forumowiczów opisywało ten problem w GS? Jeżeli ktoś nie serwisuje auta to potem ma. No prócz pecha jak i wypadku tego LS. Po zakupie też nie musiał być aż tak szczegółowo obejrzany. Dobrze, że to się stało na placu i wypadku nie było. Wymienia Ci potrzebne czesci zawieszenia i będzie ok. Jak to napisałeś szczęście w nieszczęściu. Nie jest to jakaś wada fabryczna.
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: skyglobe »

karole 10 pisze:To poważna usterka w gs 2 generacji dość często występuje nie wiem jak w ls 460.
:szok: :szok:
Szanowny Kolego. Takie przypadki się zdarzają (w szczególności na chińskich częściach wyprodukowanych z gównolitu), ale nie są normą, ani nawet często nie występują.
Słuszna uwaga dotycząca alternatywnych części. Kolega Zighnetar miał trochę pecha, że w porę nie zauważono zmęczenia elementów zawieszenia, i sporo szczęścia jednocześnie, że stało się to na niewielkiej prędkości i nie było wypadku i większych zniszczeń. Wymienić elemety zawieszenia (lewą i prawą stronę) i cieszyć się jazdą.
Pozdrawiam
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: karole 10 »

Ja po zakupie samochodu mialem wybity jeden ze sworzni na tyle mocno ze ściągało przy hamowaniu.Po opiniach z forum na temat zamienników postanowiłem kupić w ASO, i od ponad roku narazie ok.Ale czytając własne to forum odniosłem wrażenie ze ta cześć zużywa sie szybciej.Pewnie tak jak piszecie ze szybko zużywają sie tanie zamienniki, a oryginalny sforzen jest na lata.Nie chciałem żeby mnie złe zrozumiano.Pozdrawiam
zighnetar
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 3 lip 2017, o 23:30
Model Lexusa: szybki
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ls 460 cos peklo przy skrecaniu i skrzywione kolo

Post autor: zighnetar »

Mam zdjęcia. Pęknięta obydwa górne mechanik u którego to robie nie potrafi wytłumaczyć tego jak i mój mechanik też nie.
Załączniki
IMG_20190722_124231.jpg
IMG_20190722_124231.jpg (71.58 KiB) Przejrzano 3404 razy
IMG_20190722_124245.jpg
IMG_20190722_124245.jpg (66.44 KiB) Przejrzano 3404 razy
IMG_20190722_124250.jpg
IMG_20190722_124250.jpg (82.21 KiB) Przejrzano 3404 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość