Radio się nie uruchamia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Radio się nie uruchamia

Post autor: Konik527 »

No i kolejna pierdoła w moim lexie :shok: Jak problemy to wszystko na raz (nawet kosiarka mi się zepsuła ostatnio XD) No ale do rzeczy...

Radio w ogóle się nie chce uruchomić i zastanawiam się czy czasem nie jest spalone :/ Sprawdzałem oczywiście bezpieczniki, zarówno jeden jak i drugi które są pod maską i jeden pod kierownicą.
Być może jest jeszcze jeden gdzieś przy radiu albo coś? Nie chce od razu bezmyślnie kupować nowego (nowego używanego XD) bo moze jest jakiś drobny problem :wink:

Ja jeszcze sprawdzę czy czasem jakaś kostka się nie wypięła chociaż osobiście w to wątpię jak to jest prawdopodobnie na zatrzaskach :D

Z góry dzięki za jakieś porady :)
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Radio się nie uruchamia

Post autor: Konik527 »

Dodam, że podświetlenie wszystkich przycisków w radiu działa ale sam ekran się nie zaświeci i dźwięku też żadnego nie wyda :roll:
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Radio się nie uruchamia

Post autor: Kuki »

A sprawdzałeś czy zmieniarka działa, pobiera płytę. Najprościej było by podpiąć sprawną zmieniarkę i zobaczyć czy zadziała, a tak to trzeba by szukać problemu. Przerobiłem ostatnio temat zmieniarki i wiem, że to nie taki proste.
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Radio się nie uruchamia

Post autor: Konik527 »

No tylko, że to nie problem zmieniarki (moja już od kupna nie działała) ale samego radia które się w ogóle nie uruchamia...
Ja nie chcę nawet korzystać z płyt CD w sumie dlatego aż mi tak nie wadzi wadliwa zmieniarka.
Używam jedynie stacji radiowych i transmitera do słuchania swojej muzyki z telefonu bo przecież mamy 2019 rok i wole odpalić spotify niż przewalać stertę płyt :P

Ostatecznie poszukam na allegro radia ze spierdzieloną zmieniarką i wyjdzie taniej :laugh1:
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Radio się nie uruchamia

Post autor: Kuki »

Jak będziesz sobie szukał radia to sprawdz jakie masz w starym radiu kostki do podbięcia(liczba pinów) i szukaj takiego samego.
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Radio się nie uruchamia

Post autor: Konik527 »

A to różnią się oryginalne do IS pierwszej generacji między sobą? bo ja chciałem na fabrycznie montowane wymienić żeby pasowało to do reszty i myślałem że to wszystko do siebie pasuje :P no ale nie orientuję się i być może są jakieś opcjonalne radia do bardziej rozbudowanych systemów głośników itd. :scratch:
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Radio się nie uruchamia

Post autor: Kuki »

Było kilka wersji, najlepiej dobrać plug&play. Widziałem oferty z niesprawną zmieniarką za ponad 100 zł, to już lepiej parę złotych dołożyć i kopic sprawne.
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Radio się nie uruchamia

Post autor: Konik527 »

Niektórzy mogą sobie drogo wołać ze sprawną zmieniarką która i tak się spierniczy bo są one strasznie wadliwe :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości