Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
Janek430gs
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2019, o 15:44
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Wałcz
Kontakt:

Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: Janek430gs »

Witam, czy znacie dobrych speców od ASB w okolicach Piły lub może ktoś z was (z tych okolic) ma duże doświadczenie z gs430 mk2 i wie jak powinien poprawnie jeździć. Odnoszę wrażenie że nie do końca jest ok,wiec wolałbym sie upewnić zanim polecę w koszty. Objawy... niby jeździ zmienia biegi itp.ale przy predkosciach ponad 120 nie czuć tej mocy, długo sie zastanawia zanim zredukuje i podczas ruszania do przodu i do tylu wyczuwam delikatne poszarpywanie lecz nie zawsze.
maciej_1902
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2017, o 16:51
Model Lexusa: Is 350 f sport awd
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: maciej_1902 »

Może wymień olej w skrzyni...
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: ProMienisty »

w koszty to polecisz jak zaczniesz ja naprawiać(zaprawiać),niestety naprawa i 6miesiecy gwarancji nic nie daje ,serwisy które naprawiają wołają 7-8 kloca za niby pełną regeneracje ,gdzie same elektrozawory to koszt po rabatach w ASO 5tys,naprawa na zmienikach to oszukiwanie siebie samego,niektóre firmy nawet sprzęgła hydro nie potrafią dobrze zregenerować ,
niestety w naszym pięknym kraju nadal bardziej opłaca się zakup używki -skrzyni ,zdecydowanie nisze koszty ,niż pseudo regeneracja
wymień ,sprawdź jak tam olej ,możne masz za mało
Janek430gs
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2019, o 15:44
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Wałcz
Kontakt:

Re: Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: Janek430gs »

Poziom oleju sprawdziłem jest ok (chyba ze nieprawidłowo to zrobiłem) wymienić statyczne tez mam zamiar lecz do tego tez byłoby dobrze skorzystać z rekomendowanego warsztatu.
focusgr
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2018, o 07:52
Model Lexusa: LS 430 V8
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: focusgr »

To zmień w ASO. Po rabacie wymiana statyczna łącznie z wymianą filtra (sam filtr to koszt około 570zł) wyszło mnie w GS mk3 jak dobrze pamiętam w okolicach 1200 zł, z tym że u mnie jest już skrzynia 6.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: agiless »

Janek430gs pisze:Poziom oleju sprawdziłem jest ok (chyba ze nieprawidłowo to zrobiłem)
Zacznij więc od prawidłowej kontroli ilości oleju. Sprawdzasz na rozgrzanym i pracującym silniku.
Janek430gs
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2019, o 15:44
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Wałcz
Kontakt:

Re: Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: Janek430gs »

Ok jutro sprawdzę z tego co pamietam wypadałoby przejechać jakies 30/40km zeby rozgrzać skrzynie i dopiero sprawdzic.
No ale mimo wszystko dla pewności będę chciał w niedługim czasie wymienić olej wraz z filtrem.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2019, o 12:58 przez Janek430gs, łącznie zmieniany 1 raz.
Janek430gs
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2019, o 15:44
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Wałcz
Kontakt:

Re: Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: Janek430gs »

No wiec poziom sprawdziłem według zaleceń, rozgrzana skrzynia po jakiś 30+km na pracującym silniku i chyba jest dużo za dużo


Próbowałem dodać fotkę ale nie poszło mi wiec poziom jest ok 3cm powyżej ostatniego nacięcia.
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: skyglobe »

Janek430gs pisze:No wiec poziom sprawdziłem według zaleceń, rozgrzana skrzynia po jakiś 30+km na pracującym silniku i chyba jest dużo za dużo


Próbowałem dodać fotkę ale nie poszło mi wiec poziom jest ok 3cm powyżej ostatniego nacięcia.
Upuść mu trochę tej "krwi".
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Gs430 poprawność działania skrzyni biegów

Post autor: cooper69 »

Strzykawka z rurką wpuszczoną przez bagnet Ci w tym pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość