Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
Saskłacz
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 18:41
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warmia
Kontakt:

Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: Saskłacz »

Witam.
Jak w temacie, jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?
Najczęściej widze 67 litrów, ale kiedyś ktoś pisał o 74 czy 76 litrach przy drobnych przeróbkach.
Ze względu na to, że sporo nawijam, to liczy się dla mnie każdy litr więcej.
Czy osoby posiadające zbiornik 67 litrów mogą powiedzieć ile jest jeszcze tam miejsca?
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: agiless »

Podgina się trochę pływak i wchodzi więcej lpg, ot cała przeróbka.
Saskłacz
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 18:41
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warmia
Kontakt:

Re: Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: Saskłacz »

agiless pisze:Podgina się trochę pływak i wchodzi więcej lpg, ot cała przeróbka.
Kolego to raczej nie powiększy zbiornika.
Chodzi mi o ingerencje w bagażniku, aby weszła większa butla.
Do butli 67 wejdzie jakieś 60 l co da stosunkowo mały zasięg przy spalaniu 16-18 litrów.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: muzz »

U mnie w kole siedzi ok. 65l butla i wg mojego instalatora był to max jaki mógł wsadzić 4 lata temu bez podnoszenia podłogi i większej rzeźby. 52l to ok. 250km w mieście i ze 400 w trasie. Tragedii nie ma.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: agiless »

Saskłacz pisze:
agiless pisze:Podgina się trochę pływak i wchodzi więcej lpg, ot cała przeróbka.
Kolego to raczej nie powiększy zbiornika.
Chodzi mi o ingerencje w bagażniku, aby weszła większa butla.
Zbiornika nie powiększy, ale ilość zatankowanego lpg już tak. Poza tym sam pisałeś
Saskłacz pisze:Ze względu na to, że sporo nawijam, to liczy się dla mnie każdy litr więcej.
więc jest to jedna z możliwości.
Wszelkie klepania wnęki, wkładanie zbiornika na styk z bokami sobie odpuść, bo będą problemy. Pozostaje wysokość ponad wnękę żeby zyskać na pojemności, ale tu pozostaje problem żeby zrobić to z głową i estetycznie, Twój wybór.
Saskłacz
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 18:41
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warmia
Kontakt:

Re: Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: Saskłacz »

muzz pisze:U mnie w kole siedzi ok. 65l butla i wg mojego instalatora był to max jaki mógł wsadzić 4 lata temu bez podnoszenia podłogi i większej rzeźby. 52l to ok. 250km w mieście i ze 400 w trasie. Tragedii nie ma.
A ty jak to widzisz? Jest tam luzu u Ciebie? Widziałem na forum i nie tylko z butlą 67, także trochę kitował gazownik.
agiless pisze: Wszelkie klepania wnęki, wkładanie zbiornika na styk z bokami sobie odpuść, bo będą problemy. Pozostaje wysokość ponad wnękę żeby zyskać na pojemności, ale tu pozostaje problem żeby zrobić to z głową i estetycznie, Twój wybór.
Jakiego rodzaju problemy?
Jaki masz zbiornik u siebie w GSie?
Jakiś czas temu (dość dawno) czytałem, być może nawet na tym forum, że po drobnych korektach można włożyć butle 74 litry. W porównaniu do 67miu to dodatkowe 50 kilometrów, a to już jest coś.
Nie mogę znaleźć teraz gdzie to czytałem.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: muzz »

Saskłacz pisze:
muzz pisze:U mnie w kole siedzi ok. 65l butla i wg mojego instalatora był to max jaki mógł wsadzić 4 lata temu bez podnoszenia podłogi i większej rzeźby. 52l to ok. 250km w mieście i ze 400 w trasie. Tragedii nie ma.
A ty jak to widzisz? Jest tam luzu u Ciebie? Widziałem na forum i nie tylko z butlą 67, także trochę kitował gazownik.
Musiałbym sprawdzić bo daawno tam nie zaglądałem. Trochę luzu po bokach tam było ale bez szału.
Na wysokość jest max. Wszystko co wyżej podniosło by już podłogę.
Te 4 lata temu jak mi montował może nie mail nic lepiej dopasowanego dostępnego.
Te kilka litrów i tak by wiele nie zmieniło więc nie narzekam.
Saskłacz
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 18:41
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warmia
Kontakt:

Re: Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: Saskłacz »

muzz pisze: Musiałbym sprawdzić bo daawno tam nie zaglądałem. Trochę luzu po bokach tam było ale bez szału.
Na wysokość jest max. Wszystko co wyżej podniosło by już podłogę.
Te 4 lata temu jak mi montował może nie mail nic lepiej dopasowanego dostępnego.
Te kilka litrów i tak by wiele nie zmieniło więc nie narzekam.
Cenna informacja z wysokością, ale powiedz, wyrzuciłeś ten plastik i została sama wykładzina, czy może został?
Jak byłbyś tak miły i zerknął, to by było super. Informacja ile centymetrów zostało w najciaśniejszym miejscy może być bardzo cenna.
Masz racje, 65 czy 67 żadna różnica. Ja walczę o 74, w marzeniach 80 i więcej :-)
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: agiless »

Saskłacz pisze:Jakiego rodzaju problemy?
Jaki masz zbiornik u siebie w GSie?
Jeśli zbiornik będzie na styk wciśnięty we wnękę koła, mogą wystąpić pęknięcia wnęki.
U mnie siedzi chyba 65l , ale to nie ma znaczenia, mam MK1.
Jeśli nie wykorzystujesz bagażnika, to pomyśl nad zbiornikiem cylindrycznym.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Jak duży zbiornik wejdzie do GSa MKII?

Post autor: Pawcio1979 »

U mnie w "zapasie" siedzi zbiornik 65L co po tuningu pływaka pozwala na zatankowanie 62L gazu.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości