LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Post autor: Pepton »

Witam !

Chciałem spytać wszystkich użytkowników LS430 polift o działanie VSC. Nie wiem czy u mnie jest coś nie tak, czy "ten typ tak ma"...?
Przy ostrym ruszeniu na mokrej nawierzchni tylne koła nie potrafią złapać przyczepności bardzo długą chwilę, kontrolka jednak miga od samego początku ale nie czuć żeby system reagował. Na śniegu natomiast, przy niskich prędkościach (przy wyższych nie sprawdzałem) na zakręcie dodanie gazu (bez kontry) kończy się wykręceniem bączka i trzykrotnym sygnałem akustycznym. Jeżdżąc różnymi autami nie spotkałem się z tak fatalnie działającym ASR i ESP. Dodam, że wszystkie kontrolki gasną normalnie i komputer nie wyświetla żadnych błędów...
Da się to jakoś skalibrować czy "ten typ tak ma"...?

Pozdrawiam
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Post autor: ledziu »

Obawiam się że ten typ tak ma...
Arkadyx
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 1 gru 2014, o 22:32
Model Lexusa: GS 300 mk3 2009
Skąd:: Warszawa/Wołomin
Kontakt:

Re: LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Post autor: Arkadyx »

Pepton pisze:Witam !

Chciałem spytać wszystkich użytkowników LS430 polift o działanie VSC. Nie wiem czy u mnie jest coś nie tak, czy "ten typ tak ma"...?
Przy ostrym ruszeniu na mokrej nawierzchni tylne koła nie potrafią złapać przyczepności bardzo długą chwilę, kontrolka jednak miga od samego początku ale nie czuć żeby system reagował. Na śniegu natomiast, przy niskich prędkościach (przy wyższych nie sprawdzałem) na zakręcie dodanie gazu (bez kontry) kończy się wykręceniem bączka i trzykrotnym sygnałem akustycznym. Jeżdżąc różnymi autami nie spotkałem się z tak fatalnie działającym ASR i ESP. Dodam, że wszystkie kontrolki gasną normalnie i komputer nie wyświetla żadnych błędów...
Da się to jakoś skalibrować czy "ten typ tak ma"...?

Pozdrawiam
Szczerze mówiąc ja mam odwrotne odczucia :o W zimę wręcz zniechęca do pojeżdżenia bokiem bo zaraz drze ryja i stawia mi samochód do pionu ;) Zdaje się że nawet jak się wyłączy to i tak nie da się tego zrobić całkowicie. Może więc masz coś jednak skopane?
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Post autor: kpk »

Dokładnie potwierdzam słowa Arkadyx, przy włączonych systemach LS nie pozwalał praktycznie na nic. Jak bym nie próbował (oczywiście w ramach rozsądku) to diody migają, ewentualnie jak jest bardziej niebezpiecznie to wchodzi w grę sygnał dzwiękowy, a auto jedzie jak po sznurku.
Pozdrawiam
KPK

ps. tylko ja miałem przed lifta,
LS430 sprzedany.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Post autor: ledziu »

Niby Panowie macie racje ale... trzeba by zweryfikować trochę szczegółów typu chociażby opony/zbieżność/amory itp.
Ale przyjmijmy że wszystko jest ok.to i tak uważam że systemy bezp.tamtych lat w lexusach do wybitnych nie należą porównując do innych marek.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Post autor: Pawcio1979 »

Nie mam porównania z LS ale u mnie w GS Mk2 kontrola pozwala na delikatny uślizg, później miga kontrolka by na koniec jeszcze piszczeć brzęczyk ale wtedy jak "postawi do pionu" to koronki z zębów wypadają.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Post autor: Pepton »

ledziu pisze:Niby Panowie macie racje ale... trzeba by zweryfikować trochę szczegółów typu chociażby opony/zbieżność/amory itp.
Ale przyjmijmy że wszystko jest ok.to i tak uważam że systemy bezp.tamtych lat w lexusach do wybitnych nie należą porównując do innych marek.
Jeden tylny amortyzator był bardzo słaby (praktycznie nie tłumił), obecnie jest wymieniany i zobaczymy czy będzie różnica...

Swoją drogą w GS-ie MKII VSC działało bardzo dobrze i szybko, dlatego mnie dziwi, że w wyższym modelu jest gorzej...
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Post autor: hydrant23 »

i jak ? zmieniło się coś? u mnie działa aż za mocno jadąc 40ką i depną na maxa pod wzniesienie na asfalcie i mnie przymula , gsmk3 dawał większe opóźnienie i praktycznie przy każdorazowym dynamicznym starcie uślizg delikatny był... i mimo braku tzw palenia gum opony co 25tys nowe...
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: LS430 - Słaba kontrola trakcji - VSC

Post autor: Pepton »

Witam !

Odebrałem auto z wymienionym tylnym amortyzatorem (regenerowali w Nagengast) i niestety pojawił się problem z dobijaniem tego amora. Wcześniej amortyzator tzn. część tłumiąca w ogóle nie tłumiła. Na dziurach koło wręcz podskakiwało a na trasie na wybojach potrafiło bardzo niebezpiecznie "zabujać" prawym tyłem. Teraz amortyzator jest sprawny (sprawdzony na stacji - 100% sprawności :szok: ) ale przy szybszym wjechaniu w dziurę czuć pojedyncze dobicie, także VSC musi poczekać a ten problem rozwinę w innym wątku...

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości