Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
BuShMaN
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2016, o 01:09
Model Lexusa: GS430 :)
Skąd:: ŁUć
Kontakt:

Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Post autor: BuShMaN »

Witam wszystkich.

Posiadam GS MK2 jak w temacie. Auto obecnie stoi na 17-stkach, mój plan jest taki, żeby użyć obecnych felg jako setup zimowy, a na lato kupić większe felgi i do tego opony. Producent podaje faktyczny rozmiar opon jako 235/45 R17. Felgi mają 8 cali szerokości. Są to standardowe 5-cio ramienne felgi Lexusa. Mam pewną zagwozdkę, ponieważ wybór opon w tym rozmiarze jest znacznie zredukowany w stosunku np. do 225/45 R17. Cenowo również widać różnicę na korzyść 225.

Z sensownych opon 235/45 R17 mam Nexeny Winguard Sport 2 za 360 zł/szt. oraz KleberKrisalp HP3 ~400 zł/szt., potem dopiero Fuldy HP za 460 zł/szt., Nokiany WR A4 i Hankooki W320 ~500zł/szt.

Jeśli chodzi o rozmiar 225/45 R17 to są Nexeny jak wyżej za 330 zł/szt., Klebery i Fuldy HP2 ~360zł/szt. Do 420 zł za sztukę da się też kupić Hankooki, Vredesteiny, Yokohama czy nawet Pirelli.

Stąd moje pytanie do was? Czy jest sens kupić na zimę rozmiar 225/45 R17 zamiast standardowego 235/45 R17? Czy poza lekkim przekłamaniem prędkościomierza coś się zmieni na gorsze/lepsze? A może wy macie jakieś lepsze propozycje co z tym zrobić?

Jest jeszcze jedna kwestia - na wiosnę mam zamiar obniżyć auto (sprężyny, nie gwint) i dać większe felgi - 19. może 20 cali. Nie chcę robić typowej gleby. Obecnie auto wygląda jak na zdjęciu poniżej (jak na szczudłach): https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _front.JPG
Efekt jaki chcę osiągnąć (coś takiego)
https://i.ebayimg.com/images/g/vlUAAOSw ... -l1600.jpg
Pytanie jak ma się rozmiar zimówek do obniżenia zawieszenia?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Damiano2JZ
Moderator
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2017, o 17:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: RZESZÓW/STALOWA WOLA
Kontakt:

Re: Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Post autor: Damiano2JZ »

na zimę kup 225/50R17 nie kombinuj, bo nie ma sensu.
Sprężynami takiego efektu nie zrobisz zapomnij. Tylko gwint!
Zmieniając sprężyny powinieneś zmienić amortyzatory i tu wchodzi w grę bilstein B6 np. krótszy skok tłoczyska i grubsze. Cena całości ponad 2k pytanie jest sens skoro za ponad 3 masz gwint?
Cena felg dobrych i opon 18 bądź 19 cali to koszt 4 do 5k więc sobie odpowiedź sam + gwint robi się 8/10 tysięcy. WIem, bo przerabiałem temat pozdro ;)
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem– Akio Toyoda
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Post autor: ledziu »

Damiano2JZ pisze:Zmieniając sprężyny powinieneś zmienić amortyzatory i tu wchodzi w grę bilstein B6 np. krótszy skok tłoczyska i grubsze. Cena całości ponad 2k pytanie jest sens skoro za ponad 3 masz gwint?

No chyba coś nie bardzo ... bo spokojnie samymi sprężynami schodzisz -30 / -40 mm zresztą można było takie sety kupować w salonach np.w ch i oczywiście na seryjnych amorach. Co do gwintu to jeżeli autor nie potrzebuje typowej gleby to potrzebny mu jak plaster na d.a do tego trzeba pamiętać że gwint za 3k to zwykła chińska zabawka która może będzie działać a może nie.

Autor jeżeli chce fajny set letni bez napinania się niech kupi 19ki z odpowiednim et i zapoda springi -30.
Tu trzeba pamiętać o et bo wizualnie daje to super efekt.
BuShMaN
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2016, o 01:09
Model Lexusa: GS430 :)
Skąd:: ŁUć
Kontakt:

Re: Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Post autor: BuShMaN »

ledziu pisze:
Damiano2JZ pisze:Zmieniając sprężyny powinieneś zmienić amortyzatory i tu wchodzi w grę bilstein B6 np. krótszy skok tłoczyska i grubsze. Cena całości ponad 2k pytanie jest sens skoro za ponad 3 masz gwint?

No chyba coś nie bardzo ... bo spokojnie samymi sprężynami schodzisz -30 / -40 mm zresztą można było takie sety kupować w salonach np.w ch i oczywiście na seryjnych amorach. Co do gwintu to jeżeli autor nie potrzebuje typowej gleby to potrzebny mu jak plaster na d.a do tego trzeba pamiętać że gwint za 3k to zwykła chińska zabawka która może będzie działać a może nie.

Autor jeżeli chce fajny set letni bez napinania się niech kupi 19ki z odpowiednim et i zapoda springi -30.
Tu trzeba pamiętać o et bo wizualnie daje to super efekt.
Nie chcę typowej gleby, stąd sprężyny obniżające (i ewentualnie amortyzatory). Ale to będę myślał dopiero na wiosnę. Teraz moim priorytetem jest kupno zimówek - chce zdążyć przed ochłodzeniem zapowiadanym na środek listopada.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Post autor: Nemo 77 »

Osobiście jestem zwolennikiem tego co zaleca producent
Awatar użytkownika
Damiano2JZ
Moderator
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2017, o 17:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: RZESZÓW/STALOWA WOLA
Kontakt:

Re: Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Post autor: Damiano2JZ »

NIe rozumiem. A kto powiedział, że gwint trzeba skręcać na max do 0 ??
widziałem jak lex stoi na springach. Ale jeżeli ktoś tak chce to proszę bardzo. Trzeba się przekonać na własnej skórze żeby przypomnieć sobie o tym, że ktoś coś takiego pisał bo już z tym miał styczność.
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem– Akio Toyoda
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Post autor: Nemo 77 »

W kwestii zawieszenia się nie wypowiadam.Chodziło mi o opony.Założyciel tematu stwierdził,że na chwilę obecną to jest priorytetem.
BuShMaN
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2016, o 01:09
Model Lexusa: GS430 :)
Skąd:: ŁUć
Kontakt:

Re: Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Post autor: BuShMaN »

Panowie, do tematu zawieszenia chciałbym wrócić na wiosnę. Wtedy możemy pogadać co lepsze - czy gwint czy amory + sprężynki. I jakie felgi z oponami do tego.

Na dzień dzisiejszy chciałbym pomocy przy wyborze rozmiaru opon do felg. O obniżeniu zawieszenia wspomniałem przy okazji - jak takie coś będzie się miało do rozmiaru opon zimowych.

Pozdrawiam

EDIT:

Temat do zamknięcia. Kupiłem Apollo Aspire XP Winter 225/45 R17 w dobrej cenie.
iglo2
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2020, o 17:03
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybór opon zimowych R17 do GS MK2.

Post autor: iglo2 »

Nemo 77 pisze:Osobiście jestem zwolennikiem tego co zaleca producent
Też jestem tego zdania, od lat sugeruje się tym i nigdy nie miałem problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości