[IS200] Problem z klimatyzacją

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
gam3r77
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2019, o 13:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

[IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: gam3r77 »

Cześć,
mam problem z klimatyzacją w Lexusie IS200 00'.
Klimatyzacja niepoprawnie działa na zadaną temperaturę. Kiedy ustawię minimum, klimatyzacja chłodzi poprawnie. Jeśli jednak zadam cokolwiek wyżej niż 18 stopni to z nawiewów leci gorące powietrze, tak jakbym ustawił maksimum.
Co zauważyłem - jeśli przestawię wentylator na tryb auto, przy np 20 stopniach, to wentylator działa z maksymalną mocą, czyli czujnik wykrywa że temperatura jest za wysoka, ale dmucha za ciepłym powietrzem i powstaje błędne koło.
Klima odgrzybiona i nabita.
Czy ktoś miał może podobny problem? Sugestie co może być walnięte?
Pozdrawiam.
Neutrino

Re: [IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: Neutrino »

A może to sygnał z czujników właśnie wprowadza zamieszanie? Choć wtedy "na ręcznym" powinno działać dobrze...ale nie znam zasady działania tego systemu. Ewidentnie jednak system dostaje błędne informacje tylko skąd i w którym momencie, na jakim etapie to właśnie trzeba zdiagnozować.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: DaSt »

Trzeba trochę rozebrać, żeby dostać się do silniczka regulacji cieplo-zimno. Wtedy sprawdź czy działa w pełnym zakresie. Możesz spróbować podmienić go z innym np. od obiegu zamkniętego (jeśli są oczywiście takie same). Pozdrawiam
gam3r77
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2019, o 13:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: gam3r77 »

DaSt pisze:Trzeba trochę rozebrać, żeby dostać się do silniczka regulacji cieplo-zimno. Wtedy sprawdź czy działa w pełnym zakresie. Możesz spróbować podmienić go z innym np. od obiegu zamkniętego (jeśli są oczywiście takie same). Pozdrawiam
Możesz podpowiedzieć gdzie taki silniczek się znajduje?
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: DaSt »

Nie pamiętam dokładnie. Jak nie czujesz się na siłach to zleć to mechanikow w warsztacie.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: blue »

Najpierw sprawdź, czy czujnik temperatury pod deską na prawidłowe parametry.
gam3r77
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2019, o 13:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: gam3r77 »

blue pisze:Najpierw sprawdź, czy czujnik temperatury pod deską na prawidłowe parametry.
Ten silniczek z posta wyżej już zlokalizowałem, ale tego nie wiem gdzie szukać, jak sprawdzić itp. Poza tym, czy jest to istotne jeśli nie używam opcji 'auto'?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: blue »

Tak. Ten czujnik mówi sterownikowi jaka jest temperatura w kabinie. Jeśli jest uszkodzony i zwraca np 99 stopni, to cokolwiek nie ustawisz poza maksymalnym ogrzewaniem, to będzie chłodziło. Jest pid stacyjką nad prawą noga za kratką. Trzeba zdjąć dolną osłonę pod kierownicą.
gam3r77
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2019, o 13:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: gam3r77 »

Dobrałem się do silniczka ustawiającego ciepło/zimno. Widać, że działa tylko w dwóch pozycjach:
1. Temperatura na minimum, silniczek w dolnej pozycji, nawiew chłodzi.
2. Dopiero przy trzeciej kresce na pokrętle w górę następuje jakakolwiek zmiana i silniczek ustawia się w pozycji do maksymalnej temperatury.
3. Kręcenie pokrętłem temperatury 'w górę' od tego momentu nie daje żadnych efektów, silniczek jest cały czas w pozycji jak do maksymalnej temperatury.

Więc albo walnięty jest silniczek, albo dostaje on złe informacje. Jest podłączony jedną kostką 7 pinową, która z tego co widzę idzie do panelu sterowania nawiewem (ale jeszcze to sprawdzę) Spróbuję podłączyć panel od kogoś lub jeśli to nie zadziała, skombinować sprawny silniczek
gam3r77
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2019, o 13:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Problem z klimatyzacją

Post autor: gam3r77 »

Update - za podpowiedzią kolegi blue sprawdziłem czujnik pod kierownicą, okazało się że wtyczka była z niego wypięta. Po podpięciu wszystko działa jak należy. Dziękuję za pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości