IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Patryk Krakow 89
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 9 lis 2019, o 00:02
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: Patryk Krakow 89 »

Hej,
Miałem problem z poprawnym ustawieniem wysokości świateł mijania. Na stacji diagnostycznej po sprawdzeniu, okazało się że problem to nie tylko ich wysokości ale moc. Ponoć dobre H7 sa 3 razy silniejsze od moich obecnych.

-Pytanie jaki typ żarnikiem do IS III?
-Jaki model polecacie? Zależy mi na mocnych i dobrych ale nie koniecznie chce wydawać 400zl za szt.
-gdzie w Krakowie polecacie wymienić. Pewnie trzeba ściągnąć cały zderzak i wyjąć lampy więc jest trochę pracy.

Z góry dziękuję za odpowiedz

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Patryk Krakow 89
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 9 lis 2019, o 00:02
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: Patryk Krakow 89 »

wojtekS pisze:Jeżeli to xenon to lexus i toyota stosuje żarniki D4S.

Ja niedawno wymieniałem u kolegi i u siebie (GS 3 gen) na osram cool blue, jest duża różnica na plus w stosunku do fabrycznych które już kilka lat miały.

Cena około 400 za 2 szt.
Dzięki!
Czy naprawdę trzeba ściągać cały zderzak i lampy?
Ile taka usługa kosztuje w ASO a ile gdzieś u "Andrzeja"?
Żebym wiedział czego się spodziewać (poza kosztem zarników)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Patryk Krakow 89
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 9 lis 2019, o 00:02
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: Patryk Krakow 89 »

wojtekS pisze:Nie wiem jak w IS ale w GS to może z pół h roboty, zderzaka ściągać nie trzeba, trzeba natomiast zdemontować osłony komory silnika pod maską a zmieniłem sobie sam w swoim garażu... W sumie niedaleko, jak coś to zapraszam.

Żarniki mam te: https://allegro.pl/oferta/osram-d4s-xen ... 7726014325 , realnie mają nieco poniżej 6000k - producenci zawyżają ten parametr nie wiedzieć czemu.
Czytałem rankingi i zdecyduje się na osram cool blue albo osram night breaker. Czy ktoś może podpowiedziec czy w is nie trzeba ściągać zderzaka/wyjmować lamp? Jeśli, nie byłoby dużo pracy to chętnie bym wpadł

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Patryk Krakow 89
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 9 lis 2019, o 00:02
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: Patryk Krakow 89 »

wojtekS pisze:Damy radę, jeszcze mnie tylko zastanawia tak drastyczny spadek skuteczności fabrycznych lamp, czy tam nie są wypalone odbłyśniki aby. Nie ma wilgoci w nich? Czy jest to wersja w której się świecą lampy mijania non stop (tak u kolegi w jego GS jest i się faktycznie zużywają żarniki). Jaki jest przebieg auta?
Z zewnątrz wygląda wszystko w porządku, niestety światło marne dają. Nie wiem na ile mogę zawierzyć, ale chłopak ze stacji kontroli popatrzył i powiedział że światło jest słabe i że wygląda na żarnik. W drugiej kolejności obstawiał odbłyśniki.
Przebieg 150k
Jeżdżę na światłach "auto" - jak jest jasno to ledy mocno swieca, a jak robi się zmrok to ledy trochę się przygasają i włączają się mijania.
Auto kupiłem 3m-c temu i od początku mi słabo świeciło. Teraz trasy robię czesciej a ciemno jest od 16 to przeszkadzać zaczęło bardziej. W przyszłym tygodniu kupię któreś osramy, to będę się kontaktował.

Nie wiem czy ktoś odpowie na pytanie jak łatwo wymienia się xenony w is iii?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
marcinB
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2019, o 19:27
Model Lexusa: IS300H
Skąd:: LUBLIN
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: marcinB »

Patryk Krakow 89 pisze:
wojtekS pisze:Damy radę, jeszcze mnie tylko zastanawia tak drastyczny spadek skuteczności fabrycznych lamp, czy tam nie są wypalone odbłyśniki aby. Nie ma wilgoci w nich? Czy jest to wersja w której się świecą lampy mijania non stop (tak u kolegi w jego GS jest i się faktycznie zużywają żarniki). Jaki jest przebieg auta?
Z zewnątrz wygląda wszystko w porządku, niestety światło marne dają. Nie wiem na ile mogę zawierzyć, ale chłopak ze stacji kontroli popatrzył i powiedział że światło jest słabe i że wygląda na żarnik. W drugiej kolejności obstawiał odbłyśniki.
Przebieg 150k
Jeżdżę na światłach "auto" - jak jest jasno to ledy mocno swieca, a jak robi się zmrok to ledy trochę się przygasają i włączają się mijania.
Auto kupiłem 3m-c temu i od początku mi słabo świeciło. Teraz trasy robię czesciej a ciemno jest od 16 to przeszkadzać zaczęło bardziej. W przyszłym tygodniu kupię któreś osramy, to będę się kontaktował.

Nie wiem czy ktoś odpowie na pytanie jak łatwo wymienia się xenony w is iii?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Wymiana żarników zajmuje jakieś 10 min max nic nie ściągasz żadnego zderzaka itp dostęp jest bardzo łatwy :D
filmik jak to zrobić :

https://www.youtube.com/watch?v=OdcjOClkulk
Awatar użytkownika
Patryk Krakow 89
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 9 lis 2019, o 00:02
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: Patryk Krakow 89 »

marcinB pisze:
Patryk Krakow 89 pisze:
Wymiana żarników zajmuje jakieś 10 min max nic nie ściągasz żadnego zderzaka itp dostęp jest bardzo łatwy :D
filmik jak to zrobić :

https://www.youtube.com/watch?v=OdcjOClkulk

Dzięki wielkie! Nie wiem czy łatwy, ale dostęp rzeczywiście jest.


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: asmaxx »

Patryk pisze:
marcinB pisze:
Patryk pisze:
Wymiana żarników zajmuje jakieś 10 min max nic nie ściągasz żadnego zderzaka itp dostęp jest bardzo łatwy :D
filmik jak to zrobić :

https://www.youtube.com/watch?v=OdcjOClkulk

Dzięki wielkie! Nie wiem czy łatwy, ale dostęp rzeczywiście jest.


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 
Cześć, jakie żarniki w końcu założyłeś? Dzięki też koledze wyżej za podrzucenie filmiku z instrukcją:) na dniach czeka mnie wymiana i to rozwiązało wątpliwości co do dostępu:)

Fabryczne dawały takie żółtawe, mało wyraziste światło. Myślę nad czymś w barwie 6000k. Mam różne latarki i te światło daje najlepszą widoczność przy tej samej mocy. Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie. 
Pozdrawiam
 
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: pss »

W tamtym roku brałem Philipsa D4S X-tremeVision do IS'a i pięknie świecą.
6000k robiłem wcześniej w audi i średnio się z nimi jeździło, trochę ładniej wyglądały ale nocą przez las to jednak słabo świeciły ;)
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: asmaxx »

Dzięki, faktycznie poczytałem trochę i te 6000k to dobre w suchą pogodę. Skuszę się na te co polecasz, skoro robią robotę. 

Zaczerpnięte z innego forum, może się komuś przydaćZreszta, byłem w piątek w Xenon serwis i powiedziano mi ze do okolo 50h one sie ładnie wypala i będzie świecić tak jak prawdziwy ksenon a wszystko inne 5 czy tez 6k to tylko barwa a traci sie dużo na oświetleniu drogi.Podobno po wypaleniu sie 4300 przechodzi w 4800k a 4.8k po wypaleniu w 6000k itd jeśli chodzi o sama barwę ksenonu.
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: asmaxx »

pss pisze: 28 sie 2023, o 19:07 W tamtym roku brałem Philipsa D4S X-tremeVision do IS'a i pięknie świecą.
6000k robiłem wcześniej w audi i średnio się z nimi jeździło, trochę ładniej wyglądały ale nocą przez las to jednak słabo świeciły ;)


 
Dobrze, że coś mnie podkusiło przed zakupem i zapytałem na oficjalnym sklepie Philipsa na alle o gwarancję. Odp, że ten model nie ma gwarancji hahahaha ale dymanie w biały dzień. Już pomijam czy to zgodne z prawem, ale papa philips, nigdy więcej
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości