Czy warto naprawić?

ODPOWIEDZ
Artur91
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 gru 2019, o 21:10
Model Lexusa: LS 250 2006r
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Czy warto naprawić?

Post autor: Artur91 »

Witam, wiem że to takie wróżenie z fusów ale może jakiś ekspert doradzi mi czy warto naprawiać auto z takimi objawami.
Na filmie jest Lexus IS 250 automat 2006r. Auto stało jakieś 4-5 miesięcy nie jeżdżone. Po tak długim czasie odpaliłem auto, i słychać z niego taki stukot.
Dodatkowo na początku mocno dymił na biało, teraz trochę mu przeszło.
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co może być do naprawy i czy nie utopie w tym aucie kupę kasy?
Może wystarczy wymienić filtry, olej, dolać świeżej benzyny i jakiegoś Moto Doktora?

https://www.youtube.com/watch?v=6co4x0JUa1A


Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy warto naprawić?

Post autor: gmiter »

Jak na moje to nie jest dźwięk panewki - jest zbyt duża częstotliwośc w stosunku do obrotów.
Możesz prosto sprawdzić.
Na pracującym silniku odłączaj po kolei pojedynczo wtyczki cewek i sprawdzaj czy dźwięk zniknie po odłączeniu na którymś garze - jeżeli tak to na 90% jest to panewka.
Może to być dźwięk kół rozrządu też - może to być kilka tys w naprawie.
Na moje to po tak długim postoju pompa wysokiego cisnienia mogła się zapowietrzyć - po sprawdzeniu panewek i ich wyeliminowaniu przejechałbym się autem.

To że auto lekko przydymiło na biało to nic wskazującego na awarię - mam dwa ISy i na zimnym oba chwilę dymią na biało przy rozgrzewaniu katalizatorów i to jest normalne.
Gorzej jak auto po rozgrzaniu do tych 60-70- stopni nadal dymi biało lub niebiesko wtedy może to oznaczać awarię ale też niekoniecznie.
Po taki długim postoju i przy dziwnych objawach dałbym silnikowi pochodzić z godzinę aby się wygrzał + wlanie płukanki porządnej (Lub ropy/nafty około litra) na pół godziny do silnika i wymiana oleju. Koszt przy najtańszym oleju to 150zł a będziesz wiedział czy się to uspokoi czy nie i wtedy zmieniasz olej na porządny.
Artur91
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 gru 2019, o 21:10
Model Lexusa: LS 250 2006r
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy warto naprawić?

Post autor: Artur91 »

Super, dzieki za podpowiedz ;)
Artur91
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 gru 2019, o 21:10
Model Lexusa: LS 250 2006r
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy warto naprawić?

Post autor: Artur91 »

Kupiłem K2 BENZIN 50ML i wlałem 1/3 do baku, po czym zatankowałem 10L benzyny.
Silnik pracuje równiutko, przestał kopcić i stukać.
Wygląda jakby wszystko wróciło do normy.
Zostaje tylko błąd Check VSC i kontrola trakcji.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy warto naprawić?

Post autor: gmiter »

Czyli prawdopodobnie pompa wysokiego ciśnienia była lekko zapowietrzona, zdarza sie. Co nie zmienia faktu że po pół roku postoju zrobiłbym płukanie i wymianę oleju dla świętego spokoju.
Check VSC i kontrola trakcji mogły wyskoczyć przez wypadanie zapłonów z powodu złej dawki paliwa. Odłącz aku na 10 minut i zobacz jeszcze raz.
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Czy warto naprawić?

Post autor: thrix »

Mój 2012 IS250 też stał długo na ulicy jak kupiłem NX i odpalałem raz na tydzień na 1,5h i zrobiłem pare ulic wokół. Też długo dochodził do siebie po takim staniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość