Jakie wolne obroty GS 300?

ODPOWIEDZ
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: Mateusz L »

Witam!

Mam pytanie. Jakie wolne obroty powinien mieć, po rozgrzaniu GS 300? U mnie na P ma ok 750 (kreska przed 1000), zaś po włączeniu D- obroty spadają do...tak połowy odległości między 0, a 1000, więc pewnie ok. 500 (klimatyzacja wyłączona). Nie jest to moje pierwsze auto z ASB, ale pierwszy benzyniak i zastanawia mnie to trochę. Podobnie jak pełzanie GS'a. Po zwolnieniu hamulca, na równym terenie, auto dość leniwie rusza z miejsca (ale rusza i toczy się, choć nieco wolniej niż znane mi Diesle).PS. Co raz w korku, włącza się również wentylator (nawet, jak jest poniżej zera) i co prawda w poprzednim aucie, też tak było, to był inny samochód i zastanawiam się, czy też tak macie?
PS.2. Dodam jeszcze, że na tych 500 obr auto pracuje tak, jakby te obroty były nieco za niskie, bo niby równo, ale z lekkim drżeniem jakby...

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Bochut
Lex user
Posty: 153
Rejestracja: 13 lis 2013, o 09:22
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Kujawy
Kontakt:

Re: Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: Bochut »

tak powinno być ;)
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: lukasz-h »

U mnie jest tak samo.
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: Mateusz L »

Dzieki wielkie za odpowiedzi Panowie. Pocieszyliście mnie :) A to drżenie delikatne też macie? Bo wcześniej nie było, dopiero zimą, jak mało odbiorników pracuje (bez klimy, tylko wiatrak na 1. biegu i radio, a światła dzienne)...Bo na jakichś amerykańskich stronach czytałem o podobnych objawach, że wydech potrafi gdzieś delikatnie wpadać w rezonans właśnie przy bardzo niskich obrotach, a na polskim forum Toyoty, że Japończycy mają nawalone z ekologią i sterowniki zjeżdżają zawsze do minimalnych możliwych obrotów i ogólnie silniki Toyoty trzęsą się na wolnych...

Pozdrawiam,
malina1114
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2016, o 12:24
Model Lexusa: GS300II GS430II
Skąd:: Złoczew
Kontakt:

Re: Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: malina1114 »

Witam.
Mam podobne spostrzeżenia co kolega "Mateusz L", z tym że kiedy kupiłem samochód, nie ruszał on tak leniwie. Zauważyłem również, że szybciej rusza do tyłu niż do przodu. Czym może być to spowodowane?
Zauważyłem również, że gdy dodaję gazu samochód słabiej się zbiera. Po zakupie, nawet przy naprawdę lekkim przyciśnięciu pedału gazu, samochód wciskał w fotel. Teraz po wciśnięciu nawet w podłogę nie ma tak natychmiastowej reakcji na gaz. GS jest z 98 roku, przejechane 170k mil z instalacja LPG. Objawy są takie same na PB i na LPG.
Dodam, że około miesiąca temu zaczęła mi świecić kontrolka od ręcznego. Po spuszczeniu hamulca ręcznego, było widać jakby kontrolka lekko przygasała, ale świeciła się nadal.
Pomyślałem, że samochód rusza ciężej, bo trzyma hamulec ręczny. Mechanizm ręcznego został naprawiony (lekko trzymało jedno koło). Efekt jest taki, że kontrolka gaśnie, lecz samochód leniwy jest nadal. Co o tym sądzicie koledzy?

Dodam, że przy naprawie hamulca ręcznego postanowiłem zajrzeć też do pozostałych kół. W przednim kole była zapieczona prowadnica w zacisku hamulcowym. Prowadnica została wyczyszczona i nasmarowana, wszystko chodzi jak trzeba lecz przy włączeniu zapłonu słychać jak pompa hamulca zdecydowanie dłużej pracuje. Po przyciśnięciu kilku razy pedału hamulca staje się on twardszy, czyli jest to oznaką zapowietrzonego układu hamulcowego. Po kilkokrotnym wciśnięciu hamulca podnosi się również stan płynu hamulcowego z min do max.Odpowietrzanie hamulca nie przynosi żadnych efektów.

Mianowicie:
- w zaciskach przednich kół nie ma powietrza przy naciśnięciu hamulca - wylatuje sam płyn(zapłon wyłączony)
- w kołach z tyłu przy wciśnięciu pedału hamulca nic się nie dzieje :szok: Jakby nie było płynu w zacisku. (zapłon wyłączony)

Po kilku godzinach prób odpowietrzenia hamulca, nie opadającym stanie w zbiorniczku i braku płynu w zaciskach hamulcowych tylnych kół postanowiłem włączyć zapłon przy odpowietrzaniu.
Efekt: płyn w zaciskach z tyłu się pojawia (razem z powietrzem)
sytuacja wygląda następująco:
1. Kilkukrotne wciśnięcie pedału hamulca
2. Zatrzymanie pedału "w podłodze"
3. Popuszczenie odpowietrznika
4. Włączenie zapłonu
5. Po wypłynięciu kilku małych pęcherzykach powietrza, zakręcenie odpowietrznika
6. Puszczenie pedału hamulca
7. Wyłączenie zapłonu
i od początku pkt 1 procedura powtórzona razy 100 - bez efektu. Po włączeniu zapłonu poziom w zbiorniczku zatrzymuje się na minimum, po kilkukrotnym wciśnięciu pedału hamulca płyn wzrasta do maximum. Mimo, że przy każdej przeprowadzonej procedurze odpowietrzenia kilka pęcherzyków powietrza ucieka, bilans płynu hamulcowego w zbiorniczku jest taki sam. Czy to oznacza że w układzie hamulcowym jest tyle powietrza co różnicy w zbiorniczku od min do max? :shock:
Czy w waszych lexusach też tak jest? Czy zjawiska "zapowietrzonych hamulców" i brakiem natychmiastowej reakcji na gaz, mogą być ze sobą powiązane?

Zauważyłem również że na trybie L-2 skrzyni biegów, jest dużo lepsza reakcja na gaz niż w trybie D-4
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: Mateusz L »

Myślę, że chyba tak ma być. Ja się już przyzwyczaiłem i nie zwracam uwagi na obroty. Mój też rusza szybciej do tyłu- może być kwestia przełożeń. Może przesiadłeś się z czegoś wolniejszego i na początku rakieta, ale z czasem to się niej odczuwa ;) GS 300 nie jest wyścigówką, a zbiera się dopiero na wysokich obrotach. Jeśli idzie o dynamiczną jazdę po mieście, to o połowę słabszy P307 HDI, wcale bardzo nie ustępował, ale GS nie ma być szybki, tylko wygodny i za to go lubię :) Co do pompy po odpaleniu, to może chodzi Ci o pompę paliwową- z czasu załącza się, szczególnie na wolnych obrotach...także zaraz po odpaleniu, ale to chyba właśnie pompa paliwa jest. Co do płynu hamulcowego, to tylko zerkam czy mieści się, między min i max- czasem bliżej jednej, czasem drugiej, zależy od temp i innych czynników, ale w Lexie tak się jakoś waha, a procedura sprawdzania jest tam gdzieś opisana i wcale nie taka oczywista... Jak się nic nie dzieje to jeździj i się nie przejmuj ;)
malina1114
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2016, o 12:24
Model Lexusa: GS300II GS430II
Skąd:: Złoczew
Kontakt:

Re: Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: malina1114 »

Witam po dłuższej przerwie,
przyczyną tego, że samochód ospale ruszał był przepływomierz.
Samochód zostawiłem nawet w serwisie lexusa i także powiedziano mi że tak powinno być. Do czasu kiedy sam nie przełożyłem przepływomierza. Samochód po wymianie z powrotem wrócił do życia i bardzo ochoczo przyspiesza nawet przy bardzo lekkim dodaniu gazu.

Pozdrawiam
Michal84
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 7 lis 2016, o 20:59
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Tarnowskie gory
Kontakt:

Re: Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: Michal84 »

Hej a podpinales pod kompa ze wymieniales przeplywke?byl blad ?
Darki
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 1 sie 2016, o 15:49
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Warszawa/Radom
Kontakt:

Re: Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: Darki »

Z ciekawości odkręciłem u siebie w aucie przepływomierz i się okazało że jest strasznie brudny.
Po przeczyszczeniu wygląda jak nowy, polecam kazdemu kto ma już trochę km nalatane autem na taki zabieg czyszczenia bo z pewnością jest brudny.
Cały zabieg trwał z 15min łącznie z demontażem.
Czyściłem specialnym preparatem do czyszczenia przepływomierzy Liquid Moly 6044.

Zdjęcia podglądowe jak to wygląda:
przed czyszczeniem
przed czyszczeniem
IMG_20170123_195613 t.jpg (32.53 KiB) Przejrzano 6703 razy
Załączniki
IMG_20170123_202754 t.jpg
IMG_20170123_202754 t.jpg (35.46 KiB) Przejrzano 6703 razy
po czyszczeniu
po czyszczeniu
IMG_20170123_202638 t.jpg (37.45 KiB) Przejrzano 6703 razy
MateuszLexusGS300
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2015, o 22:44
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie wolne obroty GS 300?

Post autor: MateuszLexusGS300 »

Witam,

ja mam taki przepływomierz, ten też można czyścić? czy w srodku jest czujnik temperatury? czyścił ktos z Was?

W GS do 2001 r. występują własnie takie...
Załączniki
prze.jpg
prze.jpg (9.01 KiB) Przejrzano 3797 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości