Likwidacja szkody, auto zastepcze

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Ketur
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2015, o 17:26
Model Lexusa: IS 250 Comfort 2009r.
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: Ketur »

Likwidowałem szkodę w salonie Lexusa (obcierka parkingowa z winy sąsiada) i skorzystałem z auta zastępczego z firmy współpracującej z salonem. Szkoda była likwidowana z OC sąsiada sprawcy.
Auto zastępcze odebrałem w dniu w którym zostawiłem swój samochód w salonie a oddałem gdy odbierałem auto po naprawie.
Ubezpieczyciel zanegował długośc okresu wynajmu twierdząc że naprawa powinna trwać krócej i nie zwrócił całości kwoty wyliczonej przez firmę od której wynajmowałem auto zastepcze. Firma ta tą różnicą chce obciążyć mnie przysyłając wezwanie do zapłaty poprzez kancelarie adwokacka.

Czy ktos miał podobny problem i może coś doradzić ?

Z góry dziękuje.
and123
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 30 maja 2019, o 21:55
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: and123 »

A co masz wpisane w umowie najmu/użyczenia w sensie od kiedy do kiedy i opłaty? Na podstawie jakiego dokumentu wydano Ci samochód zastępczy?
And.
Ketur
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2015, o 17:26
Model Lexusa: IS 250 Comfort 2009r.
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: Ketur »

W umowie jest ... na okres od dnia ... do dnia zwrotu potwierdzonego dokumentem stanowiącym załącznik do umowy.
W innym paragrafie jest zapis ze Najemca oświadcza ze pojazd jest mu potrzebny i będzie go użytkował do dnia zakończenia naprawy uszkodzonego pojazdu ....

I do tego dnia użytkowałem pojazd.

Natomiast do umowy jest jeszcze cesja w której jest zapis ze cezent czyli ja zobowiązuje się do zapłaty wierzytelności ... gdyby uzyskanie przez cesjonariusza wierzytelności w pełnej wysokości nie doszło do skutku ..... bo zakład ubezpieczeń nie wypłacił lub odmówił wypłaty.
danon
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2017, o 00:22
Model Lexusa: LS430 2003
Skąd:: Turek
Kontakt:

Re: Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: danon »

Potrzebujesz pomocy prawnej. Pewnie zawrzesz ostatecznie ugodę bo sprawa w sądzie tez kosztuje.
S600
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lip 2018, o 09:27
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: S600 »

Żeby się szarpać z ubezpieczycielem trzeba mieć:
-wiedzę
-pieniądze

Dla wszystkich którzy tego nie mają, rada: samochód zastępczy bierzcie zawsze od ubezpieczyciela sprawcy pod ich numerem infolini.

Rada dla kolegi autora wątku, warsztatowi i tak musisz zapłacić bo wynajem trwał. A o zwrot kosztów wystepujesz do ubezpieczyciela sprawcy przy pomocy prawnika ale takiego który zajmuje się tematyką ubezpieczeniową a nie wszystkim bo też narazi Cie na koszty. Od warsztatu musisz dostac info najlepiej na maila dlaczego naprawa sie przedłużyła, to będzie dowód dla sądu.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2020, o 12:41 przez S600, łącznie zmieniany 2 razy.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: DaSt »

Brałeś auto zastępcze od firmy likwidujacej szkodę czy od innej firmy?
Ketur
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2015, o 17:26
Model Lexusa: IS 250 Comfort 2009r.
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: Ketur »

Auto zastępcze było z firmy współpracującej z ASO w którym był naprawiany moj lex.

Z mojego punktu widzenia to korzystałem z auta zastępczego tylko na czas naprawy - do czego mam prawo.
Natomiast uważam ze rozstrzygnięcie czy długość czasu naprawy była uzasadniona powinno nastąpić pomiędzy ubezpieczycielem a ASO.
Czy może mi ktoś polecić jakas kancelarie w wawie specjalizująca się w tego typu sprawach ?
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: DaSt »

I tu jest cały problem. Jak byś miał auto bezpośrednio z aso to by nie było problemu. Szukaj adwokata bo te gnidy robią na zasadzie może się uda. Na 100 takich tematów niech 5 osób się postawi to są do przodu.
danon
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2017, o 00:22
Model Lexusa: LS430 2003
Skąd:: Turek
Kontakt:

Re: Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: danon »

Rada dla każdego, kto brał udział w kolizji, której nie był sprawcą:
Ubezpieczyciel zawsze zaproponuje możliwie niska kwotę odszkodowania od której należy się odwołać.
Ja pierwotnie dostałem wycenę na 7285zl netto i szkodę całkowitą.
Po odwołaniu dostałem 17100zl netto + auto zastępcze na 6 tygodni + szkoda częściowa.
Ubezpieczyciel liczy na naszą biernosc. Wie, że większość poszkodowanych się nie odwoła od jego decyzji.
Ketur nie odpuszczaj i nie wymiekaj, ubezpieczyciel / wypożyczalnia prowadzi z tobą gre. Najpierw spróbuj pisemnie (choćby mailem) odwołać się i przedstawić swoje stanowisko, oraz logicznie przedstawić fakty.
DziadekDoOrzechow
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2022, o 13:23
Model Lexusa: NX
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Likwidacja szkody, auto zastepcze

Post autor: DziadekDoOrzechow »

Rada dla każdego, kto brał udział w kolizji, której nie był sprawcą:
Ubezpieczyciel zawsze zaproponuje możliwie niska kwotę odszkodowania od której należy się odwołać.
Z tym się zgodzę - trzeba walczyć o swoje. Niestety samemu to nie jest taka prosta sprawa, bo raz że nie wszyscy wiedzą jakie roszczenia im przysługują, a dwa - ubezpieczyciel zazwyczaj olewa "zwykłego Kowalskiego" i wypłaca jakieś grosze w nadziei, że poszkodowany nie pójdzie z tym do sądu. Ja bym polecił skorzystanie z jakiejś sensownej kancelarii odszkodowawczej, a teraz jest tego trochę na rynku. Zapłata dopiero po wygraniu sprawy, a szansa z nimi dużo większa, bo już inaczej ubezpieczyciel wtedy podchodzi do tematu. Ja miałem okazję korzystać z Kancelarii Proventi - https://proventi.pl i mogę polecić. Ale możesz też wysłać zapytanie do kilku i zobaczyć jakie warunki zaproponują.

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości