Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: Rafał »

legato97 pisze:Oj stary musisz poczytac, albo poprzymierzac, bo za duzo by tlumaczyc;) Twoj ostatni post kompletnie mija sie z prawda...
Z pewnością. Jeżdżę Polonezem na 13-tkach z ET 50 i zawiasem podniesionym o 20 cm i tak sobie tylko teoretyzuję.
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: KarolGT »

witam

potrzebuję felgi na zimę,16 cali

czy takie wejdą bez problemu?

7.5j x 16 et35?

opony mam (na stalówkach aktualnie) 225x55 (chyba takie, nie pamiętam dokładnie)

czy ET35 będzie ok? oryginał podobno ma ET40?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: legato97 »

Beda ok.
sasetkaa
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2018, o 14:17
Model Lexusa: gs 430 mk2
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: sasetkaa »

Witam, mam taki problem. Posiadam Lexusa mk2 gs 430 2001r.
Chciałbym kupić do niego felgi i moje pytanie jest...czy felgi takie jak 5x114,3 szer. felgi 7.5" osadzenie (ET) 42 oraz otwór centralny 60,1 będą pasowały do mojego auta bez opasek centrujących na piaście??? I czy nie będą haczyły przy skrętach? I jakie opony kupić do nich??? W sensie rozmiar.
Przekopałem już chyba cały Internet i nie mogę znaleźć konkretnych informacji.
Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: lukas78 »

sasetkaa pisze:Witam, mam taki problem. Posiadam Lexusa mk2 gs 430 2001r.
Chciałbym kupić do niego felgi i moje pytanie jest...czy felgi takie jak 5x114,3 szer. felgi 7.5" osadzenie (ET) 42 oraz otwór centralny 60,1 będą pasowały do mojego auta bez opasek centrujących na piaście??? I czy nie będą haczyły przy skrętach? I jakie opony kupić do nich??? W sensie rozmiar.
Przekopałem już chyba cały Internet i nie mogę znaleźć konkretnych informacji.
Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
Będą pasowały bez żadnych pierścieni centrujących, i nic nie będzie haczyć. Rozmiar opon zależeć będzie od średnicy koła. Na lewym słupku przy drzwiach masz wlepkę z standardowym rozmiarem koła i ciśnieniem opon.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Piotr-PK
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 5 lip 2019, o 22:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

Re: Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: Piotr-PK »

Zadałem ostatnio dość rozległe pytanie, ale skasowałem post, bo już mam bardziej określone priorytety.

Czy 17 cali, 8 szerokości, ET50 będzie ok? Nie będzie koło zbyt schowane? Możliwe, że nawet w serii tak szło, ale wolę dopytać.
BuShMaN
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2016, o 01:09
Model Lexusa: GS430 :)
Skąd:: ŁUć
Kontakt:

Re: Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: BuShMaN »

Witam,

na lato mają wpaść 19-tki - 8J z przodu i 9J tył. Jaki rozmiar opon będzie odpowiedni do takich felg? Nie chcę balona, ale też nie zależy mi na ekstremalnym naciągu. Czy 225/35/19 przód i 235/35/19 tył będzie ok? Chcę osiągnąć efekt opony na feldeze jak w na zdjęciu tutaj -> https://autotk.com/tuning/lexus/gs-300/1218/

Oczywiście gwint też będzie.

Pozdrawiam
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: ledziu »

BuShMaN pisze:Witam,

na lato mają wpaść 19-tki - 8J z przodu i 9J tył. Jaki rozmiar opon będzie odpowiedni do takich felg? Nie chcę balona, ale też nie zależy mi na ekstremalnym naciągu. Czy 225/35/19 przód i 235/35/19 tył będzie ok? Chcę osiągnąć efekt opony na feldeze jak w na zdjęciu tutaj -> https://autotk.com/tuning/lexus/gs-300/1218/

Oczywiście gwint też będzie.

Pozdrawiam
Przelicz sobie stosunek szer. opony do szer.felgi ze zdjęcia i porównaj do tego co masz. Żeby osiągnąć taki efekt skup się na rancie opony bo idąc na styk w szerokościach rant jest mega ważny. I tu niestety dobrze robić przymiarki bo ranty mają swoje oznaczenia ale max opcja w np.miszelinach nie oznacza tego smego maxa w goodjerach :ok:
BuShMaN
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2016, o 01:09
Model Lexusa: GS430 :)
Skąd:: ŁUć
Kontakt:

Re: Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: BuShMaN »

ledziu pisze: Przelicz sobie stosunek szer. opony do szer.felgi ze zdjęcia i porównaj do tego co masz. Żeby osiągnąć taki efekt skup się na rancie opony bo idąc na styk w szerokościach rant jest mega ważny. I tu niestety dobrze robić przymiarki bo ranty mają swoje oznaczenia ale max opcja w np.miszelinach nie oznacza tego smego maxa w goodjerach :ok:
Felgi z przodu ze zdjęcia mają 8.5 cala szerokości, czyli ~ 215mm, a z tyłu 10 cali, czyli ~255mm. Czyli minimum z przodu, to opona 215mm, a z tyłu 255mm. On zastosował opony 225mm na obu osiach i ma fajny naciąg zarówno z przodu, jak i z tyłu. Tył rozumiem, bo opona jest mniejsza niż szerokość felgi, więc jest naciąg. Natomiast z przodu również jest naciąg, mimo tego, że opona jest o centymetr szersza niż felga. Nie potrafię poprostu zrozumieć zależności między szerokością felgi, a szerokością opony. Czy wzorcowa opona musi mieć taką samą szerokość jak felga na którą ją montujemy? Chyba że w grę wchodzi jeszcze ten drugi parametr, czyli wysokość felgi w stosunku do szerokości i to on ma takie znaczenie.

Jeśli moje rozumowanie jest blędne, to proszę poprawcie mnie.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jakie ET i opony do GS300 MK2?

Post autor: ledziu »

Może cała różnica jest w rancie opony... albo błędnym info :biggrin2:
Takie szczegóły musisz dopracować mając felgę i zakładając konkretne opony.
Mój brat w swoim wariacie dopasowywał opony na milimetry względem błotnika i felgi to nietety musiał sprawdzać organoleptycznie czyli próba z gumą firmy xxx i rozmiarze xxx i zakładanie koła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości