Pukanie w silniku 2JZ-GE

ODPOWIEDZ
735
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 19 lut 2017, o 17:18
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Zduńska Wola
Kontakt:

Pukanie w silniku 2JZ-GE

Post autor: 735 »

Witam,zakupiłem osobiście w Szwecji od 1 właściciela Lexusa GS300 2001r 178kkm udokumentowane,po sprowadzeniu wziąłem się za wymianę oleju w silniku.
Zalany był Castrolem 5w40,wiec zrobiłem 10 minutową płukankę i wlałem 5w30 valvoline 5w30 FE i filtr oleju Mahle,po odpaleniu zonk :(.Lampka od ciśnienia oleju paliła się 3-4 sekundy a w silniku jakby wali mocno panewka,lampka zgasła i uciszło,ale od tej pory coś puka na dole motoru.Nie mam pojęcia co,macie pomysły ?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pukanie w silniku 2JZ-GE

Post autor: gmiter »

W Szwecji ludzie niestety maja wylane na auta i wymiana oleju tam co 30tys km w wiekszosci aut to niestety norma. Mozliwe ze odkleiło jakiś syf i przytkało kanał przez co mogło nie być smarowania ale to tylko gdybanie.. Ja kupilem od prywatnej osoby Volvo ze Szwecji i mialem swiadomosc zmiany oleju co 25tys km to po kupnie od razu nie wymienialem. Wlałem Archoila - płukankę długoterminową i zrobiłem jeszcze 5 tys km - robi robotę bo nawet złogi rozpuszcza i nie zatka się nic. Po zmianie silnik chodzi od 50 tys km elegancko nawet po sporym podniesieniu mocy.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Pukanie w silniku 2JZ-GE

Post autor: ledziu »

Niestety przy autach ze Szwecji trzeba założyć kiepski serwis więc pewbie było tak jak kolega napisał.
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: Pukanie w silniku 2JZ-GE

Post autor: kazio »

A próbowałeś jeszcze raz wlac płukankę?
735
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 19 lut 2017, o 17:18
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: Pukanie w silniku 2JZ-GE

Post autor: 735 »

Myśłałem o płukanke raz jeszcze,ale boje się co złego może się stać ... Nie wiem czy nie ściągnąć miski olejowej,cięzko jest w 2jz ?
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: Pukanie w silniku 2JZ-GE

Post autor: kazio »

Miske dolna, zy go co pamiętam to słabo, chyba stabilizator z przodu miski wadzi, ale łatwo go wyjąć idzie, ale z "tyłu' miski raczej nie dojdziesz do śrubek, bo jest belka poprzeczna od wózka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość