GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Grzegorz123 pisze:Mam takie pytanko czy ktoś orientuje się jak się mają koszty utrzymania gsa III 430 do a8 D3 4.2 mpi, długo szukam lexa jednak audi łatwiej znaleźć ( mam jedno w fajnym stanie na oku)
Nie ma żadnego porównania...na korzyść gs-a, do tego z tym trudnym znalezieniem gs mk3 to chyba lekka przesada.
Grzegorz123
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 05:20
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Grzegorz123 »

Wysłałem z e koszty będą podobne, lex niby mniej awaryjny ale za to części do audi bardziej dostępne i mechanicy się mniej go boją...
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Grzegorz123 pisze:Wysłałem z e koszty będą podobne, lex niby mniej awaryjny ale za to części do audi bardziej dostępne i mechanicy się mniej go boją...
Tia to tyle teorii vs praktyka... :biggrin2:
A potem biegaj po wszystkich śmietnikach za częściami... :biggrin2:
Już widze wymiane rozrządu 4,2 u tych lubujących vaga mechaników... a potem tekst "mógłby Pan za miesiąc wpaść bo glfy nas zaatakowały" :sarcastic:

P.s.

Zobacz fiszki jak wygląda rozrząd 3uz i jak w 4,2 vw a potem luknij procedure wymiany. A rozrząd to nie wszystko.
Grzegorz123
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 05:20
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Grzegorz123 »

Zrobiłem małe rozeznanie i wymiana rozrządu w 4.2 kosztuje ok 1200 chyba nawet z robota, więc tragedii niema
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Grzegorz123 pisze:Zrobiłem małe rozeznanie i wymiana rozrządu w 4.2 kosztuje ok 1200 chyba nawet z robota, więc tragedii niema
Dlatego pewnie trafienie ałdi 4,2 po wymianie rozrządu to jak wygrana w totka... :biggrin2:
Ogólnie chyba nie ma co dyskutować bierz audi a potem i jest tylko kwestia nazewnictwa "serwis", "naprawa" i "stare musi się psuć" a "premium musi kosztować". :doh:

P.s.
Zobacz na yt jak są ułożone głowice a do tego wycieki oleju, cewki, spalanie jak w czołgu.... a jeszcze alu zawias z trwałością niemiecką, elektromechanika gdzie lampka "czek endżin" jest stałym elementem oświetlenia... i problemy zaczynają się od przodu kończąc na przepalających się ledach tylnej klapy. Żeby Cię uświadomić to mam rekordzistów którzy na zrobienie oświetlenia tyłu czyli tablicy, kierunki, postoje wydali po 1,5k co nie jest niczym nadzwyczajnym.
Ogólnie fajne auta ale okrutnie szarpiące kieszeń a do tego upirdliwości serwisowe. Mieszkam w 50tyś.mieście i ostatnio miałem fajtona 4,2 mpi gdzie żaden warsztat nie chciał go naprawiać i przez 4ery lata nie udało się go doprowadzić do 100% stanu mechanicznego.
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: WSR »

Ja to tylko tak zostawię http://www.wykop.pl/ramka/5346579/kupil ... lad-zycia/

Też miałem raz 4 zera i więcej już nie chcę :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomek808
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 lut 2016, o 13:17
Model Lexusa: gs 430 mk3
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: tomek808 »

również miałem przyjemnosc mieć a8 4.2 kupiłem w swiss cała bezwypadk potw przebieg ładnie serwisowana ale maskara z tym autem co chwila cos . miałem ten sam 2.5 roku ale nigdy nie było ogarnięte w nim wszystko na 100% bo cały czas wychodziło coś innego . to wachacz stuka to most jakies uderzenia ma przy ruszaniu to cieknie z automatu co chwila komp kasowanie błedów . rozrząd był robiony w szwajcarii 30k wczesniej i 3 lata wczesniej . po rozebraniu 2 łozyska szumiały jak bez smaru a były oryginalne nie jakieś zamienniki( była wybita data prog więc wszystko się pokrywało z fakturą z wym rozrządu ) . srednio co 2 tyg u mechanika byłem . teraz z is 300 i gs mk3 nie ma żadnych problemów tylko podstawowe czynnosci które trzeba zrobić . Lexus to inna bajka jesli chodzi u usterki a mechanik się na mnie obraził bo bardzo rzadko bywam u niego
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Sam fakt tego A8 że rok temu jak sprzedawałem IS300 z 2001 roku to gośc mi oferował zamianę za Audi A8 D2 W12 2002 rok long mówi wiele o aucie;p
Grzegorz123
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 05:20
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Grzegorz123 »

GS ma jednak jedna wadę w porównaniu do a8, jest mały i ma niewygodne siedzenie ( właśnie pierwszy raz miałem możliwość sprawdzenia) ja mam196 cm , w audi jednak siedzi się dużo lepiej , wczesniej szukałem LS 430 , jak się jakiś sensowny pojawił to znikał zanik zdążyłem się wybrać i go zobaczyć, teraz jest jeden sensowny za 86 tyś!!! Reszta stoi już bardzo długo i nawet zdjęcia nie zachęcają żeby podjechać obejrzeć. No i na minus audi to chyba tylko, że jest pospolite,( (taką większą a4) i bardziej awaryjne, na plus to cena, dostępność części i wg mnie wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, już mam taki mętlik we łbie , że hoho
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Grzegorz123 pisze:GS ma jednak jedna wadę w porównaniu do a8, jest mały i ma niewygodne siedzenie ( właśnie pierwszy raz miałem możliwość sprawdzenia) ja mam196 cm , w audi jednak siedzi się dużo lepiej , wczesniej szukałem LS 430 , jak się jakiś sensowny pojawił to znikał zanik zdążyłem się wybrać i go zobaczyć, teraz jest jeden sensowny za 86 tyś!!! Reszta stoi już bardzo długo i nawet zdjęcia nie zachęcają żeby podjechać obejrzeć. No i na minus audi to chyba tylko, że jest pospolite,( (taką większą a4) i bardziej awaryjne, na plus to cena, dostępność części i wg mnie wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, już mam taki mętlik we łbie , że hoho
Też uważam że Lex nie jest w 100% idealny ale wolę chyba nie wygodne siedzenia i stary wygląd niż jeżdżenie po mechanikach :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości